Справа за № 2-968/2010
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
02 листопада 2010 року м. Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Шунько Г.О.,
при секретарі Вівденко В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Ромни справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: СГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
в с т а н о в и в :
10 вересня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому вказала, що їй на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 08.11.2008 року, належить житловий будинок, у АДРЕСА_1. За життя спадкодавець, а саме її батько ОСОБА_3 13.01.2006 року та відповідач уклали договір, відповідно до якого ОСОБА_2 отримала в найм одну кімнату житлового приміщення по АДРЕСА_1 строком на 2 роки. З 15 серпня 2006 року ОСОБА_2 в кімнаті будинку не проживає, добровільно реєстрацію з житлової площі не знімає, а тому просила визнати відповідача такою, що втратила право користування житловим приміщенням по АДРЕСА_1.
У судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_4, позовні вимоги підтримала, просила суд позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 вимоги позову визнала і не заперечувала з приводу того, що з 15 серпня 2006 року не проживає в будинку.
Представник СГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області не заперечувала проти задоволення позову.
Заслухавши сторони по справі, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно до типового договору від 13.01.2006 року укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, наймодавець надав відповідачці в найм одну кімнату житлового приміщення по АДРЕСА_1 строком на 2 роки (а. с. 4). На підставі цього договору ОСОБА_2 була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою СГІРФО Роменського МВ (а. с.25).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. Після смерті його дочка ОСОБА_1 успадкувала житловий будинок по АДРЕСА_1, що видно з свідоцтва про право на спадщину за законом (а. с. 6).
ОСОБА_2 у серпні 2006 року звільнила житлову кімнату в будинку і перейшла на інше місце проживання, що видно з акту обстеження помешкання за адресою АДРЕСА_1 від 25.05.2010 року проте добровільне не зняла реєстрацію за житловим приміщенням. (а. с. 5).
Наведене свідчить, що між сторонами склалися спірні житлові правовідносини, які регулюються ст. 391 ЦК України, відповідно до якої власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, протягом останніх 4 років не проживає у належному ОСОБА_1 на праві власності будинку по АДРЕСА_1. Залишаючись зареєстрованою у належному ОСОБА_1 житлі, відповідач створює позивачеві перешкоди в користуванні та розпорядженні своє власністю. За таких обставин, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209,212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. 391 ЦК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ВГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, такою, що втратила право на користування житловим приміщенням в АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г.О. ШУНЬКО