- Позивач (Заявник): Бондаренко Віктор Васильович
- Відповідач (Боржник): Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
01 листопада 2021 року справа № 580/8941/21
м. Черкаси
Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративного позову у справі № 580/8941/21
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації (вул. Максима Залізняка, 10, м. Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ 21367450)
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, прийнято ухвалу.
29.10.2021 вх.42329/21 ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, просить:
- визнати протиправною бездіяльність Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 недоплаченої грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком;
- зобов`язати Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 5 травня 2021 у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком з урахуванням виплачених сум допомоги, виходячи з розрахунку: 1769,00 грн х 8 – 3906,00 грн = 10246,00 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що необхідно врахувати правові висновки Конституційного Суду України від 27.02.2020 за результатами розгляду справи № 1-247/2018(3393/18). Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства. Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України). Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні, тому є підстави прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Відповідно до ч. 1 ст. 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. Предметом спору є оскарження дій щодо перерахунку позивачеві грошової допомоги, відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України справа належить розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
За результатом вивчення позовної заяви встановлено, що позивачем пред`явлено вимогу, що згідно ч. 6 ст. 12 КАС України належить до справ незначної складності (п. 20 ч. 1 ст. 4; ч. 2 ст. 12 КАС України), відповідно до ч.1 ст. 257, ч.5 ст.262 КАС України належить розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Враховуючи предмет і підстави позову, вимоги ст. 262 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Неналежний спосіб захисту є самостійною підставою для відмови в позові в будьяких правовідносинах, ВП ВС у справі № 522/1528/15ц розмежувала превентивний та ефективний способи захисту. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду розглянув справу № 909/243/18, де акцентував увагу на відмінностях між поняттями «предмет спору» та «предмет позову». Верховний Суд у справі №640/11643/19 у контексті завдань адміністративного судочинства (статті 2 КАС України) зазначив: звернення до суду є способом захисту порушених прав, свобод або законних інтересів позивача. З огляду на вимоги статті 2, статті 5 КАС України об`єктом судового захисту в адміністративному судочинстві є не будь-який законний інтерес, а порушений суб`єктом владних повноважень. Позивачеві варто уточнити позовні вимоги щодо належного відповідача згідно з реєстраційними даними ЄДР і відповідно обраного способу захисту порушеного права у контексті бездіяльності відповідача щодо невиплати/недоплати ненарахованої суми соціальної допомоги.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, розпочинається через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись п. 20 ч. 1 ст.4, ч. 4 ст. 9, ст. 12, ч.ч. 1 - 4 ст. 77, ч.ч. 3, 6 ст. 80, 160-162, 168, 171, 243, 248, 257, 258, 260-262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до розгляду та відкрити провадження у справі, розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановити відповідачеві строк тривалістю 15 календарних днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі для надіслання: суду - відзив на позовну заяву, що повинен відповідати вимогам ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, або заяву про визнання позову та всі письмові/електронні докази (що можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову (за наявності); позивачу - копії відзиву та доданих до нього документів.
До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, зокрема, але не обмежуючись у даному випадку: належним чином засвідчені копії всіх матеріалів, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову. Роз`яснити сторонам, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст.163 Кодексу адміністративного судочинства України), а відповідач - заперечення (ст.164 Кодексу адміністративного судочинства України) протягом п`ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, а для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив. Відповідь на відзив та заперечення повинні відповідати вимогам ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України. Повідомити учасників справи, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9 ст. 79 КАС України).
Запропонувати позивачеві уточнити першу позовну вимогу щодо протиправної бездіяльності Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат з огляду на зміст і характер порушеного права у контексті обраного способу захисту ненарахованої соціальної допомоги. Запропонувати учасникам надати письмове підтвердження щодо найменування відповідача. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/. Роз`яснити учасникам, що відповідно до ст.ст. 44, 47 КАС України учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки; сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Копію ухвали направити учасникам спору. Ухвала суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст.256 КАС України. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і не оскаржується. Відповідно до п.5 ч.1 ст.294 КАС України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про відкриття провадження у справі з підстав порушення правил підсудності.
Суддя Л.В. Трофімова
- Номер:
- Опис: про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 580/8941/21
- Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
- Суддя: Трофімова Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.10.2021
- Дата етапу: 29.10.2021