Судове рішення #12418738

   

Справа №  2-3193/2010р.  

  З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

25 листопада 2010 року                                                         м. Ромни  

 Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі: головуючого судді: Шунько Г.О.,  при секретарі:  Вівденко В. Ю.

розглянувши у відкритому судовому  засіданні в місті Ромни цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,  

  В С Т А Н О В И В :  

13 жовтня 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, у якому  вказала, що одруження виявилося невдалим,    спільне життя з відповідачем не склалося, бо відповідач зловживає спиртними напоями, матеріальної допомоги не надає, вихованням дітей не займається, у результаті чого у сім’ї постійно виникають лайки і фактичні шлюбні стосунки не підтримуються. Просила суд  ухвалити рішення про розірвання шлюбу, і залишити їй дошлюбне прізвище.    

26 жовтня 2010 року судове засідання не відбулося у зв’язку з неявкою відповідача повідомленого належним чином. Про поважність причин неявки в судове засідання відповідач суд не повідомляв (а. с. 14).

10 листопада 2010 року судове засідання повторно не відбулося, у зв’язку з неявкою відповідача та його клопотанням про відкладення розгляду справи на інший день у зв’язку з відрядженням.(а.с.16)

25 листопада 2010 року  в судовому засіданні  ОСОБА_2,  позовні вимоги підтримала повністю, пояснивши, що сім’ю зберегти не можливо, так як вона розпалася і надала  суду  додаткові пояснення на окремому аркуші.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, і направив 23 листопада 2010 року до суду письмову заяву  про надання подружжю  строку для примирення  терміном на 3 місяці. Про причини неявки в судове засідання суд не  повідомляв.  

У судовому засіданні ОСОБА_2   заперечувала з приводу надання  сторонам по справі строку для примирення і просила суд провести заочний розгляд справи  відповідно до  ст. 224, 225 ЦПК України.  

Суд задовольнив клопотання позивачки про заочний розгляд справи.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що сторони уклали шлюб 18 серпня 2007 року у відділі РАЦС Роменського міськрайонного управління юстиції Сумської області, про що в книзі реєстрації актів про одруження  зроблено  актовий запис № 252 (а. с. 4).Шлюб у позивачки перший.

Від спільного проживання подружжя має двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2  (а. с. 6).

У судовому засіданні позивачка довела, що шлюбні відносини між нею та відповідачем припинені, протягом останнього року вони разом не проживають, фактичні шлюбні стосунки не підтримуються, відповідач у вихованні дітей участі не приймає і  матеріальної допомоги на утримання дітей позивачу не надає. Пояснення позивачки, відповідач не спростував і будь яких доказів суду  з даного приводу не надав.  

Наведене свідчить, що між сторонами склалися сімейні правовідносини з приводу розірвання шлюбу.

Ці правовідносини регулюються ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України.

Згідно ст. 110 ч. 1 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

У відповідності до ст. 112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б  інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей.

Враховуючи те, що подружжя  припинило сімейні відносини, протягом останнього року разом не проживають,  подальше збереження сім’ї суперечить  їх  інтересам. Суд відхиляє  клопотання відповідача про надання строку для примирення, так як на думку суду клопотання направлено не на збереження сім»ї чи примирення, а  на затягування розгляду справи, так як відповідач жодного разу в судове засідання не з’являвся будь  яких пояснень і доказів з приводу спростування заявлених позивачкою вимог не надавав.  

Тому відповідно до ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України суд приходить до висновку, що шлюб підлягає розірванню .

Керуючись ст. ст. 10, 11,   209, 212, 214-215, 224-226, 294   ЦПК України,  

ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України суд, -  

  В И Р І Ш И В :  

Позовні вимоги   ОСОБА_2 -  задовольнити.

Розірвати шлюб між  ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 18 серпня 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Ромни Роменського міськрайонного управління юстиції Сумської області, про що в книзі реєстрації актів про одруження  зроблено  актовий запис № 252.  

Після розірвання шлюбу позивачеві   ОСОБА_2 залишити прізвище ОСОБА_2”.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

  Суддя підпис…  

Копія вірна:  

СУДДЯ      РОМЕНСЬКОГО  

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                     Г. О. ШУНЬКО  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація