- обвинувачений: Танчинець Віталій Миколайович
- Прокурор: Тячівська окружна прокуратура
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 307/3588/21
Провадження №1-кп/307/356/21
УХВАЛА
про закриття кримінального провадження
15 листопада 2021 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області
у складі судді Сас Л.Р.,
секретар судового засідання Пальонна М.Є.,
за участю прокурора Баника С.Ю.,
та обвинуваченого ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Тячів клопотання прокурора Тячівської окружної прокуратури про звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, із повною загальною середньою освітою, одруженого, непрацюючого, несудимого, за підозрою у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України,
встановив:
До Тячівського районного суду Закарпатської області 11 жовтня 2021 року надійшло клопотання прокурора Тячівської окружної прокуратури про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 у зв`язку із закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні № 12019070160000821, внесеному до ЄРДР 30 серпня 2019 року за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
ОСОБА_1 5 жовтня 2021 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, а саме, ОСОБА_1 , маючи умисел на використання завідомо підробленого документу у липні 2018 року, точної дати та часу слідством не встановлено, знаходячись біля залізничного вокзалу у м. Тячів Закарпатської області, отримав у невстановленої особи підроблену довідку про запис анкети до реєстру анкет у справі сезонної роботи № ZAS/14060/2018/0011307, внесену через Повітовий центр зайнятості у Груйці щодо працевлаштування громадянина України ОСОБА_2 через ОСОБА_3 .
Після цього, 5 липня 2018 року, точний час слідством не встановлено, на території України у Пункті Прийому Візових Анкет по вул. Танцорова, 14, у м. Тернополі, який обслуговує підприємство « VFS Global», подаючи анкету на отримання національної візи, користувався підробленою довідкою про запис анкети до реєстру анкет у справі сезонної роботи № ZAS/14060/2018/0011307, як автентичною, тобто ОСОБА_1 підозрюється у використанні завідомо підробленого документа, а саме, у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Разом із вказаним клопотанням надійшла письмова згода ОСОБА_1 про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.
Під час підготовчого засідання підозрюваний ОСОБА_1 підтвердив свою згоду на звільнення від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності у кримінальному провадженні.
Прокурор висловив думку про обґрунтованість вказаного клопотання, зазначивши про наявність підстав, передбачених ст. 49 КК України.
Вислухавши думку учасників судового провадження, суд дійшов висновку про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності та закриття вказаного кримінального провадження з таких підстав.
Пунктом 1 частини 2 ст. 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Статтею 285 КПК України встановлено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно частин 1 та 2 статті 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до п. 2) ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до роз`ясень, які містяться у п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», при вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд під час попереднього, судового, апеляційного або касаційного розгляду справи повинен переконатися, що діяння, яке поставлено особі за провину, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і особа винна в його вчиненні, а також що умови та підстави її звільнення від кримінальної відповідальності передбачені КК.
Відповідно до ст. 5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
Відповідно до вимог п. 1) ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" № 2617-VIII від 22.11.2018 року, який набрав чинності 01.07.2020, діяння, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України, з 01.07.2020 віднесено до кримінальних проступків.
З 01 липня 2020 року санкція ч. 4 ст. 358 КК України передбачає покарання у виді штрафу від п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Згідно п. 2) ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Частинами 2 та 3 статті 49 КК України встановлено, що перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п`ятнадцять років, а з часу вчинення кримінального проступку - п`ять років.
Ураховуючи наведене і те, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, яке відповідно до ст. 12 цього Кодексу є кримінальним проступком, за яке передбачене покарання у виді обмеження волі, і з часу вчинення проступку минуло понад три роки та обвинувачений не ухилявся від органів досудового розслідування або суду і не вчинив нового кримінального правопорушення, є підстави звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строку давності та закрити кримінальне провадження.
Керуючись ст. ст. 285-288, 369 -372 КПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 4 ст. 358 КК України, у зв`язку із закінченням строку давності.
Закрити кримінальне провадження 12019070160000821 про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через суд, який постановив ухвалу, протягом семи днів з дня її оголошення.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Л.Р.Сас
- Номер: 1-кп/307/356/21
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 307/3588/21
- Суд: Тячівський районний суд Закарпатської області
- Суддя: Сас Л.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2021
- Дата етапу: 11.10.2021