Справа №2-1016-10
РІШЕННЯ
іменем України
27 жовтня 2010 року Сватівський районний суд
Луганської області
У складі головуючого судді Половинки В.О.
при секретарі Фурсовій Н.В.
розглянувши в відкритому судовому засіданні зала суду міста Сватове цивільну справу № 2-1016-10 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому прохає суд стягнути з ОСОБА_2 на його користь 17800 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач в заяві вказав, що 7 грудня 2009 року відповідач позичив у нього 16300 грн. На підтвердження цього він видав розписку. Відповідно до розписки до 12 грудня 2009 року відповідач зобов’язувався повернути борг. У встановлений строк борг не повернено.
В судове засідання позивач не з’явився, але його представник звернувся до суду з заявою, в якій прохає суд розглянути справу без їх участі, на позові наполягає, в разі неявки відповідача прийняти заочне рішення.
Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідно до ст. 169 УПК України суд вважає необхідним прийняти заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню. До такого висновку суд приходить, враховуючи наступні обставини: 7 грудня 2009 року між сторонами був укладений договір позики, відповідно до якого позивач передав відповідачу 16 300 грн. Відповідач зобов'язаний був до 12.12.2010 року повернути борг. Ці факти підтверджені розпискою (а.с. 6).
Згідно ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі. Позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або ж таку кількість речей того ж роду такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Відповідно до ст. 1047 ЦК України договір позики укладається у письмовій формі. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Відповідно до ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений в письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або в кількох документах. Правочин вважається таким, що вчинений в письмовій формі, якщо він підписаний його сторонами.
Відповідно до ст. 1049 ЦК України позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем).
Беручи до уваги встановлені судом факти та відповідні їм правовідносини, а також оцінюючи надані докази, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Також відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на основу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного та керуючись
ст.ст. 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України;
ст.ст. 207, 610, 611, 625, 1046, 1047, 1049 ЦК України
вирішив:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення боргу задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 борг в розмірі 16300, витрати на отримання правової допомоги в розмірі 1500 грн., витрати на сплату державного мита в розмірі 178 грн., та інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн., а всього 18 098 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга в апеляційний суд Луганської області через Сватівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Сватівського
районного суду В.О. Половинка