Справа № 2-6945/10
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2010 року м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Мунтян О. О.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси
«про зобов’язання вчити певні дії та зобов’язання нарахувати та виплатити державну соціальну допомогу», -
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Суворовського районного суду м. Одеси із вищеназваним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про зобов’язання вчинити певні дії, а саме зобов’язання провести нарахування пенсії.
В обґрунтування зазначеної позовної заяви позивач ОСОБА_1 зазначає що він має право на отримання пенсії на пільгових умовах та з цього приводу звернувся до відповідача, однак у зв’язку з тим, що у призначенні пенсії на пільгових йому було відмовлено, вважає за необхідне звернутись до суду із даним позовом за захистом своїх прав та законних інтересів.
Вивчивши надані матеріали, суддя дійшов до висновку про відмову у відкриті провадження по справі за зазначеною позовною заявою, з наступних підстав.
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір.
Положення п. 3 ч. 1 ст. 17 КАС України передбачають, що компетенція адміністративних судів поширюється на спору між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, в т.ч. делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів.
Рішенням Конституційного Суду України за № 19-рп/2010 від 09 вересня 2010 року у справі за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституцій України (конституційності) положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" визнано таким, що не відповідає Конституцій України (є неконституційними) пункт 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010 року за № 1691-6.
Частиною 2 ст. 152 Конституцій України передбачено, що Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнанні неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
За таких обставин з 09 вересня 2010 року відновлено дію положення Кодексу адміністративного судочинства України, що діяло до набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18.02.2010 року за № 1691-6 та розгляд справ, пов'язаних із соціальними виплатами, віднесено до юрисдикції адміністративних судів.
Отже, виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити, слід відмовити, оскільки зазначеній спір підлягає розгляду у порядку передбаченому КАС України.
Враховуючі вищевикладене та керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122, ст.ст. 208-210, ст. 293 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси про зобов’язання вчити певні дії та зобов’язання нарахувати та виплатити державну соціальну допомогу – відмовити.
Копію Ухвали негайно направити ОСОБА_1.
Роз’яснити позивачу положення ч. 6 ст. 122 ЦПК України, яка передбачає, що відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з тим самим позовом (скаргою).
Роз’яснити позивачу його право на звернення із відповідним позовом у порядку адміністративного судочинства згідно до вимог КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м. Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5-и днів з дня оголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: