Справа № 2-78/07р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Смт. Стара Вижівка 11 квітня 2007 р.
Старовижівський районний суд Волинської області під головуванням:
судді Кузьмінця О.М. при секретарі Бондар О.С за участю позивача ОСОБА_1 відповідача ОСОБА_2
Розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Стара Вижівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на домобудівлі на підставі їх успадкування,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на домобудівлі на підставі їх успадкування, покликаючись на те. що в АДРЕСА_1 відкрилася з ІНФОРМАЦІЯ_1року спадщина після смерті ОСОБА_3 на житловий будинок з господарськими будівлями, спадкоємцями яких по заповіту являються діти спадкодавця, а саме вона та відповідач.
Також посилається, що відповідач відмовився від прийняття спадщини, а вона її прийняла шляхом догляду за житловим будинком.
Однак в зв'язку з відсутністю в спадкодавця документів про право власності на домобудівлі, нотаріальна контора відмовляє їй у видачі свідоцтва про право на спадщину.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала повністю з підстав, викладених в позовній заяві.
Відповідач позов визнав повністю і пояснив, що відмовляється від спадщини в користь своєї сестри - позивачки по справі.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що у відповідності до ч.4 ст. 130 ЦПК України можливе ухвалення рішення у порядку встановленому ст. 174 ч.4 ЦПК України у зв'язку з визнанням позову відповідачем.
Так, згідно з ст. 549 ЦК України (1963р.) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
-2-
Відповідно до ст. 553 цього Кодексу спадкоємець за законом або заповітом вправі відмовитися від спадщини протягом 6-ти місяців з дня відкриття спадщини.
Вважається, що відмовився від спадщини також той спадкоємець, який не вчинив жодної з дій, що свідчить про прийняття спадщини ( ст. 549 цього Кодексу).
Як з'ясовано в судовому засіданні в смт.Стара Вижівка з ІНФОРМАЦІЯ_1 року відкрилася спадщина на домобудівлі після смерті ОСОБА_3, діти якого - сторони по справі являються спадкоємцями по заповіту.
Та обставина, що позивачка прийняла спадщину крім її пояснень підтверджується довідкою селищної Ради , з якої вбачається, що ОСОБА_1 прийняла спадщину шляхом догляду за житловим будинком та обробітком земельної ділянки.
А з пояснень відповідача вбачається, що спадщину він не приймав і відмовляється від неї в користь своєї сестри- позивачки по справі, що також підтверджується його письмовою заявою.
Таким чином визнання позову відповідачем не суперечить законові, не порушує права, свободи, чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст. 130,174 ЦПК України, ст.ст. 548,549,553 ЦПК України( 1963р.), суд,
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, який знаходиться в АДРЕСА_1 на підставі успадкування його за заповітом.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський райсуд протягом 10 днів після його оголошення або протягом 20 днів з дня подачі заяви про намір його оскарження, яка подається до суду протягом 10 днів після оголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення вказаних строків для його оскарження.
суддя