ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2010 року м. Тальне
Суддя Тальнівського районного суду Черкаської області Кухар М.П. розглянувши в м. Тальне в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Тальнівському районі Черкаської області про визнання рішення суб’єкта владних повноважень незаконним, його зобов’язання до перерахунку державної і додаткової пенсій та щомісячного їх нарахування і виплати відповідно до закону, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка, звернувшись до суду з даним позовом, просить визнати незаконним рішення управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області щодо відмови в перерахунку ним розмірів належних позивачці державної та додаткової пенсій по інвалідності особам, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою та зобов’язати відповідача зробити перерахунок і виплату недосплаченої державної та додаткової пенсій по інвалідності за період з вересня 2009 року і забезпечити їх нарахування і виплату довічно у відповідності зі статтями 49, 50, 54, 67 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Представник відповідача – управління Пенсійного фонду України у Тальнівському районі Черкаської області подав заперечення на позов, в яких зазначено, що позов не підлягає задоволенню повністю, так як вимоги чинного законодавства при виплаті пенсії позивачці дотримуються та проводиться виплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, а також просив застосувати вимоги ст.ст. 99, 100 КАС України.
Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності із ст. 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Позов підлягає частковому задоволенню із наступних підстав:
Позивачка являється особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (1 категорія), що підтверджується відповідним посвідченням та відповідно до довідки Черкаської обласної спеціалізованої МСЕК являється інвалідом ІІ групи довічно в зв’язку з захворюванням, пов’язаним з впливом аварії на ЧАЕС з 24.09.2010 року.
З 01.02.2007 року отримувала пенсію за віком та додаткову пенсію, як інвалід ІІІ групи, віднесений до категорії 1. З 15.09.2009 отримувала пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків ІІІ групи, як інвалід, віднесений до категорії 1 та додаткову пенсію, як інвалід ІІІ групи, віднесений до категорії 1. З 24.09.2010 року до даний час отримує пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків ІІ групи, як інвалід віднесений до категорії 1, та додаткову пенсію, як інвалід ІІ віднесений до категорії 1.
Відповідно до ч.4 ст.54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” вбачається, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим:
• по І групі інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком;
• по ІІ групі інвалідності – 8 мінімальних пенсій за віком;
• по ІІІ групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком.
Особам, віднесеним до категорії 1, відповідно до ст. Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі:
• інвалідам І групи – 100 процентів мінімальної пенсії за віком;
• інвалідам ІІ групи – 75 процентів мінімальної пенсії за віком;
• інвалідам ІІІ групи – 50 процентів мінімальної пенсії за віком.
Рішенням Конституційного Суду України за справою № 1-28/2008 року від 22 травня 2008 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік”, яким визначено на 2008 рік дію в частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімального прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність відповідно до ст.50 та ч.3 і ч.4 ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Із ч.1 ст.100 КАС видно, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що виноситься ухвала.
Отже, враховуючи наведене, управління Пенсійного фонду України у Тальнівському районі Черкаської області повинно було виплачувати позивачці пенсію в зв’язку з інвалідністю по ІІ групі в розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, по ІІІ групі в розмірі шести мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1 по інвалідності ІІІ групи – 50 % мінімальної пенсії за віком; по інвалідності ІІ групи – 75 % процентів мінімальної пенсії за віком встановлених ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 05 квітня 2010 року по 05 жовтня 2010 року .
Позов в частині зобов’язання здійснити перерахунок та виплату державної та додаткової пенсії по інвалідності в розмірі встановленому ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з вересня 2009 року по 04 квітня 2010 року залишити без розгляду відповідно до положень ст.100 КАС України.
Крім того, вимоги позивачки про зобов’язання відповідача довічно проводити нарахування та виплату державної та додаткової пенсій, у відповідності зі статтями 49,50,54,67 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» задоволенню не підлягають, оскільки не відповідають вимогам законодавства. Суд зазначає, що судове рішення має бути наслідком чинного правового регулювання і не може визначати правовідносини між сторонами на майбутнє.
Сторони звільнити від сплати судового збору (державного мита).
На підставі ст.ст.19, 22, 152 Конституції України, ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції від 28.02.1991 року, рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/ 2008, ст. ст.5, 6, 17, 99, 100, 183-2, 256 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати рішення управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області щодо відмови в перерахунку ним розмірів належних ОСОБА_1 державної та додаткової пенсій по інвалідності за період з 05 квітня 2010 року по 05 жовтня 2010 року незаконним.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі здійснити перерахунок ОСОБА_1 основної та додаткової пенсії по інвалідності з 05 квітня 2010 року по 05 жовтня 2010 року відповідно до ст. 49, 50, ч. 4 ст. 54, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із загальновстановленого розміру мінімальної пенсії за віком, який визначається з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого у законі про Державний бюджет України на відповідний рік.
В решті частині позову відмовити.
Сторони звільнити від сплати судового збору (державного мита).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-348/10
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Кухар Микола Павлович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.09.2015
- Дата етапу: 17.09.2015
- Номер: 2-а-348/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-348/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Кухар Микола Павлович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.09.2015
- Дата етапу: 29.09.2015
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-348/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Кухар Микола Павлович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.10.2010
- Дата етапу: 15.10.2010
- Номер: 2-а-348/10
- Опис: Про визнання протиправною бездіяльності УПФУ та зобов’язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-348/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Кухар Микола Павлович
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.10.2010
- Дата етапу: 29.10.2010
- Номер: 2-а-348/10
- Опис: про скасування постанови ДАІ
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-348/10
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Кухар Микола Павлович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.05.2010
- Дата етапу: 08.09.2010