Справа №2-3503/2010
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.06.2010 року м. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області в складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Панченко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням вказуючи, що 30.03.2006 року вона зареєструвала ОСОБА_2 у належному їй на праві приватної власності будинку АДРЕСА_1. З 01.04.2006 року ОСОБА_2 у спірному будинку не проживає, тому просила визнати його таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
У судовому засіданні позивач підтримав вимоги.
Відповідач позов визнав. Пояснив суду, що не проживав і не проживає у спірному будинку. Його речей там не має. Проживати там не бажає.
З’ясувавши усі обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Як видно з матеріалів справи позивач є власником будинку АДРЕСА_1 (а.с.9). Згідно з довідкою вуличного комітету № 17 від 01.03.2010 року у спірному будинку зареєстровані позивач та відповідач по справі (а.с.8).
Відповідно до ч. 1 ст. 61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
ОСОБА_2 визнав, що не проживає у спірному будинку з 2006 року, тому зазначені обставини не підлягають доказуванню.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено, що відповідач не проживає у спірному будинку більше шести місяців, тому, на підставі ст. 72 ЖК України, яка передбачає, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку, відповідача необхідно визнати таким, що втратив право користування жилим приміщенням у будинку АДРЕСА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 61, 209, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 71,72 ЖК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим будинком АДРЕСА_1 Запорізької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Суддя