Судове рішення #124488615


Справа №293/2159/21

Провадження № 2/293/818/2021

УХВАЛА

25 жовтня 2021 рокусмт Черняхів


  Черняхівський районний суд Житомирської області у складі cудді Лось Л.В., розглядаючи позовну заяву

ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 )

до Черняхівської селищної ради (адреса: майдан Рад, смт Черняхів, Житомирський район, Житомирська область, 12301 )

про визнання права на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування

ВСТАНОВИВ:

20.10.2021 ОСОБА_1 звернувся з позовом до Черняхівської селищної ради, відповідно до змісту якого просить: визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну частку (пай) площею 3,6634 га, яка розташована на території Черняхівської селищної ради.

Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Цивільного процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.

За приписами п.3 ч.3 с. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Зі змісту позовних вимог убачається, що позов пред`явлено з вимогами майнового характеру - визнання права на земельну частку (пай), однак у супереч п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить зазначення ціни позову.

Натомість позивач зазначає, що ним подається до судуд заява немайнового характеру.

Відповідно до пункту 16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 "Про застосування судами законодавства про судові витрати" розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування (у тому числі з урахуванням положень, передбачених частиною 5 статті 216, статтею 1212 ЦК тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.

При цьому, суд зазначає, що згідно з ст. 1 Закону України «Про оцінку земель» вартість земельної ділянки - еквівалент цінності земельної ділянки, виражений у ймовірній сумі грошей, яку може отримати продавець.

Відповідно до змісту ст. 5 Закону України "Про оцінку земель", грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Однак, до позовної заяви не додано доказів щодо вартості земельної частки (паю), право на яку позивач просить визнати за собою.

При цьому, суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом статті 80, пункту 4 частини 2 статті 119 ЦПК такий обов`язок покладається на позивача.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу 908 грн. 00 коп. і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу 11350 грн. 00 коп.

Таким чином, позивачу необхідно визначити дійсну вартість майна, право на яке просить визнати, вказати ціну позову та виходячи із ціни позову сплатити (доплатити) судовий збір.

Крім того згідно вимог п. 8 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронниї доказів, копії яких додано до заяви.

Пунктом 9 ч.3 ст. 175 ЦПК України унормовано, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв"язку із розглядом справи.

Натомість позивачем подана позовна заява , яка суперечить вказаним вище нормам пунктів 8,9 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

Згідно з ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на викладені вище обставини, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних судом недоліків.

Керуючись ст.ст.81, 83, 95, 175, 176, 177, 294, 315, 318 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1  до  Черняхівської селищної ради про визнання права на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування - залишити без руху.

2. Надати позивачу 7-денний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви,  вказаних у мотивувальній частині ухвали, надавши суду докази сплати судового збору у розмірі та порядку, встановленому законом та приведення позовної заяви у відповідність з п.3,8,9 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

3. Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде вважатись неподаною і повернута заявнику.


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.


Ухвала складена та підписана: 25.10.2021.


Суддя Л.В. Лось









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація