Справа № 2-1090/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі-
головуючого-судді Андрусіва І.М.
з участю секретаря - Литвинюк І.М.
представників позивача – Петріва А.І.,Юхман Л.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Долині справу за позовом Долинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі: Державного підприємства «Вигодський лісгосп» до ОСОБА_5 про відшкодування збитків, суд -
в с т а н о в и в:
Позивач просить стягнути з ОСОБА_5 завдані збитки на суму 32004,70грн., які перерахувати на р/р ДП «Вигодське лісове господарство».
Свої вимоги мотивує тим, що постановою Долинського районного суду вiд 6.08.2009 року ОСОБА_5 звiльнено вiд кримiнальної вiдповiдальностi за ст. 367 ч.1 КК України на пiдставi ст. 47 КК України, у зв’язку з передачею його на поруки трудовому колективу Ільм»янського лiсництва ДП «Вигодське ЛГ».
Згідно з планом проведення санітарно-оздоровчих заходів в Ільм»янському лісництві 16 липня 2008 року, помічником лісничого ОСОБА_5 з участю майстра лісу ОСОБА_6 та лісників ОСОБА_7 і ОСОБА_8, здійснено відвід дерев породи ялина європейська (смерека) вибіркову рубку для очистки лісу від захаращень в кварталі 27 лісових ділянках 20 та 21 загальною ліквідною кубомасою 15 м.куб.; в кварталі 28 лісовій ділянці 6 загальною ліквідною кубомасою 8 м.куб.; в кварталі 28 лісових ділянках 7 та 9 загальною ліквідною кубомасою 15 м.куб. На підставі матеріалів відводу Ільм»янському лісництву видано лісорубний квиток №217 від 15.08.2008 року.
Однак, у серпні 2008 року внаслідок вітровалу на згаданих лісових ділянках утворились вітровально-буреломні дерева, які перекрили проїзд для лісогосподарської техніки. В зв’язку з цим, помічник лісничого Ільм»янського лісництва ОСОБА_5, являючись службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов’язками, неналежно виконуючи свої службові обов’язки шляхом несумлінного ставлення до них, в порушення ст.ст. 69, 83 Лісового кодексу України, Порядку спеціального використання лісових ресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 року №761, Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1995 року №555, своїх посадових обов’язків, без включення вказаних дерев у план санітарно-оздоровчих заходів та виписки лісорубного квитка, відвів їх у додаткову рубку для очистки лісу від захаращень.
Відповідач неналежно виконуючи службові обов’язки, 3.08.2008 року, разом з підпорядкованими працівникам лісництва - майстром лісу ОСОБА_6 та лісниками ОСОБА_7 і ОСОБА_8 провели додаткове клеймування вітровально-буреломних дерев на вказаних лісових ділянках. А саме, в кварталі 27 на лісових ділянках 20, 21 ними незаконно відклеймовано 10 дерев породи ялина європейська (смерека) загальною ліквідною кубомасою 2 м.куб., а в кварталі 28 на лісовій ділянці 6 – 26 дерев загальною ліквідною кубомасою 6 м.куб. Таким чином внаслідок незаконної рубки 36 дерев ,загальною кубомасою 8 м.куб ,відповідач своїми діями заподіяв істотну шкоду ДП «Вигодське лiсове господарство», на загальну суму 32004.70 гривень.
Представник позивача Долинського міжрайпрокурора позовні вимоги підтримала, зіславшись на вищевказані обставини, просила позов задоволити.
Представник ДП «Вигодський лісгосп» в судовому засіданні позовні вимоги зменшила, просила постановити рішення, яким стягнути з ОСОБА_5 на користь ДП «Вигодський лісгосп» 1485.60 грн. заподіяних збитків. Пояснила, що ОСОБА_5 працюючи на посаді помічника лісничого Ільм»янського лісництва своїми безпосередніми діями не завдав лісгоспу матеріальних збитків , оскільки дана лісопродукція знаходиться на кінцевому складі Ільм»янського лісництва ,про що складено Акт секвестру ,ас також враховуючи те,що ринкова ціна самовільно зрубаної деревини ,згідно цін які діють в лісгоспі на сьогоднішній день становить 1485,60грн., адміністрація ДП «Вигодське лісове господарство» просить стягнути з відповідача саме цю суму.
Відповідач в судовому засіданні зменшені позовні вимоги визнав повністю, та пояснив ,що за відсутністю часу в лісництві зрізали поломані вітром дерева ,не дочекались лісорубочного квитка.
Суд, вислухавши доводи сторін , дослідивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь
ДП «Вигодський лісгосп» 1485.60 гривень заподіяної шкоди підлягають до задоволення, виходячи з наступного:
Згідно ст.1166 ЦК України – майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
У відповідності до вимог ч.2 ст. 31 ЦПК України – крім прав та обов»язків визначених у статті 27 цього Кодексу позивач має право протягом усього часу розгляду справи збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитись від позову,а відповідач має право визнати позов повністю або частково.
З даних постанови Долинського районного суду від 6 серпня 2009р,встановленопро те,що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, звільнено від кримінальної відповідальності у зв»язку з передачею його на поруки трудовому колективу Ільм»янського лісництва ДП «Вигодськие лісове господарство» за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки, виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку; кримінальну справу відносно нього за ознаками злочину передбаченого ст. 367 ч.1 КК України – закрито.
Матеріалами справи та в судовому засіданні встановлено,що відповідач неналежно виконував службові обов’язки,оскільки 3.08.2008 року, разом з майстром лісу ОСОБА_6 та лісниками ОСОБА_7 і ОСОБА_8 провели додаткове клеймування вітровально-буреломних дерев в кварталі 27 на лісових ділянках 20, 21 ними незаконно відклеймовано 10 дерев породи ялина європейська (смерека) загальною ліквідною кубомасою 2 м.куб., а в кварталі 28 на лісовій ділянці 6 – 26 дерев загальною ліквідною кубомасою 6 м.куб,таким чином не отримавши лісорубочний квиток зрубали 36 дерев ,загальною кубомасою 8 м.куб,Згідно акту секвестру лісопродукція знаходиться на кінцевому складі Ільм»янського лісництва .
Згідно розрахунку ринкова ціна на лісопродукцію по Ільм»янському лісництві ДП «Вигодське лісове господарство» ,становить 1485.60 грн
Доводи представника Долинської міжрайпрокурори про стягнення з відповідача суми 32004.70 гривень ,оскільки це встановлено постановою суду ,не заслуговують уваги ,так як згідно частини 4 статті 61 ЦПК України, вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою. Дані обставини встановлені судом,однак розмір збитків підлягає дослідженню в судовому засіданні.
Таким чином враховуючи, що представник ДП «Вигодський лісгосп», в інтересах якого Долинським міжрайпрокурором заявлено цивільний позов про відшкодування збитків, маючи цивільну процесуальну дієздатність, має право зменшувати розмір позовних вимог і просить стягнути з відповідача 1485,60грн.,і його доводи заслуговують уваги, оскільки згідно ст.11 ч.2 ЦПК України ,особа яка бере участь у справі ,розпоряджається своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд.Таке право мають також особи в інтересах яких заявлено вимоги. Зменшені позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_5 на користь ДП «Вигодський лісгосп» 1485,60 гривень заподіяних збитків підлягають до задоволення.
Питання судових витрат слід вирішити у відповідності до вимог ст.88 ЦПК України.
На підставі ст.1166 ЦК України, керуючись ст.ст.11, 31, 61, 88, 213, 215,218 ЦПК України, суд,-
Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь ДП «Вигодське лісове господарство» 1485.60 гривень завданих збитків.
Стягнути з ОСОБА_5 в дохід держави 51,00 гривню державного мита та 120,00 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заходи забезпечення позову у вигляді опису та накладення арешту на майно, яке знаходиться вАДРЕСА_1 ,Долинськогот району ,Івано-Франківської області і належить ОСОБА_5 та грошові кошти на суму 32004.70грн. ,після вступу рішення в законну силу –скасувати.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Долинський районний суд.
Суддя: