Справа № 2-2381/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2007 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого: судді Нєсвєтової Н.М.
при секретарі Ворона О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3про визнання батьківства та про виключення відомостей про батька із актового запису про народження дитини, -
встановив:
У березні 2007 р. ОСОБА_1. звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просив визнати його батьком дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, та зобов'язати Відділ реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві внести зміни у актовий запис про народження № 731 від 06.07.2000року, виключивши відомості про відповідача та вказавши відомості про нього як батька дитини ОСОБА_4. Позовні вимоги обґрунтовував перебуванням у фактичних шлюбних відносинах з матір'ю дитини , біологічним походженням ОСОБА_4 від нього та відсутністю, на час зачаття дитини, шлюбних стосунків між відповідачем та ОСОБА_4..
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_5. позов підтримала та просила про його задоволення, посилаючись на те, що достовірно про своє батьківство відносно доньки позивач дізнався в грудні 2006року , коли його дружина ОСОБА_3. визнала що ОСОБА_4походить від нього і на момент зачаття дитини подружні стосунки між нею та відповідачем вже місце не мали. З 1999 року з матір'ю дитини він знаходиться в шлюбних відносинах. В травні 2004 року позивач та третя особа узаконили свої відносини, зареєструвавши шлюб і по даний час вони проживають разом. Позивач піклується про них та матеріально забезпечує. Між позивачем та дитиною існує міцний духовний зв'язок, ОСОБА_4зовнішні схожа на нього, в ній багато рис характеру та звичок позивача. На початку 2007 року ОСОБА_4проходила медичне обстеження, під час якого в її крові були знайдені дуже рідкі антитіла, які також присутні в крові позивача. Зазначені обставини у їх сукупності дають позивачу підстави стверджувати що він є біологічним батьком ОСОБА_4 та вимагати у встановленому порядку внесення відомостей про нього як батька дитини третьої особи.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з'явився, про день , час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не відомі, заяв про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило, а тому у відповідності зі ст. 224 ЦПК України суд вважає можливим провести заочний розгляд справи, проти чого не заперечував позивач та 3-я особа.
Третя особа ОСОБА_3. позов визнала та просила про його задоволення посилаючись на те, що справжнім батьком її доньки - ОСОБА_4є позивач. У свідоцтві про народження дитини відповідач записаний як батько ОСОБА_4, оскільки вона перебувала ще в шлюбі з відповідачем. Однак, фактично ніяких подружніх стосунків між нею та відповідачем в 1999 році вже не було, в той час вона була близька з позивачем, але через невизначеність їх подальших відносин повідомити йому про батьківство щодо дитини вона побоялась, народжену нею доньку записала на відповідача і в подальшому це питання ні з ким не обговорювала. Позивачу про його батьківство відносно ОСОБА_4 повідомила в грудні 2006року. Що стосується відповідача, то з дитиною він жодного разу не бачився, участі у вихованні ОСОБА_4 не приймав, матеріальної підтримки їм не надавав і через те, що він не є батьком дитини, вона взагалі до відповідача жодного разу з цього приводу не зверталася.
Заслухавши пояснення представника позивача, 3-ї особи, свідка ОСОБА_6., дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 129 СК України особа, яка вважає себе батьком дитини, народженою жінкою, яка в момент зачаття перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про
2
визнання свого батьківства. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася про своє батьківство.
Відповідно до пункту 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006року "Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" : "У тих випадках, коли батьком дитини записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатись одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини".
В судовому засіданні встановлено що відповідач ОСОБА_2. та третя особа ОСОБА_3. (до зміни прізвища ОСОБА_7.) перебували у зареєстрованому шлюбі з 01.09.1994 по 02.12.1999року. Фактично шлюбні стосунки між ними припинились в 1998 році.
З 1999 року ОСОБА_7. перебувала з позивачем у фактичних шлюбних відносинах і ІНФОРМАЦІЯ_1року в них народилась донька, яку вона зареєструвала в органах ЗАГСу як ОСОБА_8.
Згідно копії свідоцтва про народження батьком дитини вказано відповідача по справі ОСОБА_2.
Походження дитини від батька при реєстрації народження ОСОБА_8 визначалось у відповідності зі ст.168 КУпПІС .
07.05.2004 року між позивачем та третьою особою укладено шлюб. У вересні 2006 року на підставі розпорядження Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації № 867 від 17.08.2006року прізвище малолітньої ОСОБА_8, 2000 року народження змінено на ІНФОРМАЦІЯ_2, про що відділом реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції м. Києва внесено зміни до актового запису № 731, зробленому в Книзі реєстрації народжень 06 липня 2000 року Однак, батьком дитини вказано відповідача ОСОБА_2.
Судом встановлено, що в грудні 2006 року позивачу ОСОБА_1стало відомо що ОСОБА_4є його донька.
Від проведення експертизи генетичної ідентифікації позивач відмовився, пояснюючи що на день розгляду справи в нього немає жодних сумнівів щодо свого батьківства відносно ОСОБА_8.
Таким чином, оцінивши зібрані у справі докази у їх сукупності, суд дійшов висновку , що вимоги позивача обгрунтовані та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 129 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 4, 5, 15, 62, 74, 213,215, 224-226, ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити.
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3року народження, уродженця Казахстану , громадянина Російської Федерації, росіянина, батьком дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженки міста Києва, громадянки України.
Зобов'язати Відділ реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві виключити запис про ОСОБА_2 як батька дитини ОСОБА_4 із актового запису № 731 від 06.07.2000 року , зробленого в Книзі реєстрації народжень та внести у зазначений актовий запис відомості про ОСОБА_1як батька дитини ОСОБА_4.
Заочне рішення може бути переглянуте Голосіївським районним судом міста Києва за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення до Голосіївського районного суду міста Києва.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня його проголошення.