Справа № 2- 7165/
2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
08 грудня 2010 року Київський районний суд м. Одеси в складі:
Головуючого – судді Луняченка В.О.
при секретарі Жімбріу Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання споживчого кредиту,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ПАТ «УкрСиббанк» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за договором про надання споживчого кредиту №11063371000 від 30.10.2006 року в розмірі 893 268,89 грн., а також суму сплаченого судового збору в розмірі 1700,00 грн. та витрати на інформаційне-технічне забезпечення в розмірі 120 грн..
При цьому представник позивача посилається на те, що 30 жовтня 2006 року між Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк» та відповідачем ОСОБА_1 був укладений договір про надання споживчого кредиту №№11063371000. У відповідності до договору про надання споживчого кредиту позивач надав відповідачу кредит у розмірі 90 000,00 доларів США, строком з 30 жовтня 2006 року по 30 жовтня 2021 року зі сплатою процентної ставки за користування кредитом у розмірі 10,3% річних.
В забезпечення виконання усіх грошових зобов`язань за кредитним договором ОСОБА_1 передала в іпотеку земельну ділянку, за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею – 0,116 га .
Оскільки встановлені Кредитним договором терміни повернення наданого кредиту та терміни сплати відсотків за кредитом відповідачем не дотримуються, позивач змушений звернутися до суду.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги з підстав викладених у позові та просила суд його задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_1 до судового засідання не з’явилась, про час, дату та місце судового розгляду повідомлялась належним чином, заяв та клопотань про відкладення розгляду справи або розгляд за її відсутності суду не надавала та не заявляла. У відповідності зі ст. 74 ЦПК України відповідачка викликалась до суду через оголошення у пресі.
Відповідно до ст. ст. 224, 225 ЦПК України Київським районним судом м. Одеси була постановлена ухвала про заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача суд вважає, що позов Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання споживчого кредиту підлягає задоволенню.
Правовідносини між сторонами по справі є цивільно - правовими та урегульовані положеннями ЦК України у редакції 2003 року, яка діяла на момент виникнення правовідносин та діє на момент ухвалення рішення по справі.
По справі встановлені наступні фактичні обставини.
Як встановлено у судовому засіданні, 30 жовтня 2006 року між Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк» та відповідачем ОСОБА_1 був укладений договір про надання споживчого кредиту № 11063371000 згідно з яким позивач надав ОСОБА_1 кредит у розмірі 90 000,00 доларів США, строком з 30.10.2006 року по 30.10.2021 року. За користування кредитних коштів протягом 30 календарних днів, рахуючи з дати видачі кредиту, процентна ставка встановлюється у розмірі 10,3 % річних. По закінченню цього строку та кожного наступного місяця кредитування процентна ставка підлягає перегляду до умов п.9.2. даного Договору.
Судом приймається до уваги що згідно з вимогами Закону України «Про акціонерні товариства» № 514 – VI від 17.09.2008 року були внесені зміни у Статут АКІБ «УкрСиббанк», відповідно до яких, нове повне найменування Банку стало: Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк». Згідно з вимогами Цивільного кодексу України та Закону України «Про акціонерні товариства» вищезазначені зміни не є реорганізацією або ліквідацією юридичної особи АКІБ «УкрСиббанк».
В забезпечення виконання зобов`язань за даним договором 30.10.2006 року між АКІБ «УкрСиббанк» та ОСОБА_1 укладено іпотечний договір, відповідно до якого ОСОБА_1 передала в іпотеку земельну ділянку, за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею – 0,116 га . Іпотечний договір посвідчений приватним нотаріусом Овідіопольського міського нотаріального округу Куркан Н.Ф., за реєстровим № 8446.
ОСОБА_1 з умовами зазначеного договору була ознайомлена та згодна, що вбачається з її підпису у договорах.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Позивач у повному обсязі виконав свої зобов’язання надавши відповідачці кредитні кошти у розмірі 90 000,00 доларів США.
Однак, відповідачка не виконала зобов’язання щодо повернення суми отриманого кредиту, та сплати процентів за користування кредитом, чим порушив умови кредитного договору.
Відповідно до пункту 4.1 Кредитного договору Позичальник зобов'язався використати кредит на зазначені в договорі цілі і забезпечити повернення отриманого кредиту і сплати нарахованих процентів та комісій у встановлені договором терміни. Терміни сплати кредиту та процентів встановлені пунктами 1.2 та 1.3 Кредитного договору та графіку погашення кредиту (Додаток 1 до Кредитного договору), згідно з яким відповідач зобов`язався кожного місяця сплачувати встановлені вказаним графіком суми по погашенню кредиту.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання повинно виконуватися належним чином у відповідності з умовами договору та вимогами ЦК України.
Факт неналежного виконання Позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором підтверджується наданим розрахунком заборгованості, зокрема неналежним виконанням в даному випадку с порушення строків погашення кредитної заборгованості, відсотків за користування кредитними коштами та штрафних санкцій.
Згідно з положеннями пункту 5.5. та розділу 11 Кредитного договору у випадку невиконання або неналежного виконання Позичальником своїх зобов`язань за даним договором Банк має право визнати термін дострокового повернення кредиту таким, що настав. При цьому кредит вважається обов`язковим до повернення з моменту отримання Позичальником відповідної письмової вимоги Банку. В цьому випадку позичальник зобов`язується достроково повернути отриманий кредит та плату за кредит у встановлений заново термін у повному обсязі.
Пунктом 8.2 Кредитного договору встановлено, що підписання цього договору позичальник підтверджує, що він повністю розуміє всі умови даного договору, свої права та обов`язки за даним договором і погоджується з ним. Таким чином відповідачу відомо про можливість застосування і процедури дострокового повернення кредиту та звернення стягнення на предмет застави, оскільки зазначені положення вказані в договорі, який підписаний ним особисто.
Частиною 2 ст. 1050 ЦК України передбачено, що якщо договором установлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 ЦК України.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до чинного законодавства неустойкою є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У відповідності до ст. 611 ЦК України у випадку невиконання зобов'язання боржником настають правові наслідки у виді відшкодування збитків.
Згідно ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом..
Одночасно, судом приймається до уваги, що відповідачу надавалась можливість надавати суду докази, обґрунтування, заперечення, але він своїм процесуальним правом не скористався за власним бажанням та на свій розсуд, на неодноразові виклики суду не реагував, до суду не з"являвся.
Зобов'язання повинні виконуватися належним чином, тобто належним виконанням зобов'язання з боку відповідача є повернення кредиту та сплати відсотків за користування ним у строки, в розмірі та валюті, як це було визначено кредитним договором, укладеним між позивачем та відповідачем.
Як вбачається з матеріалів справи та представлених доказів, судом було встановлено, що заборгованість за договором про надання споживчого кредиту № 11063371000 від 30 жовтня 2006 року станом на 09.09.2010 року становить 112 954,77 доларів США, що в еквіваленті по курсу НБУ (1,00 доларів США дорівнює 7,9082 грн.) складає 893 268,89 гривень з яких: заборгованість за основним та простроченим кредитом – 81 494,97 доларів США, що дорівнює еквіваленту 644 478,52 грн.; заборгованість по строковим та простроченим процентам за користування кредитом – 25 651,38 доларів США, що дорівнює еквіваленту 202 856,24 грн.; пеня за несвоєчасне погашення заборгованості за кредитом – 2 211,82 доларів США, що дорівнює еквіваленту 17 491,51 грн.; пеня за несвоєчасне погашення заборгованості по процентам та за користування кредитом – 3 596,60 доларів США, що дорівнює еквіваленту 28 442,62 грн.
Дійсна наявність цих грошових зобов`язань відповідачів перед позивачем та їх розмір підтверджується кредитним договором № 11063371000 від 30 жовтня 2006 року та наданим позивачем відповідним розрахунком.
Оцінивши встановлені по справі обставини у їх сукупності, суд вважає що у зв`язку з невиконанням відповідача своїх обов`язків за кредитним договором № 11063371000 від 30.10.2006 року, загальна грошова сума яка підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь позивача складає 893 268,89 грн..
У зв`язку з розглядом справи позивач сплатив судовий збір у розмірі 1700,00 грн. та витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн.
В силу ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Суд вважає, що судові витрати, які витратив позивач мають бути відшкодовані позивачу за рахунок відповідача у сумі 1820 гривень.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 8, 10, 11, 15, 88, 209, 212-215, 223-226, 294 ЦПК України, ст. ст. 15, 16, 526, 553, 554, 590, 610, 612, 625, 1050, 1054 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання споживчого кредиту - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_3, виданий 18.08.1999 року Іллічівським МВ УМВС України в Одеській області) на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» (р/р 29090000000113, МФО 351005, ЄДРПОУ 09807750, м.Одеса, вул.Р.Кармена, 21-А) загальну суму заборгованості за Кредитним договором №11063371000 від 30.10.2006 року в розмірі 893 268,89 грн. (вісімсот дев`яносто три тисячі двісті шістдесят вісім гривень 89 копійок)
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» (р/р 2909401006, МФО 351005, ЄДРПОУ 09807750) понесені судові витрати по сплаті державного мита в розмірі 1700,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судового процесу у розмірі 120,00 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через Київський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Головуючий
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ОДЕСИ
65080, м. Одеса, вул. Варненська, 3б
телефон: 718-99-03
«____»______2010р.
№ С - 03
ОСОБА_3
АДРЕСА_1
Направляємо до відома копію заочного рішення Київського районного суду м. Одеси від 08.12.2010 року, одночасно повідомляємо, що заочне рішення може бути переглянуто Київським районним судом м. Одеси за Вашою письмовою заявою, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Додаток: копія рішення на двох аркушах.
Суддя Київського районного
суду м.Одеси В.О. Луняченко
Вик. Білінкіс О.М.
718-99-30