Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #124619373

Справа № 616/643/21

Провадження № 1-кп/616/72/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


29 жовтня 2021 року смт Великий Бурлук

Суддя Великобурлуцького районного суду Харківської області Грошова Н.М., розглянувши клопотання прокурора Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Альоши В.В. про розгляд кримінального провадження за обвинуваченням №62021170020000409 від 28.08.2021 за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, в режимі відеоконференції,

в с т а н о в и в:


В провадженні суду знаходиться вищевказане кримінальне провадження, підготовче судове відкладено до 10-30 год. 05.11.2021.

Прокурор Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Альоша В.В. звернулась до суду з клопотання в порядку ст.336 КПК України про здійснення дистанційного судового провадження за участі прокурора Альоши Вікторії Володимирівни у режимі відеоконференції за допомогою програми EasyCon, посилаючись на запровадженні карантинні заходи та з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Вирішуючи питання про можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції із використанням програми «EasyCon», суддя дійшов таких висновків.

23 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до пункту 20-5 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні та розгляду окремих питань під час судового провадження на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 558-IX від 13.04.2020, яким викладено у новій редакції пункт 20-5 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України.

Так, відповідно до абз.8 пункт 20-5 розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України проведення судового засідання у режимі відеоконференції, у тому числі під час судового провадження, здійснюється на умовах, визначених абзацом сьомим цього пункту, з дотриманням правил, передбачених частинами третьою - дев`ятою статті 336 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження у судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Так, частинами 3 - 9 ст. 336 КПК України врегульовано, що якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання. А також, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, тримається в установі попереднього ув`язнення або установі виконання покарань, дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи.

З метою забезпечення реалізації положень ст. 366 КПК України та встановлення єдиного порядку роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), наказом Державної судової адміністрації України від 15.11.2012 № 155 затверджено Інструкцію про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), а також компетентними органами було проведено обладнання органів досудового слідства, відповідних судів, а також установ попереднього ув`язнення та установ виконання покарань технічними засобами проведення дистанційного провадження у режимі відеоконференції.

Пунктом 1.2.1 вище вказаної Інструкції передбачено, що учасники судового процесу (кримінального провадження) можуть брати участь у процесуальних діях у режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах, державних органах чи установах.

Наказом Державної судової адміністрації України «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду» № 196 від 23.04.2020, затвердженим на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», визначений порядок проведення у режимі відеконференції судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах. Вказаним Порядком не передбачено проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у кримінальному судочинстві.

Звертаю увагу, що на відміну від наказу Державної судової адміністрації України № 169 від 08.04.2020, яким затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду у кримінальному процесі не передбачено а ні положеннями Кримінального процесуального кодексу України, а ні іншими нормативно-правовими актами.

Висновок про неможливість проведення дистанційного судового провадження в порядку КПК України в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення з використанням власного облікового запису міститься в ухвалі Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 26.10.2020 (провадження № 51-3620км-20).

З огляду на викладене та враховуючи, що прокурор бажає взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - програми EasyCon, тобто у спосіб, не передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України, та одночасно не зазначає суд, якому слід доручити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, в порядку, передбаченому ст.336 КПК України, суддя дійшов висновку, що клопотання про участь у судовому провадженні у режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 336, 372 КПК України, суддя:


п о с т а н о в и в:


У задоволенні клопотання прокурора Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Альоши В.В. про розгляд кримінального провадження за обвинуваченням №62021170020000409 від 28.08.2021 за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, в режимі відеоконференції - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.




Суддя: Н.М.Грошова









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація