Судове рішення #12402462

Цивільна справа № 2-3466/1-2010р.

У Х В А Л А

           07 вересня 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого судді:                                                    БАРТАЩУК Л.П.    

при секретарі:                                               Полторак І.В.

з участю представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача-2 Суботи О.В.

         розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_3  до Прокуратури міста Києва, Головного управління Державного казначейства України в м. Києві про відшкодування моральної шкоди заподіяної незаконними рішеннями та діями органів державної влади, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, -

в с т а н о в и в:

       Позивач звернулася до Дніпровського  районного суду м. Києва з позовною заявою, в якій просить визнати дії (бездіяльність) Прокуратури м. Києва щодо розгляду її заяв про порушення законодавства Пенсійним фондом України протиправними, зобов’язати Прокуратуру м. Києва розглянути її заяви відповідно до законодавства України , стягнути з Прокуратури м. Києва на її користь 1000 гривень моральної шкоди та судові витрати.

      В попередньому судовому засіданні представник Позивача підтримав викладені в заяві позовні вимоги, проте заявив клопотання про закриття провадження у справі на підставі п. 1) ч. 1 ст. 205 ЦПК України, оскільки справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

       Представник Відповідача-2 клопотання підтримала, просила провадження у справі закрити.

       Вислухавши в судовому засіданні думку осіб, що беруть участь у справі, вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.

       Відповідно до ст.. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

        Згідно ч. 2 ст. 21 Кодексу адмінстративного судочинства України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

       Відповідно до ч. 1 ст. 21 КАС України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.

      Відповідно до п.1) ч.1. ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства

     Згідно ч. 2. ст. 205 ЦПК України якщо провадження у справі закривається з підстав, визначених пунктом 1 частини першої статті 205 цього Кодексу, суд повинен повідомити заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.

     Відповідно до п. 4 постанови Пленуму ВСУ №5 від 12.06.2009р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду»  зупинення, закриття провадження у справі чи залишення заяви без розгляду (статті 201, 202, 205, 207 ЦПК) при проведенні попереднього судового засідання відповідає вимогам ЦПК.

      Керуючись п. 1) ч.1 ст. 205,  ст.ст. 209, 210, 293, 294 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

       Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_3  до Прокуратури міста Києва, Головного управління Державного казначейства України в м. Києві про відшкодування моральної шкоди заподіяної незаконними рішеннями та діями органів державної влади, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень  - закрити.

      Роз’яснити Позивачеві її право звернутися з позовом в порядку адміністративного судочинства.

      Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подачі в 5- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.

     Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація