Судове рішення #12487949

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ Справа № 2-ц-1185/2010                                                                     Категорія ЦП: 46

Головуючий у першій інстанції Кодінцева С.В.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 грудня 2010 року                                   м. Болград

    Болградський  районний суд Одеської області у складі:

    головуючого судді – Кодінцевої С.В.,

    за участю секретаря – Бочковарь Ю.В.,

    позивача – ОСОБА_2,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Болград, цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -  

встановив:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_3  про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що спільне життя з відповідачкою не склалося, сім’я розпалась, в зв’язку з відсутністю спільних інтересів та розбіжностями характерів. Від шлюбу мають малолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини припинені, спільне господарство не ведуть.  Позивач вважає, що збереження сім’ї неможливо у зв’язку з чим, просить позов задовольнити.

    Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, наполягав на розірванні шлюбу.

Відповідачка в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи сповіщена належним чином, про що в справі є відповідні докази (а.с.12). Позов визнала, просила шлюб розірвати не даючи строк для примирення та справу розглядати у її відсутність (а.с.19).

    Суд, розглянувши заяви сторін,  дослідивши письмові матеріали справи,  оцінивши зібрані у справі докази у їх сукупності, вислухавши пояснення позивача по справі, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню .

Суд вважає, що між сторонами виникли правовідносини, що випливають із сімейного законодавства, пов’язані  з розірванням шлюбу.   

    Відповідно до частини 3 статті 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

    За правилами, встановленими ч.2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

    В судовому засіданні встановлено, що сторони по справі  зареєстрували шлюб 20 травня 2000 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Болградського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис  № 49  та підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 (а.с.6).

Від цього шлюбу сторони  мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про його народження, виданим 28.09.2000 року відділом реєстрації актів цивільного стану Болградського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис № 128 (а.с.7).

В судовому засіданні позивач пояснив, що протягом останніх двох років між ним та відповідачкою виникають непорозуміння, оскільки мають різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства. Спільне господарство не ведуть, шлюбі відносини між ними припинені. На даний час миритися позивач не бажає, просив строк для примирення не надавати, оскільки це суперечить моральним засадам та наполягав на розірванні шлюбу.

Відповідачка позовні вимоги визнала, просила задовольнити, строк на примирення не надавати (а.с.19).

Враховуючи, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння, а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу.  

Суд вважає встановленим, що між сторонами втрачено взаєморозуміння, збереження сім’ї та поновлення шлюбних відносин неможливо,  заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі  дружини та чоловіка, після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті права та права їх дитини.  

Враховуючи вищеназвані обставини, суд приходить до висновку, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - існує формально, а тому підлягає  розірванню.

Суд вирішуючи питання про розірвання шлюбу вважає за необхідне з’ясувати прізвище подружжя після розірвання шлюбу. Відповідачкою надано заяву про залишення їй прізвища, яке вона отримала під час реєстрації шлюбу.  

Відповідно до ст. 113 СК України, відповідачці залишити прізвище, яке вона отримала під час державної реєстрації шлюбу, що розривається – «ОСОБА_3».  

На підставі вищенаведеного та керуючись  ст. ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215,  294 ЦПК України, ч.2 ст.104, ст.ст. 110, 112, 113 СК України, суд –

вирішив:

Позов   ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Київ  та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки с. Оланешти район Стефан-Вода Республіки Молдова, зареєстрований  20 травня 2000  року відділом реєстрації актів цивільного стану Болградського районного управління юстиції Одеської області, актовий запис  № 49.

Відповідачці  ОСОБА_3 залишити прізвище, яке вона отримала під час державної реєстрації шлюбу, що розірвано – ОСОБА_3.  

Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.  

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Болградський районний суд Одеської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:                                                                                                     С.В.Кодінцева.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація