Судове рішення #12408914

        Копія

Справа № 2-а-539/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

(в порядку скороченого провадження)

    06 грудня 2010 року Суддя Лисянського районного суду Черкаської  області Золотоверхий О.І., розглянувши в порядку скороченого провадження   адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області про визнання відмови Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області щодо перерахунку пенсії протиправною, зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , -  

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить суд визнати дії Управління Пенсійного фонду України у Лисянському районі неправомірними, щодо відмови в проведенні перерахунку та виплаті щомісячної додаткової пенсії відповідно до вимог ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов’язати Управління пенсійного фонду України у Лисянському районі зробити перерахунок та виплатити їй недоотриману щомісячну додаткову пенсію  в розмірі 15 %  однієї мінімальної пенсії за віком до основної пенсії за період з 12.05.2010 року по час прийняття рішення в справі, посилаючись на те, що відповідач неправомірно і всупереч вищезазначеного закону проводить невірно нарахування грошової допомоги виплачуючи її в неповному обсязі.

Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі в своєму запереченні позов не визнало і пояснило, що відповідно Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали від внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме: у всіх випадках для осіб, віднесених до 4 категорії за шкоду, заподіяну здоров»ю  внаслідок Чорнобильської катастрофи, додаткова пенсія призначається в розмірі в розмірі 5 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таким чином пенсія позивачу призначена відповідно до норм діючого законодавства.  

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та оцінивши письмові докази у справі в їх сукупності, суддя вважає, що позов підлягає до задоволення  з таких підстав:

Позивач є працюючим пенсіонером і постійно проживає в смт. Лисянка, Черкаської області, яке включене до списку населених пунктів 4 категорії постраждалих від Чорнобильської катастрофи. У зв»язку з цим, позивач отримує доплату до пенсії, відповідно до ст. 51  Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи». Таким чином, згідно існуючих змін до чинного законодавства, на даний час  ст. 51 вище вказаного Закону діє в редакції від 06.06.1996 року і відповідно до неї позивачу повинна здійснюватися доплата в розмірі 15 %  однієї мінімальної пенсії за віком

Таким чином, цією нормою законодавець встановив мінімальну межу, нижче якої розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров»ю не може нараховуватися.

Частиною 3 ст.22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

В статті 152 ч. 3 Конституції України визначено, що матеріальна шкода, завдана фізичним особам актами і діями, що визнані неконституційними, відшкодовується державою у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 1175 ЦК України шкода завдана фізичній особі в результаті прийняття органом державної влади нормативно-правового акта що був визнаний незаконним і скасований Конституційним судом, відшкодовується державою незалежно від вини посадових і службових осіб.

Однак відповідач, незважаючи на приписи Конституції України та інших законів України, з часу встановлення змін до чинного законодавства нараховує та виплачує йому пенсію, величина якої є  значно меншою від належної, що свідчить про незаконність його дій.

Вважаю, що розміри вказаної вище виплати позивачу не відповідали вимогам ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції від 06.06.1996 р. а тому позов підлягає до задоволення

Оскільки позов поданий до суду 12.11.2010 року то позов підлягає задоволенню з 12.05.2010 року по 06.12. 2010 року, тобто по дату ухвалення судового рішення.

На підставі викладеного та керуючись ст.22 Конституції України, ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.1175 ЦК України,  ст.ст.99,100, 183-2, 256 КАС України, \            

ПОСТАНОВИВ :

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області про визнання відмови Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області щодо перерахунку пенсії протиправною, зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області, щодо відмови в проведенні перерахунку та виплаті додаткової пенсії.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду в Лисянському  районі Черкаської області провести перерахунок та виплатити кошти   ОСОБА_1 відповідно до ст. 51 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції від 06.06.1996 року, за період з 12.05.2010 року по 06.12.2010 року   з врахуванням раніше отриманих виплат.

Постанова підлягає до негайного виконання.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду через Лисянський  районний суд Черкаської області протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови..

Суддя  -  підпис

Суддя Лисянського

районного суду                                                                                                 О.І. Золотоверхий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація