Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #124967588

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49,  fax (056) 377-38-63


УХВАЛА

 

10.11.2021м. ДніпроСправа № 904/5725/21

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий альянс», м.Кривий Ріг

до боржника Акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом», м.Кривий Ріг

про визнання банкрутом

Суддя  Мартинюк С.В.

за участю секретаря судового засідання Ільєнко В.Ю.

Представники:

Від Міністерства економіки України: Пантус В.В., дов. №2431-03/254 від 09.06.2021, представник;

Від Південно - Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро): Храплива В.А.,  представник;

Від ТОВ "ТЕРРА-ІНКОГНІТО": Ткаченко В.В., ордер серія АН №1051031 від 05.11.2021, адвокат;

Від ГУ ДПС у Дніпропетровській області: Михайленко О.І.,  представник;

Від ГУ ПФУ у Дніпропетровської області: Лєнкова І.О., дов. №0400-010901-7/582 від 04.01.2021, головний спеціаліст-юрисконсульта;

Від АТ "Банк інвестицій та заощаджень": Мартиненко О.В., дов. №05-1/05-15 від 18.02.2021, адвокат.

Від ГУ ДПС у Дніпропетровській області: Пасічник Л.В., дов. №20780/5/04-36-13-02-10 від 15.07.2021, головний державний ревізор-інспектор;

Інші учасники провадження по справі у судове засідання не з`явились.  


ВСТАНОВИВ:

11.06.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю “Промисловий альянс” із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Акціонерного товариства “Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом” на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою господарського суду 29.06.2021 відкрито провадження у справі №904/5725/21 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий альянс» про визнання банкрутом Акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом». Розпорядником майна боржника - Акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом» призначено арбітражного керуючого Лукашука Віталія Васильовича.

06.10.2021 постановлено ухвалу за наслідками попереднього судового засідання. Цією ж ухвалою призначено підсумкове судове засідання на 10.11.2021.

Ухвалою господарського суду від 08.11.2021 відсторонено арбітражного керуючого Лукашука В.В. від виконання повноважень розпорядника майна Акціонерного товариства “Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом” у справі №904/5725/21 та призначено    розпорядником  майна Акціонерного товариства “Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом” у справі №904/5725/21 арбітражного керуючого Лінкевича Олега Миколайовича.

10.11.2021 до господарського суду від ГУ ДПС у Дніпропетровській області надійшло клопотання про закриття провадження у справі.

Основною метою Кодексу України з процедур банкрутства є повне або часткове задоволення вимог кредиторів шляхом застосування судових процедур (розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута).

В силу приписів частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Так, боржник перебуває на стадії розпорядження майном.

За змістом статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.

У підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі (частина 1 статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства).

До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (частина 2 статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства).

Абзацом 4 частини 2 ст. 49  Кодексу України з процедур банкрутства, у разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.

За результатами проведення зборів кредиторів Акціонерного товариства “Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом”, що відбулись 03.11.2021, прийнято рішення про продовження процедури розпорядження майном боржника строком на 6 місяців.

За загальним  правилом, передбаченим абз. 4 ч. 2 ст. 49 КУзПБ збори кредиторів  можуть звернутися до суду із клопотанням про продовження процедури розпорядження майном  лише в межах граничних строків. Такий граничний строк, відповідно до  ч.2 ст. 44 КУзПБ становить 170 календарних днів.

Проте слід зазначити, що Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020р. Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, з урахуванням внесенням змін згідно Постанов Кабінету Міністрів України від 02.04.2020р. №211, від 22.04.2020р. №291, від 04.05.2020р. №343, установлено з 12.03.2020р. на усій території України карантин, дія якого неодноразово продовжувалася.

Відповідно до абз. 4 п. 12 розділу Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19: продовжуються строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.

Ухвалу від 29.06.2021 про введення процедури розпорядження майном по даній справі було постановлено  вже під час дії карантину, тому введений ухвалою строк  процедури розпорядження майном не може вважатись граничним  в розумінні ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства.  

Слід також зазначити, що Кодекс України з процедур банкрутства не передбачає наслідків закінчення 170-дненного строку процедури розпорядження майном (зокрема, його закінчення не є підставою для закриття провадження у справі про банкрутство відповідно до ст.90 Кодексу чи інших його норм, як наприклад, такий наслідок установлено абз.2 ч.8 ст.41 Кодексу для задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення).

Судом враховано, що ухвалою господарського суду від 08.11.2021 відсторонено арбітражного керуючого Лукашука В.В. від виконання повноважень розпорядника майна Акціонерного товариства “Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом” у справі №904/5725/21 та призначено     розпорядником  майна боржника арбітражного керуючого Лінкевича Олега Миколайовича, якому необхідний час для отримання від попереднього розпорядника майна відповідної документації щодо боржника, з метою здійснення відповідних заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника задля забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, та інших обов`язків визначених  ст.44 Кодексу України з процедур банкрутства.

З даних витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань вбачається, що 100% акцій Акціонерного товариства “Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом”  належить державі в особі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Відповідно до п. 2 розділу ІІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закон України "Про перелік об`єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", установлено, що у справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних підприємств, або акціонерних товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовуються судова процедура санації, крім тих, що задіяні у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробленні, модернізації, ремонті, обслуговуванні озброєння та військової техніки, та судова процедура ліквідації, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом.

Суд  погоджується з ГУ ДПС у Дніпропетровській області  щодо неможливості на даний час прийняти рішення про перехід до процедури  санації чи ліквідаційної процедури по даній справі, з огляду на пряму законодавчу заборону. Однак, слід зазначити, що завдання процедури розпорядження майном боржника на даний момент не виконані, а для прийняття об`єктивного та всестороннього рішення за наслідками процедури розпорядження майном, господарському суду необхідно  проаналізувати наявність підстав для закриття провадження по справі в тому числі відповідно до інших пунктів частини 1 ст. 90 КУзПБ.  

Зважаючи на те, що процедура розпорядження майном боржника у даній справі не завершена, новому розпоряднику майна слід  здійснити заходи, передбачені ст. 44 КУзПБ, господарський суд вважає, що вирішення питання про закриття  провадження у справі  є передчасним.

Керуючись ст. ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст.  44, 49 Кодексу України з процедур банкрутства, абз. 4 п. 12 Прикінцевих та перехідних  положень Кодексу України з процедур банкрутства суд, -


УХВАЛИВ:

В  задоволенні клопотання ГУ ДПС у Дніпропетровській області про закриття провадження у справі -відмовити.

Продовжити строк процедури розпорядження майном  на 170 днів

Ухвала набирає законної сили - 10.11.2021 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено 15.11.2021.


Суддя С.В. Мартинюк





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація