Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #124823725


Справа № 147/1103/21

Провадження № 2/147/502/21



УХВАЛА

про відкриття у спрощеному позовному провадженні



08 листопада 2021 року смт.Тростянець


Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Борейко О. Г. , розглянувши позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики,


ВСТАНОВИВ:

27 жовтня 2021 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 28500 грн. боргу за договором позики.

08 листопада 2021 року з Тростянецької селищної ради надійшла відповідь на запит суду, з якої випливає, що місце проживання відповідача ОСОБА_2 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктивної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Позовна заява змістом і формою відповідає загальним вимогам, передбаченим у статті 183 ЦПК України.

Підстави визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа підсудна Тростянецькому районному суду Вінницької області.

У відповідності до статті 4 ЦПК України кожна особа (позивач) має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до частини першої статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно з частиною другою статті19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження.

Відповідно до частини першої статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин.

Згідно вимог частини другої статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Враховуючи положення ст.ст.19, 274, 276 ЦПК України вважаю, що справу можливо розглянути за правилами спрощеного позовного провадження.

Із врахуванням вище викладеного, а також дотриманням вимог чинного законодавства, вважаю, що дану позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження у даній справі, призначивши дату, час і місце судового засідання, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов.

Також, посилаючись на ст. 93 ЦПК України та ч.2 ст.174 ЦПК України позивач ставить в позовній заяві відповідачу запитання, що мають значення для справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно з ч.ч.1-2 ст. 93 ЦПК України учасник справи має право поставити в першій заяві по суті справи, що ним подається до суду, не більше десяти запитань іншому учаснику справи про обставини, що мають значення для справи, а учасник справи, якому поставлено питання позивачем, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті.

Відповідно до ч. 7ст. 93 ЦПК України, за наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника справи та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.

З метою забезпечення дотримання прав усіх учасників справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та вважає за необхідне зобов`язати відповідача ОСОБА_2 надати до суду відповіді на поставлені у позовній заяві питання.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.187-193, 258, 259, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 стягнення боргу за договором позики.

Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Призначити судове засідання для розгляду справи по суті в приміщенні Тростянецького районного суду Вінницької області (Вінницька область, смт.Тростянець, вул.Соборна, 21) на 26 листопада 2021 року на 10:00 год.

Копію ухвали направити сторонам у справі.

Направити відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати відповідно до вимог ст. 178 ЦПК України, подати у строк до п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів (доказів) відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Роз`яснити відповідачу, що згідно ч.ч. 4,5 ст. 277 ЦПК України, він не пізніше п`ятиденного строку з дня вручення копії цієї ухвали має право подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі неподання у встановлений судом строк заперечень, відповідач має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

Відповідно до ч.1 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Роз`яснити позивачу, що протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, позивач має право подати відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду, позивачем повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень відповідно до ст. 180 ЦПК України, які мають відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України та роз`яснити, що копію заперечення відповідач одночасно з поданням до суду надсилає іншим учасникам справи.

Зобов`язати ОСОБА_2 надати до суду відповідь на поставлені ОСОБА_1 у позовній заяві питання:

1.Чому відповідачка не виконує свої зобов`язання за договором позикик та не повернула позивачу 14500 (чотирнадцять тисяч п`ятсот) гривень, які отримала 14.02.2020 з 14.05.2020 по даний час?

2. Чому відповідачка не виконує свої зобов`язання за договором позикик та не повернула позивачу 14000 (чотирнадцять тисяч) гривень, які отримала 30.03.2021 з 01.09.2021 по даний час?

3. Коли відповідачка має намір повернути позивачу 28500 (двадцять вісім тисяч п`ятсот) гривень, які отримала від позивача за вказаних вище обставин?

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України https://tr.vn.court.gov.ua/sud0225/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.




Суддя О. Г. Борейко







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація