Справа № 2-3655/1 за 2010 рік
У Х В А Л А
17 вересня 2010 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва БАРТАЩУК Л.П. вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у дніпровському районі м. Києва про визнання незаконними дій та бездіяльності, зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у дніпровському районі м. Києва про визнання незаконними дій та бездіяльності, зобов’язання здійснити перерахунок пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом , звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI, частина перша статті 15 Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., NN 40-42, ст. 492) була викладена в такій редакції:
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства".
Пункт 2 частини першої статті 15 було виключено на підставі Закону N 2453-VI від 07.07.2010 «Про судоустрій і статус суддів», відповідно до якого положення про передачу до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, вводяться в дію з 1 січня 2011 року.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» №19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року був визнаний таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691–VI.
Положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691–VI та Цивільного процесуального кодексу України, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вищезазначеного Рішення.
Згідно з ч.2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Таким чином, з дня ухвалення рішення Конституційним Судом України ( тобто з 09.09.2010р.) відсутні правові підстави для розгляду спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них в порядку цивільного судочинства.
У відповідності з п.1) ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
З урахуванням викладеного та керуючись п. 1) ч.2 ст. 122, ст. 208 - 210, 293, 294 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у дніпровському районі м. Києва про визнання незаконними дій та бездіяльності, зобов’язання здійснити перерахунок пенсії – відмовити.
Заяву разом з усіма доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала заяву.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя :
ОСОБА_1.
___________________________________
02125 АДРЕСА_1
Дніпровський районний суд м. Києва направляє копію ухвали від 17.09.2010р. – для відома.
Позовна заява з доданими до неї документами зберігаються в цивільній канцелярії Дніпровського районного суду м. Києва (м. Київ, вул. Кошиця, 5)
Додаток: копія ухвали на «1» арк..
Секретар Полторак І.В.
ОСОБА_1.
___________________________________
02125 АДРЕСА_1
Дніпровський районний суд м. Києва направляє копію ухвали від 17.09.2010р. – для відома.
Позовна заява з доданими до неї документами зберігаються в цивільній канцелярії Дніпровського районного суду м. Києва (м. Київ, вул. Кошиця, 5)
Додаток: копія ухвали на «1» арк..
Секретар Полторак І.В.