Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #124276586

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД  ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

46025, м.Тернопіль, вул.Кн.Острозького, 14а, тел.:0352520573, e-mail: inbox@te.arbitr.gov.ua

 

УХВАЛА


18 жовтня 2021 року м. Тернопіль Справа № 921/544/21


Господарський суд Тернопільської області

          у складі  судді Андрусик Н.О.,   

розглянувши клопотання №ТОВВИХ-21-11468 від 13.10.2021 (вх.№8419 від 13.10.2021) Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», м.Київ

про участь його представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду

у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», м.Київ

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, м. Київ

до відповідача: Приватного акціонерного товариства «ТЕРНОПІЛЬМІСЬКГАЗ», м.Тернопіль

про стягнення 235 854 722,92 грн,


ВСТАНОВИВ:


У провадженні Господарського суду Тернопільської області перебуває справа №921/544/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», м.Київ, до Приватного акціонерного товариства «ТЕРНОПІЛЬМІСЬКГАЗ», м.Тернопіль, про стягнення 235 854 722,92 грн.

Ухвалою господарського суду від 28.08.2021 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження  та залучено до участі у справі в порядку ст. 50 ГПК України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, м. Київ. Востаннє підготовче засідання було відкладено на 19.10.2021 о 10:00 год.

13.10.2021 на адресу Господарського суду Тернопільської області представником Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», м.Київ, - адвокатом Панченком Ю.В. подано клопотання №ТОВВИХ-21-11468 від 13.10.2021 про його участь у підготовчому засіданні 19.10.2021 у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon». У клопотанні повідомлено, що Панченко Ю.В. зареєстрований в системі відеоконференцзв`язку «EаsyCon» з використанням електронного цифрового підпису та ознайомлений з вимогами Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.

З долученої до клопотання довіреності №395 від 29.06.2021 вбачається, що Панченко Ю.В. діє від імені позивача та має право представляти інтереси позивача в судах України.


Розглянувши подане клопотання, суд враховує таке.

Частинами 1, 2, 3 статті 197 ГПК України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).

У пункті 2 розділу ІІ Порядку зазначено, що системою відеоконференцзв`язку (Система) є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.

У клопотанні №ТОВВИХ-21-11468 від 13.10.2021 (вх.№8419 від 13.10.2021) зазначено відомості щодо забезпечення проведення відповідної відеоконференції судового засідання 19.10.2021 у спосіб, визначений Порядком. Відтак, зважаючи на необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, суд дійшов висновку про задоволення клопотання представника позивача про його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» в підготовчому засіданні 19.10.2021 о 10:00 год.

Керуючись ст.ст.4, 197, 232-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання №ТОВВИХ-21-11468 від 13.10.2021 (вх.№8419 від 13.10.2021) Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», м.Київ, про участь його представника - адвоката Панченка Ю.В., в підготовчому засіданні 19.10.2021 о 10:00 год. у справі №921/544/21 в режимі відеоконференції поза межами приміщення     суду, - задовольнити.

2. Проведення підготовчого засідання    19.10.21 о 10:00 год. у справі №921/544/21 в режимі відеоконференції здійснити за допомогою програмного забезпечення «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).

3. Забезпечити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», м.Київ – адвокату Панченку Ю.В. участь в підготовчому засіданні 19.10.2021 о 10:00 год. у справі №921/544/21 в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196.

4. Для участі в підготовчому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», м.Київ, адвокату Панченку Ю.В. використовувати комп`ютерну чи іншу техніку з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіо сигнал та відео зображення.

5. Роз`яснити ОСОБА_1 , що для участі у судовому     засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судове засідання.

6. Попередити учасників судового     процесу, що відповідно до частини 5 статті 197 ГПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо, несе учасник справи.

7. Роз`яснити, що Інструкція щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EаsyCon» знаходиться за посиланням в мережі Інтернет: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.

8. Копію ухвали направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення: Товариству з обмеженою відповідальністю «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», проспект Гузара Любомира, 44, м.Київ, 03065; Приватному акціонерному товариству «ТЕРНОПІЛЬМІСЬКГАЗ», вул.Митрополита Шептицького, 20, м.Тернопіль, 46008; Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вул.Смоленська, 19, м.Київ, 03057.



Суддя                                                                       Н.О. Андрусик



  • Номер:
  • Опис: cтягнення заборгованості в сумі 235 854 722,92 грн
  • Тип справи: Заміна, залучення нових учасників судового процесу, правонаступництво, залучення третьої особи (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.08.2021
  • Дата етапу: 19.08.2021
  • Номер:
  • Опис: ПРО УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ В РЕЖИМІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ ПОЗА МЕЖАМИ ПРИМІЩЕННЯ СУДУ
  • Тип справи: Інші типи заяви (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.10.2021
  • Дата етапу: 13.10.2021
  • Номер:
  • Опис: cтягнення заборгованості в сумі 235 854 722,92 грн
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.10.2021
  • Дата етапу: 28.10.2021
  • Номер:
  • Опис: cтягнення заборгованості в сумі 235 854 722,92 грн
  • Тип справи: Зупинення провадження у справі (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.10.2021
  • Дата етапу: 28.10.2021
  • Номер:
  • Опис: про збільшення розміру позовних вимог
  • Тип справи: Збільшення (зменшення) розміру позовних вимог (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.11.2021
  • Дата етапу: 15.11.2021
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 357859830,30грн
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.12.2021
  • Дата етапу: 22.12.2021
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 357859830,30грн
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.02.2022
  • Дата етапу: 16.02.2022
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 357859830,30грн
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Західний апеляційний господарський суд
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.08.2022
  • Дата етапу: 25.08.2022
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 357859830,30грн
  • Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Західний апеляційний господарський суд
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.08.2022
  • Дата етапу: 25.08.2022
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 357859830,30грн
  • Тип справи: Про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню (ст. 328 ГПК)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Господарський суд Тернопільської області
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.09.2022
  • Дата етапу: 05.09.2022
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 357859830,30грн
  • Тип справи: Розстрочення, відстрочення, повернення судового збору та звільнення від його сплати (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Західний апеляційний господарський суд
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.06.2022
  • Дата етапу: 10.06.2022
  • Номер:
  • Опис: про стягнення 357859830,30грн
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 921/544/21
  • Суд: Західний апеляційний господарський суд
  • Суддя: Андрусик Н.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.06.2022
  • Дата етапу: 10.06.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація