Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #124520024


Справа № 758/14958/21


У Х В А Л А



26 жовтня 2021 року суддя Подільського районного суду м.Києва Лещенко О. В. , розглянувши питання про відкриття провадження у справі за заявою за заявою ТМО «Психіатрія» в місті Києві, за участю зацікавленої особи - ОСОБА_1 , про госпіталізацію ОСОБА_2 , до психіатричного закладу в примусовому порядку,


В С Т А Н О В И В :


ТМО «Психіатрія» звернулось до суду із вищезазначеною заявою, вимогами даної заяви є: прийняти рішення про госпіталізацію ОСОБА_2 , 1984 р.н., який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку та в зв`язку з психічним та соматичним станом пацієнта, та протиепідемічними заходами просили провести засідання суду в режимі відеоконференції.

Відповідно до ч. 2, ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження.

Підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження не встановлено. Заява підсудна Подільському районному суду м. Києва та підлягає розгляду в окремому провадженні в порядку цивільного судочинства у відповідності до ст. 339-342 ЦПК України.

Зважаючи на вищевикладене, приходжу до висновку про необхідність розглядати справу за правилами окремого провадження.

Частинами 1-3 ст. 212 ЦПК України встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Частина 10 статті 212 ЦПК України визначає, що використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи (ч. 11 ст. 212 ЦПК України).

З аналізу вищезазначених норм права вбачається, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів можливо лише за наявності відповідної технічної можливості.

Однак, зважаючи на кількість справ, що перебувають у провадженні Подільського районного суду м. Києва та кількість раніше призначених до розгляду кримінальних, цивільних і адміністративних справ у залах судових засідань, що обладнані для проведення відеоконференцій, в суді обмежена технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання по даній справі в режимі відеоконференції.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити заявнику у задоволенні частини вимог про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись ч. 2, ст. 19, ст. ст. 175-177, 294, ст. 339-342 ЦПК України, -


П О С Т А Н О В И В :


Відкрити провадження у цивільній справі за заявою ТМО «Психіатрія» в місті Києві, за участю зацікавленої особи - ОСОБА_1 , про госпіталізацію ОСОБА_2 , до психіатричного закладу в примусовому порядку.

Призначити судове засідання на 27 жовтня 2021 р. о 10 год. 00 хв.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати заінтересованій особі.

Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://рd.ki.court.gov.ua.

Ухвала в частині порушення правил підсудності може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складання ухвали (зважаючи на п. 15.5. Перехідних положень ЦПК України щодо порядку подання апеляційних скарг).

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.




СуддяОлена ЛЕЩЕНКО





  • Номер: 2-о/758/393/21
  • Опис: про госпіталізацію до психіатричного закладу особи у примусовому порядку
  • Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
  • Номер справи: 758/14958/21
  • Суд: Подільський районний суд міста Києва
  • Суддя: Лещенко О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.10.2021
  • Дата етапу: 26.10.2021
  • Номер: 2-о/758/393/21
  • Опис: про госпіталізацію до психіатричного закладу особи у примусовому порядку
  • Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
  • Номер справи: 758/14958/21
  • Суд: Подільський районний суд міста Києва
  • Суддя: Лещенко О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.10.2021
  • Дата етапу: 27.10.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація