- яка притягається до адмін. відповідальності: Калембет Максим Володимирович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
єдиний унікальний номер справи 423/903/21
номер провадження 3/423/2226/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2021 року м. Попасна
Суддя Попаснянського районного суду Луганської області Лизенко І.В., розглянувши справу про військове адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділу прикордонної служби "Золоте" Луганського прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , громадянина України, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Новодружевськ Луганської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , військовослужбовця військової частини 9938, ВПС "Золоте", місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 21.08.2021 р., 21серпня 2021 близько 11.20 в КПВВ "Золоте" Луганської області капітаном ОСОБА_2 під час раптової перевірки зміни прикордонних нарядів в КПВВ "Золоте" було проведено стройовий огляд та виявлено у головного сержанта ОСОБА_1 особистий мобільний термінал, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.23 п.4 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" від 24.03.1999 р., ст. 143 "Статуту внутрішньої служби ЗСУ" від 24.03.1999 р., главу 2 розділу 2 ст. 12 "Інструкції про службу прикордонних нарядів ДПСУ", затвердженої наказом МВС № 1261 від 1910.2015 р., тобто вчинив військове адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-15 КУпАП. Дії були вчинені в умовах особливого періоду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину не визнав, пояснив, що заступаючи в наряд, він вимкнув мобільний телефон і поклав його у сумку, віддав старшому по наряду. Вину не визнає, бо при ньому телефон не знаходився, він ним не користувався.
Захисник Овчаренко О.В. в судовому засіданні оголосив заперечення та пояснив, що свідки писали пояснення під диктовку, під впливом .
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його представника, дослідивши письмові докази, суд вважає наявними підстави для закриття провадження у справі за відсутності складу правопорушення з огляду на таке.
Згідно п.12 Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України прикордонним нарядам під час здійснення прикордонного контролю забороняється використовувати будь-які особисті засобі зв`язку, що не належать Держприкордонслужбі та не входять до предметів екіпірування прикордонного наряду, мати при собі грошові кошти понад розмір, установлений центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.
Статтею 23 ч.5 п.4 Закону України "Про державну прикордонну службу" з метою попередження корупції військовослужбовцями та працівникам Державної прикордонної служби України під час здійснення прикордонного контролю забороняється мати будь-які особисті засоби зв`язку, що не належать Державній прикордонній службі України та не входять до предметів екіпірування прикордонного наряду.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що у ОСОБА_1 під час раптової перевірки зміни прикордонних нарядів було виявлено особистий мобільний телефон.
Разом з тим, цей факт в судовому засіданні не знайшов свого підтвердження, оскільки свідки ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які були викликані шляхом направлення судових викликів за місцем служби, в судове засідання не з`явились та не підтвердили свої письмові пояснення, які додані до матеріалів справи.
Стаття 172-15 ч.2 КУпАП передбачає відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Враховуючи, що свідки в судове засідання не з`явились, доказів вчинення правопорушення ОСОБА_1 немає, то у діях ОСОБА_1 відсутній склад вказаного правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 284 КУпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283, 284, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст.172-15 ч.2 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її проголошення через Попаснянський районний суд Луганської області.
Суддя І.В. Лизенко
- Номер: 3/423/903/21
- Опис: недбале ставлення до військової служби під час проходження військової служби у прикордонної службі України
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 423/2226/21
- Суд: Попаснянський районний суд Луганської області
- Суддя: Лизенко І. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.08.2021
- Дата етапу: 26.08.2021