2-о-541/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.11.2010 року Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі: головуючого судді Бойка В.М.,
народних засідателів : Гнатик В.В., Кашпрук М.Й.
при секретарі Паруліте Ю.Е.
розглянувши у судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за заявою ОСОБА_1, за участю заінтересованої особи опікунської ради Вінницького міськвиконкому про визнання недієздатним ОСОБА_2,-
ВСТАНОВИВ:
В Ленінський районний суд м. Вінниці звернулась ОСОБА_1 з заявою про визнання недієздатним ОСОБА_2, заінтересована особа опікунська рада Вінницького міськвиконкому.
Заяву мотивувала тим, що її батько ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, протягом останніх п’яти років страждає на психічні розлади, він поводить себе неадекватно, іноді навіть агресивно, постійно влаштовує скандали сусідам, у нього регулярно, викають провали у пам’яті, він навіть часто не впізнає родичів та близьких знайомих.
Протягом останніх двох років психічний стан здоров’я батька загострився.
08.07.2010 року ОСОБА_2 був обстежений психіатричній ЛКК КЗ ім. акад. О.І. Ющенка згідно заключення потребує лікування на стаціонарі, оскільки у нього простежується прогресуюче психічне захворювання.
Тому заявник вважає, що її батька необхідно визнати недієздатним.
У судовому засіданні заявник – ОСОБА_1 надала пояснення аналогічні з викладеними в заяві, наполягала на визнанні ОСОБА_2 16.02.1929 року - недієздатним, оскільки згідно акту амбулаторної судово – психіатричної експертизи № 291 від 23.09.2010 року, що проводилася судово – психіатричною експертною комісією Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка – ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 страждає на хронічне душевне захворювання у вигляді судинної деменції з періодичними мареннями. Внаслідок свого захворювання ОСОБА_2 16.02.1929р. не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує нагляду та лікування за місцем свого проживання, потребує опіки.
У судове засідання представник органу опіки та піклування не з’явився належним чином повідомлений про день і час судового засідання, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, при вирішенні справи покладається на думку суду.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення заявника, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
08.07.2010 року ОСОБА_2 був обстежений психіатричній ЛКК КЗ ім. акад. О.І. Ющенка згідно заключення потребує лікування на стаціонарі, оскільки у нього простежується прогресуюче психічне захворювання.
Судом за письмовим клопотанням заявника було призначено судову психіатричну експертизу, проведення якої доручено експертам Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка.
Згідно акту амбулаторної судово – психіатричної експертизи № 291 від 23.09.2010 року, що проводилася судово – психіатричною експертною комісією Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка – ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 страждає на хронічне душевне захворювання у вигляді судинної деменції з періодичними мареннями. Внаслідок свого захворювання ОСОБА_2 16.02.1929 не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує нагляду та лікування за місцем свого проживання, потребує опіки.
Таким чином, суд прийшов до переконання в тому, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно визнати недієздатним, оскільки в судовому засіданні знайшло своє підтвердження те, що у неї є значні хворобливі зміни психіки, які привели до постійного, лікування у психоневрологічному закладі охорони здоров’я, що також було досліджено та встановлено у акті амбулаторної судово – психіатричної експертизи № 291 від 23.09.2010 року, що проводилася судово – психіатричною експертною комісією Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка /а.с. 20-21/ за ухвалою суду від 31.08.2010 року по даній справі та як вимагає ст. 239 ЦПК України.
На підставі викладеного ст.ст.39-42 ЦК України
та керуючись ст.ст. 15,60, 212-215, 239, 218, 240, 241 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати недієздатним ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою, АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий:
Народні засідателі: