Судове рішення #1246357
Справа №2-173/2007

Справа №2-173/2007

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

29 березня 2007 року Амвросіївський районний суд Донецької області у складі: головуючого судді Смольнякова О.О. при секретарі Собіній Т.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Амвросіївкі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення права користування жилим приміщенням

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2. про позбавлення права користування житловим приміщенням, мотивуючи тим, що з 1997 року він є власником квартири АДРЕСА_1. В 1998 році у квартирі зареєстрована його невістка, відповідачка по справі. Він дав згоду на те, щоб вона зареєструвалася в квартирі, тому що вона була дружиною його сина. У 2006 році син розірвав шлюб з відповідачкою. Відповідачка комунальні послуги не сплачує і йому важко самому це робити. Приймаючи до уваги, що невістка не є членом його родини, добровільно зніматися з реєстрації не бажає, а він має намір розпорядитися квартирою на свій розсуд, просить позбавити її права користуватися його квартирою.

В судовому засіданні ОСОБА_1. підтримав позовні вимоги, просив визнати ОСОБА_2. такою що втратила право користування жилим приміщенням та суду пояснив, що він є людиною похилого віку. Він переніс операцію, потрібні гроші на ліки і тому він бажає продати квартиру. В квартирі зареєстровані відповідачка з дочкою. Він має другу квартиру, у якій мешкає на теперішній час. Відповідачка з дочкою мешкає в квартирі у матері.

Відповідачка позов не визнала та суду пояснила, що в квартирі позивача вона зареєстрована разом з дочкою. В квартирі мешкає після укладення шлюбу з сином позивача. Шлюб у грудні 2006 року розірвано. З 12.01.2007 року вона разом з дочкою проживає в квартирі у матері. Вона подала до суду позов до сина позивача про розділ майна. В квартирі зареєстровано тільки вона та її дочка.

Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

З договору дарування від 19.11.1997 року та договору купівлі-продажу від 19.11.1997 року слідує, що ОСОБА_1. є власником квартири АДРЕСА_1.

З наданих матеріалів вбачається, що в указаній квартирі зареєстровані ОСОБА_2. та її дочка, ОСОБА_3.,ІНФОРМАЦІЯ_1.

З пояснень сторін слідує, що шлюб між ОСОБА_2. та ОСОБА_1. розірвано у грудні 2006 року. З січня 2007 року відповідачка з дочкою мешкає в квартирі своєї матері.

З пояснень позивача слідує, що він за проханням сина прописав у своєї квартирі відповідачку та внучку у 1998 році. На теперішній час йому потрібно зняти відповідачку з реєстрації у його квартирі, тому що він має намір розпорядитися нею за власним бажанням, а саме продати її, тому що після перенесення операції йому потрібні гроші на ліки.

Відповідно до ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Те, що в квартирі позивача зареєстровані відповідачка з дочкою, не дає йому можливість розпорядитися своєю квартирою на власний розсуд.

Керуючись ст. 319 ЦК України, ст.ст.212-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до Амвросіївського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Рішення може біти оскаржено до Апеляційного суду Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація