Справа №22ц-5514/10 Головуючий у 1 інстанції – Лівандовська-Кочура Т.В.
Категорія – 27 Доповідач – Веремчук Л.М.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
10 грудня 2010 року місто Луцьк
Суддя Апеляційного суду Волинської області Веремчук Л.М., вивчивши апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_2 на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 10 лютого 2009 року в справі за позовом публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 10 лютого 2009 року в даній справі відкрито провадження.
В апеляційній скарзі відповідач просить зазначену ухвалу скасувати у зв’язку з порушенням судом правил підсудності і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції для вирішення питання про передачу справи за підсудністю.
Ухвалами апеляційного суду Волинської області від 09.11.2010 року та від 29.11.2010 року апеляційні скарги відповідача ОСОБА_2 на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 10 лютого 2009 року залишено без розгляду. В ухвалах було роз’яснено відповідачу його право заявлення клопотання про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження, але вже у третій апеляційній скарзі ОСОБА_2 не заявляє такого клопотання.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки.
Згідно з ст.ст. 72, 73 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення строку. Суд поновлює строк у разі його пропущення з поважних причин.
Відповідно до абз. 7 п. 2 розділу ХІІІ «Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 30.07.2010 року, судові рішення, прийняті судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цим Законом.
Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 294 ЦПК України (в редакції, що діяла на час постановлення в даній справі оскаржуваної ухвали) заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За змістом наведених правових норм однією з необхідних умов поновлення пропущеного процесуального строку є подання суду відповідної заяви (клопотання) про це.
Ухвала Луцького міськрайонного суду Волинської області про відкриття провадження в даній справі постановлена 10 лютого 2009 року (а.с. 17). Апеляційна скарга відповідачем подана 3 грудня 2010 року, тобто з порушенням строку, встановленого ст. 294 ЦПК України. ОСОБА_2 не заявлено в апеляційній скарзі клопотання і не подано окремої заяви про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження ухвали.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу слід залишити без розгляду, а справу повернути в суд першої інстанції.
Разом з тим, апелянт не позбавлений можливості звернення у встановленому законом порядку із заявою про поновлення строку апеляційного оскарження.
Керуючись ст.ст. 72, 73, 294, 297 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_2 на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області від 10 лютого 2009 року в справі за позовом публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором залишити без розгляду.
Дану справу повернути до Луцького міськрайонного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Суддя апеляційного суду
Волинської області Л.М. Веремчук