- позивач: Тищенко Анастасія Владиславівна
- відповідач: Галлуді Нур
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 200/4244/19
Провадження № 2/932/1419/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2021 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого – судді Лукінової К.С.
за участю секретаря Киричок Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі за ініціативою суду питання про виправлення описки в рішенні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 14.06.2021 року винесеного у цивільній справі №200/4244/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа №200/4244/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
14.06.2021 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська винесено рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів задоволено, проте при виготовленні рішення, судом було допущено описку у прописаній буквами сумі, замість вірної суми – «(одна тисяча)», судом зазначено невірну суму – «(дві тисячі)».
Судом ухвалено про розгляд питання про внесення виправлень у зазначене рішення суду без повідомлення учасників справи.
Розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
У пункті 19 постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 р. за N 14«Про судове рішення у цивільній справі» зазначено, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Судом встановлено, що 14.06.2021 року Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська винесено рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів задоволено, проте при виготовленні рішення, судом було допущено описку у прописаній буквами сумі, замість вірної суми – «(одна тисяча)», судом зазначено невірну суму – «(дві тисячі)».
Вказана описка у рішенні у прописаній буквами сумі, може створити сторонам по справі перешкоди у його виконанні, а тому суд вважає, за необхідне виправити вказану описку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Виправити описку у прописаній буквами суміу рішенні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 14.06.2021 року у цивільній справі №200/4244/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, а саме: замість невірної суми - «(дві тисячі)», вказати та вважати вірною суму – «(одна тисяча)».
Викласти другий абзац резолютивної частини рішення в наступній редакції: «Стягувати з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) аліменти на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1000 (одна тисяча) грн., але не менше ніж 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця і до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 19 березня 2019 року.».
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повного тексту ухвали суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного тексту ухвали суду.
Суддя К.С. Лукінова
- Номер: 2/932/1419/20
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 200/4244/19
- Суд: Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Лукінова К.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.03.2019
- Дата етапу: 03.06.2020