Судове рішення #12386419


                                                                                                                             Справа 2-о-162/10

 РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

18 листопада 2010 р.  Чорноморський районний суд Автономної Республіки  Крим у складі

головуючого судді Єрохіної і.В.

за участю секретаря Олевського О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про  встановлення  факту прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

   

    ОСОБА_1 звернувся  до суду с заявою про  встановлення факту  прийняття спадщини – грошових вкладів в Чорноморському відділенні Ощадбанка України та ? частки домоволодіння АДРЕСА_1. Свої  вимоги зявник обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати – ОСОБА_2. Він є єдиним спадкоємцем за законом першої черги після смерті матері. Чоловік матері – ОСОБА_3, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. У встановлений шестимісячний строк після смерті матері заявник не звертався до нотконтори з заявою про прийняття спадщини, оскільки фактично прийняв його, що виражається в тому, що у нього на руках знаходяться ощадні книжки на ім’я матері. Для вирішення питання про виділ подружньої частки матері з загальної спільної власності з чоловіком – ОСОБА_3  

У судове засідання представник заявника ОСОБА_4 надала заяву про розгляд справи у її відсутність, заяву  підтримала.

    Представник  зацікавленої особи  у судове засідання не з’явився, направив заяву про розглядення справи у їх відсутність, проти задоволення заяви не заперечує.

    Вислухавши заявника,  дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги заявника  підлягають задоволенню з наступних підстав.      

    Згідно з копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 є сином померлої ОСОБА_2.

Відповідно до вимог ст.. 549 ЦК України (в ред. 1963 р.) вважається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично приступив до володіння спадковим майном. Відповідно до п. 111 та 113 Інструкції «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 14.06.1994 року, яка діяла на час відкриття спадщини, спадкоємець, який прийняв спадщину, вважається таким, що прийняв її повністю, а доказом вступу до спадщини може бути наявність у спадкоємця, зокрема, ощадної книжки спадкодавця.

Оскільки судом встановлено, що заявник фактично прийняв спадщину, суд вважає можливим визнати факт прийняття спадщини.

    На підставі викладеного, керуючись ст. 549 ЦК України (в ред. 1963 р.), ст.  1268, 1270 ЦК України, ст.. ст.. 10-11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

    Заяву ОСОБА_1 про  встановлення  факту прийняття спадщини – задовольнити.

    Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що відкрилась  після смерті ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільних справах Апеляційного суду АР Крим через Чорноморський районний суд  в 10-денний строк з дня проголошення рішення.  

Головуючий                                                                       І.В. Єрохіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація