АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-5691/2010р. оскаржуване рішення ухвалено під головуванням
Категорія: 57 Мочульської Л.Т.
Доповідач: Сорока Л.А.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2010 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Сороки Л.А.
Суддів: Нікушина В.П., Копаничук В.П.
При секретарі: Кирилюк Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області на рішення від 15.09.2010р. Липовецького районного суду Вінницької області по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», -
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Липовецького районного суду Вінницької області від 15 вересня 2010р. позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково.
Визнано протиправними бездіяльність відповідача щодо відмови в перерахунку та виплаті підвищення до пенсії відповідно до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни».
Рішенням постановлено стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області на користь ОСОБА_2 невиплачену щомісячну соціальну допомогу, встановлену ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, починаючи з 09.07.2007р. по 31.12.2007р. та з 20.05.2008р. по 31.12.2010р. з урахуванням проведених виплат.
Не погоджуючись з рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Апелянт посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Основні положення щодо реалізації Конституційного права громадян, які набули правового статусу дітей війни, основи їх соціального захисту гарантії їх соціальної захищеності шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки визначені та закріплені в Законі України «Про соціальний захист дітей війни».
Зокрема ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» передбачає, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Задовольняючи позов, суд правильно виходив з пріоритетності Законів над підзаконними актами, зокрема ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» над постановами Уряду.
Наявність у позивача права на призначення йому підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком є визначальною для вирішення даного спору. Крім того, це право гарантується Конституцією України (стаття 46).
Суд першої інстанції вірно встановив, що позивач має право на підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, оскільки вона є громадянкою України, якій до 2-го вересня 1945р. було менше 18 років, тобто, відповідно до ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» вона є дитиною війни.
Вирішуючи питання, з якого часу необхідно нараховувати підвищення до пенсії, суд врахував рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007р. та від 22.05.2008р.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків суду першої інстанції.
Рішення суду першої інстанції є правильним та ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому зміні чи скасуванні не підлягає.
Керуючись ст. ст. 307, 309, 312-315 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області відхилити.
Рішення Липовецького районного суду Вінницької області від 15 вересня 2010р. у цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуюча:
Судді:
З оригіналом вірно: