Судове рішення #12478326

Справа № 2-6198

   2010 рік.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

6 грудня  2010 року Центрально – Міський районний суд м. Макіївки Донецької області у складі:

головуючого судді Попшой М.О.

при секретарі Крот Є.Л.

за участю позивача ОСОБА_1

                  відповідача ОСОБА_2

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївки цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2     «Про стягнення аліментів на утримання дитини»,

ВСТАНОВИВ:

     ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про стягнення аліментів на утримання дитини, тому що батько останнього  ніякої матеріальної допомоги не надає.

     Свої вимоги позивач  мотивує тим, що  з 26 липня 2006 року до квітня 2010 року  вона знаходилась у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають неповнолітню доньку  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.  Дитина проживає з нею. Відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини. Оскільки вона не змогла домовитися з ним у добровільному порядку надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, просила стягнути аліменти на її користь у розмірі 1/3  частини  від доходів відповідача, до досягнення дитиною повноліття.

      Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримла  та просила стягнути аліменти у розмірі 1/3 частини.

      Відповідач  позов визнав  частково, і пояснив, що є батьком  ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_2, але матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Інших дітей, як і непрацездатних батьків, не має.  Згоден виплачувати аліменти у розмірі ј частині.

      Суд, вислухавши пояснення сторін,  дослідив представлені докази, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому  задоволенню, по наступних підставах.

     Сторони знаходились у зареєстрованому шлюбі з 26 липня 2006 року.  6 квітня 2010 року шлюб було розірвано. Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

     Відповідно до свідоцтва про народження  ОСОБА_3 її  батьком є  ОСОБА_2

     У відповідності зі ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

     Оскільки між сторонами не досягнута домовленість про спосіб виконання одним з батьків обов'язку по утримуванню дитину, кошти на утримання останньої присуджуються в долі від доходу батька або у твердій грошовій сумі.

     При цьому, суд враховує наступні обставини: стан здоров'я дитини; матеріальне становище сторін, що працюють; відсутність у відповідача  непрацездатних батьків.

     Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання їхньої неповнолітньої дитини в розмірі ј  з усіх видів доходу, щомісяця.

     Крім того,  суд вважає за необхідне стягнути судовий збір у розмірі 51грн.

з відповідача, а також витрати на інформаційно – технічне забезпечення у розмірі 120 грн. 00 коп.

     Керуючись ст.ст. 10, 11, 60,  209, 212 - 215 ЦПК України, ст. ст. 180, 181, 182, 183 Сімейного Кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

     Позовні вимоги  ОСОБА_1  задовольнити частково.

     Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Макіївки Донецької області, працюючого  ЦПЕС № 9 інженером-електриком,   а л і м е н т и   на користь  ОСОБА_1   на утримання неповнолітньої доньки  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісяця в розмірі 1/4  частини заробітку /доходу/ її батька, але не менш  30% прожиткового мінімуму  для дитини відповідного віку, починаючи з 21 вересня 2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

     Стягнути з  ОСОБА_2  судовий збір у розмірі 51грн., а  також витрати на інформаційно – технічне забезпечення у розмірі 120  грн. 00 коп.

     Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.  

     Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом 10 днів з дня отримання його копії.

   

                              Суддя                                                   М.О. Попшой  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація