Справа №2 "о"-12/2007р. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2007 року Димитровський міський суд Донецької області у складі: головуючої - судді Халаджи О.В., при секретарі Рибкіної Г.В., за участю заявника ОСОБА_1, представника заявника ОСОБА_2представника заінтересованої особи ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Димитров справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду с заявою про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу.
У судовому засіданні в обгрунтування свого прохання суду пояснив, що він 23 березня 1963 року познайомився з ОСОБА_4, з якою у нього склалися гарні стосунки і вони вирішили проживати разом. У 1985 році у встановленому законом порядку він вселився у належний ОСОБА_4 будинок АДРЕСА_1 і з того часу вони проживали однією сім'єю, вели спільне господарство і мали спільний бюджет.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 померла. Після її смерті відкрилася спадщина на належний їй житловий будинок АДРЕСА_1 Спадкоємці першої черги за законом у відведений законом строк, відмовилися від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1 У зв'язку з цим ОСОБА_1 звернувся до Димитровської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Нотаріус прийняв від ОСОБА_1 заяву про прийняття спадщини, оскільки у відповідності із ст. 1264 Цивільного кодексу України він може бути віднесеним до четвертої черги спадкоємців за законом і запропонував йому звернутися до суду для встановлення факту проживання однією сім'єю з ОСОБА_4 не менше п'яти років до часу відкриття спадщини.
Представник заявника прохання заявника підтримав.
Представник зацікавленої особи Димитровської міської ради Донецької області до судового засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, письмово сповістив суд про розгляд справи у його відсутності та про свої не заперечення проти заяви.
Вислухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, допитавши свідків, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що заявник перебував у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_4 з 1985 року, що підтверджується довідкою від квартальної , згідно якої вони проживали разом по день смерті за адресою: АДРЕСА_1, та вели сумісне господарство. (а.с. 5)
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть. (а.с. 6)
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суду пояснили, що їх сусіди ОСОБА_1 та ОСОБА_4 проживали однією сім'єю як чоловік та жінка за адресою: АДРЕСА_1, та вели сумісне господарство в період з 1985 року до дня смерті ОСОБА_4 Коли померла ОСОБА_4, то ОСОБА_1
2
проводив обряд похорону та помінів з їх дому за адресою:АДРЕСА_1. До цього часу ОСОБА_1 мешкає за адресою: АДРЕСА_1, та іншого житла не має.
Згідно зі статтею 3 Сімейного Кодексу України сім'ю складають особи, які сумісно проживають, пов'язані загальним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Підставами для виникнення сімї, крім шлюбу є і ті що законом не заборонені і не суперечать моральним устоям суспільства.
Суд, проаналізувавши викладене у сукупності, приходить до висновку, що заявник тривалий час, з 1885 року, відкрито сумісно мешкав з ОСОБА_7 як подружжя. Встановлення цього факту має для нього правове значення, оскільки це необхідно для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_4, тому суд вважає, що вимога заявника підлягає задоволенню.
На підставі статті 3 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 209, 212-215,256-259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу задовольнити.
Встановити факт проживання однією сім'єю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в період з 1985 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.