В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2007 року Золочівський районний суд Львівської області
в складі судді Зверхановської Л, Д,
при секретарі Стеців Н.Р.
з участю прокурора Сеньківа О.Я.
та адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Золочеві справу про обвинувачення ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1 громадянина України, українця, безпартійного, непрацюючого, з середньою освітою, неодруженого, раніше судимого 31.10.2000 року Золочівським районним судом Львівської області по ст..81 ч.3 КК України ( в редакції 1963 року) до трьох років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 2 роки; 29.03.2002 року тим же судом по ст..ст. 140 ч.2. 17,140 ч.2, 185 ч.3, 15,185 ч.3,70,71 КК України на 3 роки 6 місяців позбавлення волі; 29.07.2002 року тим же судом по ст..185 ч.3,70 ч.4 КК України на 4 роки позбавлення волі, 28.01.2005 року Галицьким районним судом м. Львова звільненого від відбування покарання умовно-достроково на не відбутий строк 1 рік 2 місяці 1 день , невійськовозобов'язаного,
по ст.ст. 185 ч.3, 296 ч.1 КК України,
встановив:
В ніч на 6.03.2007 року ОСОБА_2., який раніше був суджений за крадіжки чужої власності, через вікно проник у житловий будинок ОСОБА_3. по АДРЕСА_2 , звідки таємно викрав чоловічу дублянку, електродрель, ручну дрель , двохкасетний магнітофон, 3 пензлики, набір свердл, 4 літрових банки фарби, електроподовжувач, належні ОСОБА_3., загальною вартістю 1168,5 грн.
1.09.2007 року ОСОБА_2., перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, о 19 годині в господарстві ОСОБА_4. по АДРЕСА_3, грубо порушив громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю. Це виявилось у тому, що він безпричинно виражався нецензурними словами, відмовлявся вийти з будинку, а коли потерпілий ОСОБА_4. виштовхав його з будинку і закрив двері, то ОСОБА_2 вибив вхідні двері, на зауваження потерпілого не реагував, погрожував йому ножем, а пізніше наніс йому ножем рану в області голови та порізав 4-й палець правої кисті, коли той захищався руками, заподіявши ОСОБА_4. легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров'я.
Підсудний винність свою визнав повністю, від дачі пояснень в судовому засіданні відмовився, а будучи допитаним на досудовому слідстві в якості обвинуваченого пояснив, що у березні 2007 року він через вікно проник у житловий будинок по ОСОБА_2і викрав чоловіку дублянку, електродрель, ручну дрель , двохкасетний магнітофон, 3 пензлики, набір свердл, 4 літрових банки фарби, електроподовжувач, які заніс додому . Через кілька днів все викрадене він видав працівникам міліції. 1.09.2007 року він, перебуваючи у нетверезому стані, прийшов до ОСОБА_4., щоб знайти свою співжительку ОСОБА_5. Через вікно в одній з кімнат він побачив ОСОБА_5 з незнайомим чоловіком, вимагав відкрити двері, але йому не відчинили. Тоді прийшов ОСОБА_4 і виштовхав його з будинку та закрив двері зсередини. Він вибив ці двері , знову зайшов всередину і кричав до ОСОБА_5, щоб вона відкрила двері. Він вдарив ОСОБА_4 в обличчя. Потім він взяв у руки ніж, але чи поранив ним когось, він не пам'ятає, так як був у нетверезому стані.
Крім власного визнання, вина підсудного стверджується також показами потерпілих, свідків та іншими доказами, зібраними органами досудового слідства, правдивість та достовірність яких підсудним не оспорюються.
З обвинувачення підсудного слід виключити те, що він скоюючи крадіжку, перебував у нетверезому стані, так як дана обставина не знайшла свого підтвердження у судовому засіданні.
Оцінивши зібрані по справі докази, суд вважає, що вина підсудного доведена повністю.
Оскільки ОСОБА_2 скоїв таємне викрадення чужої власності з проникненням у житло, повторно , то його дії вірно кваліфіковано по ст.185 ч.3 КК України.
Вірною є і кваліфікація дій підсудного по ст. 296 ч.1 КК України, оскільки він грубо порушив громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю.
При обранні покарання підсудному суд враховує тяжкість скоєних ним злочинів та особу винного, який з'явився з повинною , вину свою визнав і щиро розкаюється у вчиненому.
Обставинами, які обтяжують його відповідальність, є те, що ОСОБА_2 раніше суджений, скоїв злочин, перебуваючи у нетверезому стані.
По місцю проживання ОСОБА_2 характеризується негативно.
Враховуючи наведене, суд вважає, що виправлення і перевиховання підсудного не можливе без ізоляції від суспільства і йому доцільно обрати покарання у вигляді позбавлення волі.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
засудив:
ОСОБА_2 по ст.185 ч.3 КК України на три роки 6 місяців позбавлення волі, по ст. 296 ч.1 КК України на 2 роки обмеження волі.
Відповідно до ст. 70 ч.1 КК України остаточну міру покарання ОСОБА_2 шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим вважати три роки 6 місяців позбавлення волі .
Стягнути з засудженого 188,31 грн за проведення судово- криміналістичної експертизи в користь НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області.
Речові докази: ніж - знищити, а чоловічу дублянку, електродрель «BOSH», ручну дрель , двохкасетний магнітофон, 3 пензлики, набір свердл, 4 літрових банки фарби, електроподовжувач повернути ОСОБА_3
Строк відбуття покарання рахувати з 13.11.2007 року.
Міру запобіжного заходу змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою. Взяти ОСОБА_2. під варту із залу судових засідань.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з дня його проголошення, а засудженим в той же строк з дня вручення йому копії вироку.
Суддя: