Справа № 2-5199
за 2010 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2010 р.
Стахановський міський суд Луганської області
у складі :
головуючого судді Юрченко І.М.,
при секретарі Скляр М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Стаханові цивільну справу за позовом ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Стахановського міського суду Луганської області із позовом до відповідача про відшкодування збитків.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що він надає відповідачу послугу по поставці електричної енергії. Під час обстеження 23.02.2010р. будинку споживача за адресою: АДРЕСА_1 представниками позивача, було виявлено порушення відповідачем п.п. 42, 48 Правил користування електричною енергією для населення, а саме: шляхом безоблікового споживання електричної енергії – самовільне підключення електроустановок, електроприладів, електропроводки до електричної мережі енергопостачальника: договір про користування електричною енергією відсутній (площа перетини мідного проводу 1,0 мм2). За результатами перевірки було складено Акт і нараховано збитки, спричинені діями відповідача позивачу в сумі 2394грн.86коп. На підставі зазначеного позивач просить стягнути з відповідача на свою користь збитки в сумі 2394грн.86коп. та судові витрати в сумі 171 грн.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, від нього надійшла заява, в якій він просив розглянути справу без його участі, на позові наполягав у повному обсязі, не заперечував проти винесення заочного рішення по справі.
Відповідач у судовому засіданні був відсутній. Про час і місце судового засідання повідомлений належним чином - у відповідності до вимог ст.74, 76 ЦПК України судовою повісткою. Заяву про розгляд справи за його відсутністю не надав, причини неявки до суду не повідомив. Відповідно до ст.224 ЦПК судом прийнято рішення про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів. Представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечував.
Ухвалою судді прийнято рішення про розгляд справи у заочному порядку.
Враховуючи вищенаведене і прийняття суддею ухвали про заочний розгляд справи, справа підлягає розгляду в порядку ч.2 ст.197 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи на підставі доказів, наданих сторонами. В судовому засіданні досліджені всі докази, надані сторонами. Клопотання про витребування і дослідження інших доказів до суду не надходило. Суд постановляє рішення на підставі доказів, наданих сторонами і досліджених під час судового засідання. Згідно з ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана, довести обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не надав заперечень за позовом, тому обставини, на які посилається позивач за текстом позовної заяви суд вважає доведеними.
Дослідивши письмові докази та оцінивши усі докази по справі в їх сукупності суд приходить до наступних висновків:
Відповідно до вимог ч.1ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні ( споживачеві , абонентові ) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач ( абонент ) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. Співвідношення між постачальником електричної енергії та її споживачем детально врегульовані Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 р. ( далі Правила ), відповідно до яких енергопостачальник зобов’язаний постачати електричну енергію споживачу, а він в свою чергу – користуватися нею, забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, погоджувати з енергопостачальником нові підключення і переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них, а також оплачувати спожиту електроенергію та здійснювати інші платежі відносно цих Правил. Згідно з вимогами п.53 Правил у разі виявлення представником постачальника електричної енергії порушення споживачем Правил, складається відповідний акт.
В судовому засіданні встановлено, що 23.02.2010р. під час проведення представниками позивача перевірки додержання відповідачем Правил користування електричною енергією було виявлено порушення п.п. 42,48 Правил користування електричною енергією для населення, а саме шляхом безоблікового споживання електричної енергії – самовільне підключення електроустановок, електроприладів, електропроводки до електричної мережі енергопостачальника: договір про користування електричною енергією відсутній (площа перетини мідного проводу 1,0 мм2) (ар.с.5). Даний акт у встановленому порядку відповідачем не був оскаржений та був власноручно ним підписаний.
Т.ч. відповідач допустив порушення Правил, що у відповідності до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» є правопорушенням і тягне за собою встановлену законодавством України цивільну відповідальність. Розрахунок суми збитків, спричинених позивачу, проведено у відповідності до діючого законодавства, а саме Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ України від 04.05.2006р. № 562 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006року за №782/12656( ар.с.7).
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.
У відповідності до вимог ч.1 ст. 88 ЦПК України судові витрати слід стягнути з відповідача у повному обсязі на користь позивача.
Керуючись ст. 623, 714 ч.1 ЦК України; ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику»; Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 р.; Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ України від 04.05.2006р. № 562 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006року за №782/12656; ст.ст. 10,11,60,88 ч.1, 212-215,224-228, 292,294 ЦПК України суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (р/р 260343249060 із спеціальним режимом використання ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» у філії ЛОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 304665, код 31443937 ) 2394грн.86коп. в рахунок відшкодування спричинених збитків.
Стягнути з ОСОБА_1 51 грн. в рахунок відшкодування сплаченого судового збору та 120 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи для зарахування на поточний рахунок ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» № 2600418745 у ЛОД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 304007, код 31443937.
Заочне рішення може бути переглянуто Стахановським міським судом за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Луганської області в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку.
Головуючий :