Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #124570543

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua


УХВАЛА         


28 жовтня 2021 року                            м. Черкаси                Справа № 925/1243/21


Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., з секретарем судового засідання Брус Л.П., за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився,

від відповідача: не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Черкаської області справу

за позовом Комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго»

до Комунального підприємства «Готельний комплекс «Сміла»

про стягнення 189 667,78 грн,


ВСТАНОВИВ:


Комунальне підприємство «Смілакомунтеплоенерго» звернулось до Господарського суду Черкаської області з позовною заявою про стягнення з  Комунального підприємства «Готельний комплекс «Сміла» 153 841,45 грн заборгованості за теплову енергію, 17 337,84 грн пені за порушення строків виконання грошового зобов`язання, 5 210,10 грн три відсотки річних, 13 278,39 грн інфляційних нарахувань та понесених судових витрат – сплачений судовий збір.

Ухвалою від 21 вересня 2021 року Господарський суд Черкаської області залишив позовну заяву Комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» без руху, встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

29 вересня 2021 року до Господарського суду Черкаської області надійшла заява від представника Комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» про усунення недоліків позовної заяви, до заяви додано докази на підтвердження сплати судового збору в сумі 2  845, 01 грн.

Ухвалою від 04 жовтня 2021 Господарський суд Черкаської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі; справу вирішив розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; розгляд справи по суті призначено у судовому засіданні 28 жовтня 2021 року.

Сторони були належним чином повідомлені про дату, час і місце проведення розгляду справи по суті, про причини неявки не повідомив.

26 жовтня 2021 року від сторін надійшла мирова угода та спільна заява про її затвердження, яка підписана обома сторонами та скріплена печатками.

Суд, розглянувши  спільну заяву сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що  спільна заява про затвердження мирової угоди підлягає до задоволення, з огляду на  таке.

Згідно з частиною 7  статті 46 Господарського процесуального кодексу України, сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі. Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:

1) умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або

2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Згідно з ст. 193 Господарського процесуального кодексу України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

У мировій угоді сторони можуть передбачити порядок розподілу судових витрат (ч. 4 ст. 130 ГПК України).

З умов мирової угоди та заяви про її затвердження вбачається, що мирова угода укладена сторонами   з метою врегулювання спору по справі та на підставі взаємних поступок, не суперечить чинному законодавству, відповідає наявним між сторонами договірним відносинам, розрахунки платежів за мировою угодою є вірними та відповідають позовним вимогам.

Відповідно до п. 7 ч. 1 та ч. 4 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Умови укладеної сторонами у цій справі мирової угоди, викладеної у письмовій формі, стосуються лише прав і обов`язків сторін, не суперечать законодавству, не порушують права і охоронювані законом інтереси інших осіб і є виконуваними.

За наслідками закриття провадження у   справі, передбаченими ст. 231 ГПК України, повторне звернення позивача до суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, не допускається.

За наведених обставин, укладену сторонами у цій справі мирову угоду належить затвердити, а провадження у справі – закрити.

У мировій угоді сторонами вирішено, що відповідач повністю визнає та сплачує на користь позивача 2 845,01 грн судового збору.

На підставі викладеного, керуючись статтями 130, 192, п. 7 ч. 1 ст. 231, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Черкаської області


УХВАЛИВ:


Спільну заяву сторін про затвердження мирової угоди задовольнити.


Затвердити мирову угоду від 25 жовтня 2021 року у справі № 925/1243/21 такого змісту:


МИРОВА УГОДА У СПРАВІ № 925/1243/21

за позовом Комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго»

до Комунального підприємства «Готельний комплекс «Сміла» про стягнення

заборгованості


м. Сміла                                                                                    «25» жовтня 2021 року


Комунальне підприємство «Смілакомунтеплоенерго», ідентифікаційний код 33648312, місцезнаходження: 20701, Черкаська обл., м. Сміла, вул. В`ячеслава Чорновола, буд. 72-А, в особі директора Гуроми Юрія Миколайовича, який діє на підставі Статуту, надалі за текстом – Позивач, з однієї сторони, та

Комунальне підприємство «Готельний комплекс «Сміла», ідентифікаційний код 32480477, місцезнаходження: 20705, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Соборна, 91, в особі директора Тарнавського Юрія Михайловича, який діє на підставі Статуту, надалі за текстом – Відповідач, з другої сторони,

в подальшому разом іменовані Сторони, а кожен окремо – Сторона, керуючись ст. ст. 192. 193 Господарського процесуального кодексу України, уклали дану Мирову угоду у справі № 925/1243/21 за позовом Комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» до Комунального підприємства «Готельний комплекс «Сміла» про стягнення заборгованості за поставлену теплову енергію та санкцій, надалі за текстом – Мирова угода, про наступне:

1. Дана Мирова угода є укладеною щодо прав та обов`язків Позивача і Відповідача, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, і визначає дії Сторін, пов`язані з предметом судового розгляду по справі № 925/1243/21, що розглядається Господарським судом Черкаської області.

2. Предметом позову КП «Смілакомунтеплоенерго» є стягнення заборгованості за теплову енергію згідно договору поставки теплової енергії №КТ-153 від 01.11.2019 року, в тому числі:

153 841 грн 45 коп. – основного боргу,

17 337 грн 84 коп. – пені за порушення строків основного зобов`язання,

5 210 грн 10 коп. – 3% річних,

13 278 грн  39 коп. – інфляційних нарахувань

та відшкодування судових витрат у сумі 2 845 грн 01 коп.

3. Сторони зазначають та визнають, що Відповідачем КП «Готельний комплекс «Сміла», після відкриття провадження у справі № 925/1243/21, що розглядається Господарським судом Черкаської області, було сплачено на користь Позивача частину основної заборгованості у розмірі 10 000,00 грн.

4. На умовах цієї Мирової угоди Відповідач – КП «Готельний комплекс «Сміла» визнає та зобов`язаний сплатити Позивачу – КП «Смілакомунтеплоенерго» суму заборгованості розмірі: 143 841, 45 грн - основного боргу, 13 278,39 грн інфляційних втрат та відшкодування судових витрат у розмірі 2 845,01 грн, а всього 159 964, 85 грн.

Сторони домовились, що на виконання даної Мирової угоди Відповідач КП «Готельний комплекс «Сміла» зобов`язаний сплатити Позивачу – КП «Смілакомунтеплоенерго» заборгованість у розмірі 159 964, 85 грн відповідно до наступного графіку:

Дата платежу (до/включно)    Сума оплати, грн.

25.11.2021                                         9 997,85 грн

25.12.2021                                         9 997,80 грн

25.01.2022                                         9 997,80 грн

25.02.2022                                         9 997,80 грн

25.03.2022                                         9 997,80 грн

25.04.2022                                         9 997,80 грн

25.05.2022                                         9 997,80 грн

25.06.2022                                         9 997,80 грн

25.07.2022                                          9 997,80 грн

25.08.2022                                         9 997,80 грн

25.09.2022                                         9 997,80 грн

25.10.2022                                         9 997,80 грн

25.11.2022                                         9 997,80 грн

25.12.2022                                         9 997,80 грн

25.01.2023                                         9 997,80 грн

25.02.2023                                          9 997,80 грн.

Всього:                                     159 964, 85 гри.

5. Виплата заборгованості або її частин у вигляді платежів, здійснюється шляхом зарахування коштів на рахунки Позивача у терміни, зазначені у п. 4 цієї Мирової угоди, за наступними реквізитами:

Одержувач: КП «Смілакомунтеплоенерго»

Код одержувача: 33648312

ПІН 336483123042

р/р № НОМЕР_1 в АТ «УкрСиббанк»

МФО 351005

Призначення платежу: Платіж № 1 (або № 2, № 3...) на виконання Мирової угоди між Позивачем і Відповідачем, у справі №925/1243/21.

6. Датою отримання платежу вважається дата зарахування грошових коштів на рахунок Позивача, яка повинна бути підтверджена відповідним банківським документом.

7. Відповідач має право достроково погасити заборгованість у повному обсязі або частково.

8. На умовах цієї Мирової угоди, Позивач – КП «Смілакомунтеплоенерго», після належного її виконання Відповідачем відмовляється від будь-яких претензій майнового характеру до Відповідача, які пов`язані або можуть бути пов`язані з виконанням умов договору поставки теплової енергії № КТ-153 від 01.11.2019 року в частині стягнення грошових сум, які є предметом господарського спору по справі № 925/1243/21, що розглядається Господарським судом Черкаської області.

9. Сторони підтверджують, що дана Мирова угода є водночас угодою про реструктуризацію заборгованості Відповідача КП «Готельний комплекс «Сміла» згідно договору поставки теплової енергії № КТ-153 від 01.11.2019 року, що укладений між Позивачем як постачальником та Відповідачем як споживачем.

10. Сторони стверджують, що дана Мирова угода не суперечить закону і не порушує їх права, свободи та інтереси, сторонам відомі наслідки, передбачені ч. 4 ст. 192, ч. 3 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України (про неможливість повторного звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет спору і з тих самих підстав),

11. Сторони за взаємною згодою просять суд у відповідності до ст.ст. 192, п. 7 ч. 1, ч. 4 ст. 231 ГПК України постановити ухвалу про затвердження Мирової угоди та закриття провадження у цій господарській справі.

12. Мирова угода набирає чинності з моменту набуття законної сили ухвалою Господарського суду Черкаської області про її затвердження, є обов`язковою для Позивача та Відповідача, та діє до повного виконання зобов`язань, передбачених Мировою угодою.

13. Виконання Мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і строки, передбачені даною Мировою угодою.

14. У разі невиконання затвердженої судом Мирової угоди, ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

15. Мирову угоду складено на трьох аркушах та в трьох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для Позивача, Відповідача та Господарського суду Черкаської області


Провадження у справі закрити.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 235 ГПК України, та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені ст. 255-257 ГПК України.

Ухвала про затвердження мирової угоди відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» є виконавчим документом.

Ухвала набрала законної сили 28 жовтня 2021 року і у період з 28.10.2021 по 28.10.2024 може бути подана як виконавчий документ для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Боржник:   Комунальне підприємство «Готельний комплекс «Сміла» (вул. Соборна, 91, м. Сміла, Черкаська область, 20705, код ЄДРПОУ 32480477)

Стягувач: Комунальне підприємство «Смілакомунтеплоенерго» (вул. В`ячеслава Чорновола, 72-а, м. Сміла, Черкаська область, 20701, код ЄДРПОУ 33648312).



Суддя                                                                                                 О.В. Чевгуз





  • Номер:
  • Опис: заява про затвердження мирової угоди
  • Тип справи: Затвердження мирової угоди (у т.ч. на стадії виконання рішення) (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 925/1243/21
  • Суд: Господарський суд Черкаської області
  • Суддя: Чевгуз О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.10.2021
  • Дата етапу: 26.10.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація