Справа №2-1925 2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 квітня 2007 р. Ленінський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді: О.К.Стародубцева
при секретарі: А.В.Совенко
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права користування жилим приміщенням.
В судовому засіданні в обґрунтування своїх вимог пояснила, що з відповідачем 9.04.1994 року вона зареєструвала шлюб в Кіровському відділі РАГС м.Донецька, актовий запис №234. В травні 1994 року вона вселилась у квартиру АДРЕСА_1 у якості члена сім»ї наймача. Основним наймачем спірної квартири є її чоловік, окрім нього в квартирі зареєстрований його син від першого шлюбу -ОСОБА_3. З моменту вселення та по теперішній час вона та відповідачі мешкають однією сім»єю - ведуть сумісне господарство. В житловому приміщенні вищезазначеної квартири знаходяться її особисті речі. Іншого міста мешкання вона не має. Відповідач ОСОБА_2 в добровільному порядку відмовляється реєструвати її в квартирі. Просила визнати за нею право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1
Представник позивача ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги та їх обґрунтування в повному обсязі і просила визнати за ОСОБА_1 право користування житловим приміщенням, квартирою АДРЕСА_1
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з»явився. Про час та дату слухання справи був повідомлений належним чином. Причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Представник відповідача - КП ЖЕК № 2 Ленінського району м. Донецька в судове засідання не з'явився. Про час та дату слухання справи був повідомлений належним чином. Причину неявки суду не повідомив.
Суд, вислухавши позивачку, представника позивачки, відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав. ОСОБА_1 9.04.1994 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 в Кіровському відділі РАГС м.Донецька, актовий запис №234 (а.с.6). В травні 1994 року вона вселилась у квартиру АДРЕСА_1 у якості члена сім»ї наймача. Основним наймачем спірної квартири є відповідач, окрім нього в квартирі зареєстрований його син від першого шлюбу -ОСОБА_3. З моменту вселення та по теперішній час вона та відповідачі мешкають однією сім»єю - ведуть сумісне господарство. В житловому приміщенні вищезазначеної квартири знаходяться її особисті речі. Іншого міста мешкання вона не має.
Згідно ст. 64 ч.2 ЖК України до членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Відповідно до ст. 65 ЖК України наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле
2
приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. Особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім'ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.
Згідно з п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року зі змінами № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», наявність або відсутність прописки само по собі не може бути підставою для визнання права користування жилим приміщенням за особою, яка там проживала або вселилась туди як член сім»ї наймача (власника) приміщення, або для відмови йому в цьому.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 мешкає з ОСОБА_2 з травня 1994 року однією сім»єю, в спірну квартиру вселилася зі згоди квартиронаймача, вказана квартира є її постійним місцем мешкання, іншого житла вона не має, в зв»язку з чим суд вважає за можливе визнати за позивачкою право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1
На підставі ст. ст. 64, 65 ЖК України. Керуючись ст. ст. 10,11,130,174,175,209,212,214-215,224 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання права користування жилим приміщенням задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Надруковано суддею у нарадчій кімнаті.