АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2010 року м. Київ.
Колегія суддів судової палати з
кримінальних справ апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого Ігнатюка О.В.
суддів Матюшка М.П., Сливи Ю.М.
з участю: прокурора Чупринської Є.М.
особи, звільненої від кримінальної
відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією прокурора, який затвердив обвинувальний висновок і приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції на постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06 липня 2010 року,
в с т а н о в и л а:
Органом досудового ОСОБА_1 обвинувачувалась у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України. Відповідно до пред’явленого обвинувачення, вона наказом директора ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат» від 15.05.2003 року № 1 була призначена на посаду головного бухгалтера цього товариства, здійснювала адміністративно-господарські функції і була службовою особою. В порушення вимог ст.ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та розділу 3 своєї посадової інструкції, ОСОБА_1 21.08.2008 року, перебуваючи у своєму службовому кабінеті, розташованому за адресою: Бориспільський район сел. Старе, вул. Заводська, 1, достовірно знаючи про те, що у товаристві протягом 2007 року фактично працював лише один інвалід, а чотири інваліди працювали від одного до трьох місяців, неналежно виконуючи покладені на неї службові обов’язки через несумлінне ставлення до них, при складанні офіційного документу – звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік допустила внесення до нього помилкових розрахунків щодо середньооблікової кількості штатних працівників, яким встановлена інвалідність, а саме п’ять замість двох і, як наслідок, відсутності підстав для застосування адміністративно-господарських санкцій до ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат» за нестворені місця для інвалідів. Цього ж дня ОСОБА_1 через несумлінне ставлення до покладених на неї службових обов’язків, належно не перевіривши достовірність статистичних даних, подала до Київського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів офіційний документ - звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік у якому містилися недостовірні дані. Внаслідок недбалих дій головного бухгалтера ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат» ОСОБА_1 дане товариство уникло від сплати адміністративно-господарських санкцій за незабезпечення робочих місця для інвалідів на загальну суму 41384,35 грн., чим спричинила державі в особі Київського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів Міністерства праці і соціальної політики України матеріальної шкоди в указаному розмірі.
Постановою Бориспільського міськрайонного суду від 06 липня 2010 року
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку сел. Старе Бориспільського району Київської області, громадянку України, одружену, із вищою освітою, яка мешкає в АДРЕСА_1, працюючу головним бухгалтером ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат», раніше не судиму
звільнено від кримінальної відповідальності із підстав, передбачених ст. 47 КК України, а саме із передачею на поруки ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат», провадження у справі закрите. Дане рішення суд першої інстанції мотивував тим, що ОСОБА_1 вперше вчинила злочин, вину у вчиненому злочині визнала, щиро розкаялася, матеріальну шкоду відшкодувала, ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат» клопотало про передачу ОСОБА_1 йому на поруки.
В апеляції прокурора указано на незаконність постанови та необхідність її скасування у зв’язку із невідповідністю висновків, викладених у ній, фактичним обставинам справи. В обґрунтування апеляції прокурор послався на неврахування судом того факту, що трудового колективу ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат» фактично не існує у зв’язку із реорганізацією підприємства, до складу трудового колективу входять лише директор та головний бухгалтер товариства. Просив постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.
В запереченнях на апеляцію прокурора ОСОБА_1 указала на її необґрунтованість, оскільки трудовий колектив товариства нараховує дев’ять осіб, вона визнала свою вину, відшкодувала збитки, просила апеляцію залишити без задоволення, а постанову – без змін.
Вислухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення:
прокурора, який апеляцію підтримав, підтвердив доводи цієї апеляції, просив постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд;
особу, звільнену від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, яка заперечувала проти апеляції, її доводи вважала не обґрунтованими, пояснила те, що трудовий колектив на даний час складає дев’ять осіб, просила залишити апеляцію без задоволення, а постанову суду – без змін;
вивчивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів приходить до висновку, що апеляція прокурора не підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею на поруки колективу підприємства установи чи організації за їх клопотанням за умови, якщо вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Як вбачається із матеріалів справи ОСОБА_1 вперше вчинила злочин, який відноситься до злочинів невеликої тяжкості. ОСОБА_1 визнала свою вину, щиро покаялася у вчиненні злочину, відшкодувала задану шкоду. Колектив ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат» звернувся до суду із клопотанням про передачу ОСОБА_1 йому на поруки, надавши при цьому суду належним чином оформлене клопотання та протокол загальних зборів колективу ТОВ «Старинський сільгоспкомбінат», де було прийняте рішення про направлення зазначеного клопотання. Сама ОСОБА_1 у суді висловила згоду на звільнення її від кримінальної відповідальності із зазначених вище підстав. Із урахуванням наведеного суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності із передачею її на поруки колективу товариства, необхідність закриття кримінальної справи, належним чином мотивувавши дане рішення.
Доводи апеляції прокурора про відсутність у ТОВ "Старинський сільгоспкомбінат" трудового колективу не ґрунтуються на матеріалах справи, із яких вбачається, що трудовий колектив у цьому товаристві існує і до нього входить більше двох осіб. Та обставина, що ТОВ "Старинський сільгоспкомбінат" перебуває у стані реорганізації не є перешкодою для передачі особи на поруки колективу цього товариства. Доводи апеляції прокурора про необхідність постановлення у цій справі вироку із призначенням ОСОБА_1 покарання не ґрунтуються на матеріалах справи із яких вбачається, що із урахуванням обставин вчинення злочину, даних про особу ОСОБА_1 та її поведінки після вчинення злочину, суд дійшов до обґрунтованого висновку про відсутність підстав для застосування до ОСОБА_1 заходів кримінального впливу, звільнивши її відповідно до вимог закону від кримінальної відповідальності.
Постанова Бориспільського міськрайонного суду від 06 липня 2010 року щодо ОСОБА_1 відповідає вимогам закону, підстав для її скасування чи зміни колегія суддів не вбачає у зв’язку із чим залишає цю постанову буз змін, а апеляцію прокурора – без задоволення.
Керуючись ст. ст. 365, 366, 382 КПК України колегія суддів,
у х в а л и л а:
Апеляцію прокурора залишити без задоволення.
Постанову Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06 липня 2010 року щодо ОСОБА_1 залишити без змін.
СУДДІ
Ігнатюк О.В. Матюшко М.П. Слива Ю.М.
(підпис) (підпис) (підпис)
«З оригіналом згідно»
Суддя Ігнатюк О.В.