Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #124459812

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


21 жовтня 2021 року м. Херсон Справа № 923/1041/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М., за участі секретаря Степанової Н.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" (73000, м. Херсон, вул. Перекопська, 178, код ЄДРПОУ 42117825)

до: Комунального підприємства "Новокаховський гуртожиток" (74900, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Першотравнева, 24, код ЄДРПОУ 37694289)

про стягнення 1226286 грн. 83 коп.

за участю представників сторін:

від позивача: Мацула Є.Г., адвокат, довіреність № 00004 від 04.01.2021;

від відповідача: Костильова О.Л., представник, довіреність №01-23/215 від 07.10.2021.


Товариство з обмеженою відповідальністю "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" (надалі - позивач) звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом до Комунального підприємства "Новокаховський гуртожиток" (надалі - відповідач), яким просить стягнути 1226286 грн. 83 коп. основного боргу за спожиту електричну енергію.

Ухвалою від 09.08.2021 Господарським судом відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначене на 21.10.2021, встановлено відповідачу строк до 01.07.2021 для надання суду відзиву на позовну заяву.

У підготовче засідання, яке відбулося 01.07.2021, відповідач не прибув, відзив на позов не надав, судом оголошено перерву до 02.08.2021 та встановлено відповідачу строк до 30.08.2021 для надання відзиву на позовну заяву.

30.08.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву, який підтримано його представником у судовому засіданні. Відповідач визнає позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ГПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.

Вивчивши матеріали справи та заслухавши позивача, суд


в с т а н о в и в :


14 червня 2018 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» (далі - ТОВ «ХОЕК») отримано ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу (постанова НКРЕКП №429 від 14.06.2018), яка видана державним Регулятором - Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП).

Положеннями Закону передбачено, що постачальник, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення від оператора системи розподілу, тобто ТОВ «ХОЕК» упродовж двох років з дня отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії буде виконувати функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, яка визначається як область, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом AT «Херсонобленерго» - територія Херсонської області.

Відповідно до ст.714 Цивільного кодексу України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Згідно частини 1 статті 275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу.

Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".

Частиною 2 статті 275 Господарського кодексу України, відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Енергопостачальні підприємства інших, крім державної і комунальної, форм власності можуть брати участь у забезпеченні енергією будь-яких споживачів, у тому числі через державну (комунальну) енергомережу, на умовах, визначених відповідними договорами.

Відповідно до п.1.2.8. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018 (далі-ПРРЕЕ), постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який є публічним договором приєднання та зміст якого визначається постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (додаток 6 до цих Правил), та укладається в установленому цими Правилами порядку. Постачальник універсальної послуги не може відмовити побутовому споживачу, малому непобутовому споживачу або іншому споживачу, який відповідно до законодавства має право на отримання універсальних послуг, електроустановки якого розташовані на території діяльності постачальника універсальної послуги, в укладенні такого договору за умови наявності у споживача чинного договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

На вимогу споживача електропостачальник має надати письмовий примірник договору, підписаний з його боку. Якщо сторони досягай згоди щодо укладення договору на інших умовах, відмінних від тих, які містяться у комерційних пропозиціях, розміщених на офіційному сайті електропостачальника, договір укладається у паперовій формі.

Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (далі- Договір) укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплати рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (п. 13 Розділу XVII ЗУ "Про ринок електричної енергії").

Умови цього договору розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року №312 (ПРРЕЕ), та є однаковими для всіх споживачів.

За цим Договором Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Відповідно до п. 1.2.8 ПРРЕЕ Постачальник універсальної послуги не може відмовити побутовому споживачу, малому непобутовому споживачу або іншому споживачу, який відповідно до законодавства має право на отримання універсальних послуг, електроустановки якого розташовані на території діяльності постачальника універсальної послуги, в укладенні такого договору за умови наявності у споживача чинного договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

Пунктом 5.1. Договору передбачено, що Споживач розраховується з Постачальником за спожиту електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 3 до цього Договору.

Згідно п. 2.3.13 ПРРЕЕ обсяги спожитої електричної енергії визначаються за розрахунковий період, який становить 1 місяць.

У відповідності до п. 4.12 ПРРЕЕ розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.

Відповідно до 4.14 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018 (далі-ПРРЕЕ) платіжні документа надаються електропостачальниками споживачам безкоштовно. Платіжні документи на оплату надаються споживачам у відповідних структурних підрозділах електропостачальника, через персональну сторінку споживача на веб-сайті електропостачальника або електронною поштою, факсимільним зв`язком, поштовим зв`язком, кур`єром чи іншими способами з використанням інформаційних технологій у системі електронного документообігу у порядку, передбаченому договором про постачання електричної енергії споживачу.

Розрахунки Споживача за цим Договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника (далі - спецрахунок). При цьому, Споживач не обмежується у праві здійснювати оплату за цим Договором через банківську платіжну систему, он-лайн переказ, поштовий переказ, внесення готівки через касу Постачальника, та в інший не заборонений чинним законодавством спосіб. (п. 5.9. Договору)

Оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої Споживачем

У разі порушення Споживачем строків оплати Постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен прострочений день оплати за цим Договором, (п. 5.10. Договору).

Правилами, а саме п. 5.2.1 передбачені права електропостачальника:

1) на своєчасне та в повному обсязі отримання коштів за продану електричну енергію відповідно до укладених договорів;

2) звертатися до оператора системи щодо відключення (обмеження) електроживлення споживача у випадках, визначених цими Правилами, крім випадків постачання вразливим споживачам, визначених Кабінетом Міністрів України;

8) на стягнення пені та застосування інших санкцій за несвоєчасну оплату спожитої електричної енергії відповідно до вимог законодавства;

9) на всі види забезпечення виконання зобов`язань споживачем щодо оплати договірних обсягів споживання електричної енергії у формі і видах, передбачених законодавством України;

В свою чергу споживач у відповідності п.5.5.5 Правил зобов`язаний:

2) сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів;

3) за умови неповної оплати за спожиту електричну енергію припинити власне електроспоживання відповідно до умов договору;

01.01.2019 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" (далі по тексту - Позивач, Постачальник, ТОВ "ХОЕК") та Комунальним підприємством "Новокаховський гуртожиток" (КП "НГ") (далі по тексту - Відповідач, Споживач) укладено договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №37503954 (далі по тексту - Договір).

Споживач приєднався до умов договору шляхом споживання електричної енергії.

Слід зауважити, що відповідно до аб. 12 п. 13 Розділу XVII Закону України "Про ринок електричної енергії" передача постачальнику універсальних послуг персональних даних побутових та малих непобутових споживачів під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу не потребує отримання згоди та повідомлення таких споживачів про передачу персональних даних і вважається такою, що здійснена в загально суспільних інтересах з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам.

Тому, в зв`язку з виконанням зазначених вимог, ОСР передав постачальникам універсальних послуг бази даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання щодо споживачів, які згідно з вимогами Закону мають право на отримання універсальних послуг, зокрема таких категорій споживачів як побутові та малі не побутові.

За розрахунковий період березень 2021 - травень 2021 ТОВ "ХОЕК" від AT "Херсонобленерго", як оператора системи розподілу, були отримані дані щодо фактичного споживання електричної енергії Комунальним підприємством "Новокаховський гуртожиток" - 891008 кВт/год. (а.с. 32-33).

За спірний період позивач виставив відповідачу рахунки за спожиту електроенергію (автоматично відображалися в "персональному кабінеті" споживача, логін: 37503954, e-mail: gurtogjitoknk@gmail.com. тел. 380506428110, які були отримані відповідачем та не сплачені у повному обсязі, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість за отримані послуги електропостачання станом на день звернення позивача до суду з позовом у розмірі 1 226 286,83 грн.

На виконання Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №37503954 Позивач своєчасно і в повному обсязі виконував свої зобов`язання з постачання електроенергії, і у порядку передбаченому Договором виставляв Відповідачу рахунки на оплату об`єму спожитої ним активної електроенергії.

Разом з тим, вказані рахунки у встановлений Договором строк сплачені не були, що призвело до порушення строків виконання грошових зобов`язань за договором та нарахування штрафних санкцій та компенсаційних нарахувань за прострочення виконання грошових зобов`язань.

Таким чином неоплачиними є:

нарахування березня 2021 р.: 597447,48 грн. (нарахування березня 2021 р) + 2099928,19 грн. (борг станом на 01.03.2021) - 10000,00 грн. (оплата 02.03.2021) - 100000,00 грн. (оплата 09.03.2021) - 100000,00 грн. (оплата 18.03.2021) - 100000,00 грн. (оплата 24.03.2021) = 2297375.67 грн.

нарахування квітня 2021 р.: 400205,40 грн. (нарахування квітня 2021 р) + 2297375.67 грн. (борг станом на 01.04.2021 р.) - 100000.00 грн. (оплата 05.04.2021 р.) - 999999,84 грн. (оплата 05.04.2021 р.) - 100000,00 грн. (оплата 08.04.2021 р.) - 100000,00 грн. (оплата 21.04.2021 р.) - 80000,00 грн. (оплата 29.04.2021 р.) = 1 317 581,23 грн.

нарахування травня 2021 р.: 378705,60 грн. (нарахування травня 2021 р) + 1317581,23 грн. (борг станом на 01.05.2020 р.) - 100000,00 грн. (оплата 11.05.2021 р.) - 100000,00 грн. (оплата 25.05.2021 р.) - 100000,00 грн. (оплата 01.06.2021 р.) - 70000,00 грн. (оплата 24.06.2021 р.) -100000,00 грн. (оплата 13.07.2021 р.) = 1 226 286,83 грн.

Всього 1 226 286,83 грн. (детальний розрахунок заборгованості а.с. 11)


Відповідач у своєму відзиві визнає, що має заборгованість за спожиту споживачами гуртожитків електричну енергію, але з об`єктивних причин, комунальне підприємство «Новокаховський гуртожиток» є колективним побутовим споживачем (юридична особа, створена шляхом об`єднання фізичних осіб - побутових споживачів) розраховується за електроенергію за показниками загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких осіб, що не включає професійну або/чи професійну діяльність.

КП «Новокаховський гуртожиток» не є спеціалізованою організацією, яка б займалася роботою по постачанню, розподілу і збором коштів за спожиту електричну енергію від мешканців гуртожитків, та є неприбутковою, що тільки через свої електричні мережі передає електричну енергію, не отримуючи прибутку за виконання зазначених робіт, фактично не є «Споживачем» електричної енергії.

В гуртожитках проживає збідніла категорія населення, що не має роботи, багатодітні сім`ї, ветерани. Мешканці гуртожитків використовують електричну енергію на побутові потреби: освітлення, живлення побутової техніки, приготування їжі та обігрів житла у зв`язку з відсутністю центрального теплопостачання та газопостачання в гуртожитках. За таких обставин в зимовий період року в гуртожитках дуже великі обсяги споживання електроенергії, що тягне за собою дуже велику заборгованість незаможних мешканців. З настанням весни обсяги споживання зменшуються і споживачі намагаються погасити не в повному обсязі сплачені борги. З досвіду минулих років вбачається, що за літній період споживачі сплачують борги, які накопичилися за зиму.

КП «Новокаховський гуртожиток» в свою чергу проводить масову роботу по ліквідації заборгованості за електроенергію. Видаються щомісячно попередження на відключення електроенергії, направляються матеріали до адміністративної комісії та в міський суд для примусового стягнення боргів (відомості про роботу з боржниками додаються до відзиву).

Укладений договір між позивачем і відповідачем не зовсім враховує умови роботи відповідача і його відповідальності перед позивачем через те, що позивач укладає не індивідуальні договори, а типові.


Врахувавши позиції сторін суд констатує наступне.

Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії визначаються Законом України "Про ринок електричної енергії" (далі - Закон), яким також врегульовані відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії.

Частиною другою статті 2 Закону передбачено, що основні умови діяльності учасників ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними визначаються нормативно-правовими актами, що регулюють впровадження цього Закону, у тому числі Правилами роздрібного ринку та Кодексом системи розподілу.

Правила роздрібного ринку передбачають, зокрема, загальні умови постачання електричної енергії споживачам, систему договірних відносин між учасниками роздрібного ринку, права та обов`язки учасників ринку, процедуру заміни споживачем постачальника електричної енергії, умови та порядок припинення та відновлення постачання електричної енергії споживачу, процедуру розгляду скарг споживачів, особливості постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги, постачальником "останньої надії".

Кодексами систем передачі та розподілу визначаються, зокрема, порядок планування розвитку системи передачі та систем розподілу; умови та порядок доступу до системи передачі/розподілу, умови та порядок приєднання до системи передачі/розподілу, характеристики та порядок надання допоміжних послуг оператору системи передачі, порядок оперативного планування; порядок управління та експлуатації системи в нормальних та аварійних режимах; стандарти операційної безпеки, критерії, що застосовуються оператором системи передачі для диспетчеризації генеруючих потужностей та використання міждержавних перетинів, порядок диспетчеризації розподіленої генерації та умови надання пріоритетності об`єктам електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії.

Правила роздрібного ринку електричної енергії затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року № 312 (далі - ПРРЕЕ).

Кодекс системи розподілу затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14 березня 2018 року № 310 (далі - КСР).

За частиною другою статті 45 Закону України "Про ринок електричної енергії" оператор системи розподілу надає послуги з розподілу електричної енергії на недискримінаційних засадах відповідно до цього Закону, кодексу систем розподілу та інших нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії. Оператор системи розподілу надає послуги з розподілу електричної енергії на підставі договорів про надання послуг з розподілу (частина четверта статті 46 Закону).

Відповідно до ст.73 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін.

Відповідно до ст. 74 ГПК У країни кожна сторона повинна довести ті обставини на які посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 175 ГК України встановлено, що майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно із ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності і справедливості.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору чи вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Із огляду на доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позивачем позовні вимоги доведені, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до ст.129 ГПК України судові витрати зі сплати судового збору суд покладає на відповідача.

В той же час, відповідно до ст. 130 ГПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Керуючись статтями 123, 129, 232, 233, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд


у х в а л и в :


1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.


2. Стягнути з Комунального підприємства "Новокаховський гуртожиток" (74900, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Першотравнева, 24, код ЄДРПОУ 37694289) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" (код ЄДРПОУ 42117825, м. Херсон, вул. Перекопська, 178, рахунок із спеціальним режимом використання IBAN: НОМЕР_1 в ТВБВ № 10021/01 Філія Херсонське обласне управління АТ"ОЩАДБАНК" МФО 352457) заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 1 226 286,83 грн. (один мільйон двісті двадцять шість тисяч двісті вісімдесят шість гривень 83 копійки).


3. Стягнути з Комунального підприємства "Новокаховський гуртожиток" (74900, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Першотравнева, 24, код ЄДРПОУ 37694289) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" (код ЄДРПОУ 42117825, м. Херсон, вул. Перекопська, 178, на поточний рахунок НОМЕР_2 в ТВБВ № 10021/01 Філія Херсонське обласне управління АТ"ОЩАДБАНК" МФО 352457) 50% суми судового збору у розмірі 9 197,15 грн. (дев`ять тисяч сто дев`яносто сім гривень 15 копійок).


4. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" (код ЄДРПОУ 42117825, м. Херсон, вул. Перекопська, 178, на поточний рахунок НОМЕР_2 в ТВБВ № 10021/01 Філія Херсонське обласне управління АТ"ОЩАДБАНК" МФО 352457) з державного бюджету 50% суми сплаченого ним судового збору згідно платіжного доручення № 3388 від 28.07.2021, оригінал якого знаходиться в матеріалах справи № 923/1041/21, у розмірі 9 197,15 грн. (дев`ять тисяч сто дев`яносто сім гривень 15 копійок).


5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів ч.4 розділу Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (підпункт 17.5 пункту 1 Розділу ХІ «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України).


Повний текст рішення підписано 25.10.2021


Суддя Л.М. Немченко


  • Номер:
  • Опис: стягнення заборгованості в сумі 1226286,83 грн.за договором про постачання електричної енергії
  • Тип справи: Позовна заява(звичайна)
  • Номер справи: 923/1041/21
  • Суд: Господарський суд Херсонської області
  • Суддя: Немченко Л.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.08.2021
  • Дата етапу: 03.08.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація