Судове рішення #12481590

У Х В А Л А

про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі

та залишення частини вимог без розгляду

25 листопада 2010 р.                             Справа №2 а- 3826/10

Суддя Ленінського районного суду Вікторов В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до суду у адміністративній справі, зобов’язання здійснити перерахунок, нарахування, здійснити виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни», -

В с т а н о в и в:

Позивач  звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати дії відповідача неправомірними, зобов’язати   Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Харкова здійснити йому перерахунок пенсії з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком та провести відповідні нарахування і виплатити на його користь недоплаченої йому як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за період з 09.07.2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, та з 01 січня 2009 року з урахуванням фактично здійснених виплат, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»., з урахуванням встановленого законодавставом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).  

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.  

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

Таким чином, для звернення до суду з позовними вимогами про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсіїї у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, починаючи 09.07.2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, та з 01 січня 2009 року по 24 травня 2010 року позивачем пропущено 6-місячний строк давності, і підстав для відкриття провадження в зазначеній частині вимог відповідно до п.5 ч.1 ст. 107 КАС України немає.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

      Заяви про поновлення строку та доказів поважності причин пропуску строку суду не надано.

В іншій частині вимог, починаючи з 25 травня 2010 року суд встановив, що адміністративний позов поданий із дотриманням вимог ст.ст. 105,106 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позивачеві або відмови у відкритті провадження немає.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.1832  адміністративний позов розглядається в порядку скороченого провадження.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 99, 100 ч. 1, 101 ч. 1, 102,  105-107 ч. 1 і ч. 2, 1832 КАС України, суд

У х в а л и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1  до Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова про зобов’язання здійснити перерахунок, нарахування, здійснити виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» стосовно вимог за період з 09.07.2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, та з 01 січня 2009 року по 24 травня 2010 року - залишити без розгляду.  

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова, про зобов’язання здійснити перерахунок, нарахування, здійснити виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» з 25 травня 2010 року.

Відповідачеві у 10-ти денний строк з дня одержання ухвали суду та копій документів надати до канцелярії Ленінського районного суду м. Харкова письмові заперечення проти позову, докази в обґрунтування заперечень або заяву про визнання адміністративного позову.

Розгляд і вирішення справи провести одноособовим складом суду, головуючий суддя Вікторов В.В., в порядку скороченого провадження.

Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що справа буде розглянута у порядку скороченого провадження протягом наступних строків:

1) не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову;

2) не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого ч.3 ст.1832 КАС України, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача;

3) не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого ч.3 ст. 1832 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Роз’яснити особам, які беруть участь у справі, про наявність у них процесуальних прав та обов’язків, визначених ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали разом із Інформацію про права та обов'язки надіслати сторонам по справі

Ухвала щодо залишення без розгляду частини вимог може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Оскільки ухвала постановлена без виклику осіб, апеляційна скарга може бути подана сторонами протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.  

Суддя                                          В.В. Вікторов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація