Справа №2-298/2005 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2007 року Білопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Кліщ О.В.
при секретарі Подибайло Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білопіллі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, - про стягнення аліментів на дитину, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення аліментів на утримання сина у розмірі 1/3 частини заробітку ( доходу) відповідача, мотивуючи позовні вимоги тим, що відповідач на сьогодні проживає окремо від них з неповнолітнім сином, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1та матеріально сина не забезпечує.
В судовому засідання позивачка підтримала позовні вимоги просила стягнути на утримання сина з відповідача аліменти в розмірі 1/3 частини заробітку ( доходу)
Відповідач позов визнав частково і погодився сплачувати 1/4 частини його заробітку (доходу).
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що сторони уклали шлюб 7 грудня 2002 року. Від шлюбу мають сина, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1батьком якого є відповідач.
З березня 2007 року сторони проживають окремо і позивачка потребує регулярно матеріального забезпечення ( аліментів на дитину), так як, згідно її поясненням, виникли проблеми в наймі житла, лікуванні сина та її самої, про що вона надала медичні довідки про стан здоров'я дитини та свій.
Даних, підтверджуючих витрати на лікування дитини позивачка не надала. Чин сторін має вік 3 роки та 7 місяців. На даний час знаходиться у бабусі позивачки в м. Білопілля. Сама ж позивачка працює вчителем іноземних мов в школі № 23 м. Суми, орендує житло в м. Суми.
Відповідач має можливість надавати щомісяця утримання на сина ( аліменти) також працює, має стабільний заробіток. Своє небажання виплачувати аліменти в тій сумі ( розмірі), який просить позивачка, пояснює необхідністю крім постійних щомісячних виплат аліментів надавати матеріальну допомогу сину при регулярних побаченнях з ним у виді іграшок, одягу, їжі, витрат на відвідини дитячих кафе, інших закладів, витрат на придбання ліків у разі хвороби сина. Тобто ті необхідні витрати на утримання сина, які він проводив і на час спільного проживання з позивачкою.
Вирішуючи питання про розмір аліментів що враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, відсутність у сторін інших утриманців.
У відповідності з ст.182 Сімейного Кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Що ж стосується дитини сторін, то з урахуванням заробітку відповідача, розмір аліментів в декілька разів буде перевищувати мінімальний.
Тому суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання сина ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини його заробітку /доходу/, до досягнення ним повноліття на користь його матері, позивачки по справі.
Крім того, з відповідача у відповідності із ст.88 ЦПК України необхідно стягнути на користь держави державне мито у сумі 51 грн. та 7 грн. 50 коп. - витрати на інформаційно -технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 4,8,10,27,31,60, 209, 213,215 ЦПК України, ст. ст.180, 181,ч. 3, 182, 191 ч. 1 Сімейного Кодексу України, суд, -
2
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково..
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця і мешканця АДРЕСА_1 працює заступником начальника цеха № 2 ВАТ "Сумигазмаш", - аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1в розмірі 1/4 частини його заробітку /доходу/ але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму дитини відповідного віку.
Стягнення проводити щомісяця, починаючи з 30.03. 2007 року до настання повноліття дитини на користь позивачки ОСОБА_1
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Білопільський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення.
Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.