.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
“ 07 “ грудня 2010 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді Панасюка І.В.,
при секретарі Волощуку В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зменшення розміру стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В:
16 листопада 2010 року позивач звернувся у суд з позовом до відповідачів про зменшення розміру стягнення аліментів.
Позов мотивував тим, що по рішенню Гайворонського районного суду від 21.04.2009 року з нього стягнуто аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання — ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до повноліття дитини. Крім цього по рішенню Гайворонського районного суду від 14.04.2010 року він ще виплачує аліменти ОСОБА_2 на утримання двох неповнолітніх дітей — ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно. Крім цього по рішенню Гайворонського районного суду від 27.08.2010 року він виплачує аліменти на користь ОСОБА_3 на її утримання до досягнення дитиною 3-х років в розмірі 1/6 частини заробітку, щомісячно до 14.10.2011 року. Зазначає, що загальний розмір аліментів, які відраховуються з його заробітної плати по вищезазначеним рішенням суду складає 90 % його заробітку. В зв”язку з викладеним просить зменшити розмір стягуваних аліментів. В ході розгляду справи позивач подав до суду уточнену позовну заяву в якій зазначив, що з 19.12.2010 р. буде звільнений з роботи через скорочення штату. Тому просить постановити рішення яким стягувати з нього аліменти по 150 грн. на кожну дитину до їх повноліття та 100 грн. на утримання ОСОБА_3 до досягнення дитиною 3-х років.
В судовому засіданні позивач свій позов підтримав та попросив суд його задовольнити. Пояснив, що незабаром буде звільнений з роботи в ПСП “Нива” у зв”язку зі скороченням штату, а тому не зможе сплачувати аліменти в процентному відношенні до заробітку. Письмового повідомлення про звільнення по скороченню штату не має, а має лише довідку від 03.12.2010 р., яку надав суду.
2
Відповідачі ОСОБА_2, та ОСОБА_3 позов не визнали, пояснили, що не погоджуються на зниження аліментів до зазначеної позивачем фіксованої суми, оскільки 150 грн. на місяць на утримання дитини це майже нічого та зовсім недостатньо для забезпечення дитини.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню. Як вбачається з матеріалів справи з позивача по рішенню Гайворонського районного суду від 21.04.2009 року стягнуто аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до повноліття дитини. Крім цього по рішенню Гайворонського районного суду від 14.04.2010 року він ще виплачує аліменти ОСОБА_2 на утримання двох неповнолітніх дітей — ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно. Крім цього по рішенню Гайворонського районного суду від 27.08.2010 року позивач виплачує аліменти на користь ОСОБА_3 на її утримання до досягнення дитиною 3-х років в розмірі 1/6 частини заробітку, щомісячно до 14.10.2011 року. Загальний розмір всіх аліментних платежів, які стягуються з позивача (1/4+1/3+1/6) складає 75 відсотків. В зв”язку з викладеним суд не може погодитись з твердженням позивача про те, що з нього стягують 90% від його заробітку на аліменти.
Відповідно до ст.128 КЗпП України при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати двадцяти процентів, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, - п'ятдесяти процентів заробітної плати, яка належить до виплати працівникові. При відрахуванні з заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником у всякому разі повинно бути збережено п'ятдесят процентів заробітку. Зазначені обмеження не поширюються на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.
Судом встановлено, що розмір аліментів, які стягуються з позивача на утримання неповнолітніх дітей та дружини складає 75%. Враховуючи викладене суд вважає, що позовна вимога про зменшення загального розміру аліментних платежів підлягає задоволенню.
При вирішенні питання про розмір аліментів, які підлягають стягненню з позивача суд виходить з наступного. Позивач згідно наданої довідки про доходи має постійне основне місце роботи в ПСП “Нива” та регулярну заробітну плату. Доказів, які б свідчили про те, що позивача мають звільнити в зв”язку зі скороченням штату останній суду не надав, а тому суд, враховуючи також позицію відповідачів по справі, не може погодитись з
3
клопотанням позивача про стягнення з нього аліментів в твердій грошовій сумі по 150 грн. на кожну дитину, так як жодних обставин, які б давали підстави визначити аліменти в твердій грошовій сумі по справі не вбачається. Довідку від 03.12.2010 р. №56, надану позивачем в ході розгляду справи суд не приймає як доказ його звільнення з роботи по скороченню штату, оскільки вона не містить відповідної інформації та по своїй суті не являється повідомленням про майбутнє звільнення. Суд вважає, що аліменти, які стягуються з позивача на утримання його неповнолітніх дітей зменшенню не підлягають, оскільки складають 58% від його заробітку (1/3+1/4), позивач має постійне місце роботи та регулярну заробітну плату, обставин для визначення аліментів в твердій грошовій сумі, викладених в ст.184 СК України не має.
Поряд з цим, керуючись вимогами ч.3 ст.128 КЗпП України та на підставі положень ч.3 ст.80 СК України суд вважає за необхідне зменшити розмір аліментів, які стягуються з позивача на утримання ОСОБА_3 з 1/6 частини його заробітку до 1/9 частини його заробітку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 215, 218 ЦПК України; ст.ст. 80, 180-183 Сімейного кодексу України, ст.128 КЗпП України
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця с. Хащувате, Гайворонського району, Кіровоградської області аліменти на користь ОСОБА_3 на її утримання у розмірі 1/9 частини з усіх видів його заробітку (доходу), щомісячно.
Стягування розпочати з моменту вступу рішення суду в законну силу й стягувати до 14.10.2011 року, тобто до досягнення ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. трьохрічного віку.
В решті заявлених позовних вимог — відмовити.
Виконавчий лист №2-1356 за рішенням Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 27.08.2010 року про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на її утримання у розмірі 1/6 частини з усіх видів його заробітку (доходу) - відкликати з виконання та приєднати до матеріалів справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: