Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #125021191



ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.11.2021 Справа № 425/2716/21

Провадження № 1-кп/425/521/21

місто Рубіжне Луганської області

Рубіжанський міський суд Луганської області у складі головуючої судді Мирошникової О.Ш.,

за участю: секретаря судового засідання Кулішової О.С.,

прокурора Остапець О.М., обвинуваченого ОСОБА_1 , захисника Барабашевої К.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України:

громадянина України ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Красноярськ Російської Федерації, місце проживання: АДРЕСА_1 , середня освіта, не одружений, не працює, та

ухвалив в нарадчій кімнаті цей вирок про таке:

І. Формулювання обвинувачення та статті закону України про кримінальну відповідальність, яке передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа.

1.Наприкінці липня 2021 року вдень поблизу дачного кооперативу «Мрія» міста Рубіжного ОСОБА_1 виявив кілька кущів дикорослої коноплі, яка росла уздовж дороги, зірвав їх та привіз до себе додому за адресою: АДРЕСА_1 , чим вчинив незаконне придбання наркотичного засобу без мети збуту. Ці рослини коноплі ОСОБА_1 висушив на балконі своєї квартири та 17.08.2021 використав металеве сито для подрібнення їх та розклав у шість паперових згортків та чорний поліетиленовий пакет, які зберігав без мети збуту за місцем проживання.

18.08.2021 з 09:32 по 12:52 годин в ході проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді в квартирі обвинуваченого поліцейські виявили та вилучили сито, шість паперових згортків із речовиною рослинного погодження зеленого кольору та чорний поліетиленовий пакет із сухою частково подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору.

За висновком експерта виявлений та вилучений у ОСОБА_1 канабіс, масою в перерахунку на суху речовину становить 93,07 грама, а саме:

- в ситі та у чорному пакеті - особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено канабісом, масою в перерахунку на суху речовину 75,84 грама;

- в п`яти згортках - особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено, канабісом, масою в перерахунку на суху речовину 2,47 грама, 2,83 грама, 4,10 грама, 5,44 грама, 0,20 грама;

- у шостому згортку - суміш особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено канабісу та рослинних домішок, маса канабісу, відокремленого від домішок, у перерахунку на суху речовину 2,19 грама.

2.Фома вини: прямий умисел - ОСОБА_1 усвідомлював суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачав його суспільно небезпечні наслідки і бажав їх настання.

3.Умисні дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України - незаконне виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

ІІ. Відомості про укладену угоду, її реквізити, зміст та визначена міра покарання.

4.16.11.2021 в цьому кримінальному провадженні укладено угоду про визнання винуватості, яка скріплена підписами сторін: прокурором Остапець О.М. та обвинуваченим ОСОБА_1 .

Ця угода укладена в присутності захисника обвинуваченого - Барабашевої К.В.

5.В цій угоді сторони зазначили формулювання обвинувачення, його правову кваліфікацію, істотні для цього кримінального провадження обставини, беззастережне визнання обвинуваченим своєї вини у вчиненні кримінального правопорушення.

6.У пункті 2 цієї угоди її сторони узгодили покарання за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України у виді обмеження волі строком два роки шість місяців.

7.У пункті 2-4 цієї угоди сторони зазначили про розуміння ними наслідків укладення цієї угоди та її затвердження за статтею 473 КПК України та наслідків її невиконання за статтею 476 КПК України.

ІІІ. Положення закону, якими суд керувався.

8.Кримінальний процесуальний кодекс України:

Вимоги до виду вироків, змісту вироку, порядку судового провадження на підставі угоди та вироку на підставі угоди зазначені у частини другій статті 373, статтях 374, 474, 475 Кримінального процесуального кодексу України.

Частина друга статті 473, зокрема, - наслідком укладення та затвердження угоди про визнання винуватості для прокурора, обвинуваченого є обмеження їх права оскарження вироку згідно з положеннями статей 394 та 424 цього Кодексу, а для обвинуваченого - також його відмова від здійснення прав, передбачених абзацами першим та четвертим пункту 1 частини четвертої статті 474 цього Кодексу.

Частини перша та п`яте статті 476, зокрема, - у разі невиконання угоди про визнання винуватості потерпілий чи прокурор відповідно мають право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення. Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом.

9.Кримінальний кодекс України:

Частина друга статті 12 - кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.

Частина друга статті 75 - суд приймає рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про примирення або про визнання вини, якщо сторонами угоди узгоджено покарання у виді обмеження волі на строк не більше п`яти років, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Частини третя та четверта статті 75 - зокрема, у випадках, передбачених частиною другою цієї статті, суд ухвалює звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки. Тривалість іспитового строку та обов`язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом. Іспитовий строк встановлюється судом тривалістю від одного року до трьох років.

Частина перша статті 309 - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту - караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п`яти років.

IV. Мотиви, з яких суд виходив при вирішенні питання про відповідність угоди вимогам КПК України та закону і ухваленні вироку.

10. В судовому засіданні прокурор та обвинувачений погодилися на затвердження угоди про визнання винуватості.

11. Суд встановив, що ОСОБА_1 обвинувачується у кримінальному проступку, передбаченого частиною першою статті 309 КК України.

12. В цьому кримінальному провадженні може бути укладена угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим за частиною 4 статті 469 КПК України.

13. Суд з`ясував у обвинуваченого, що він цілком розуміє положення частини п`ятої статті 474 КПК України.

14. В порядку частини шостої статті 474 КПК України суд переконався в судовому засіданні, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Суд з`ясував, що обвинувачений скарг під час кримінального провадження не подавав.

15. Сторони угоди узгодили в угоді покарання у виді обмеження волі на строк два роки шість місяців в межах санкції частини першої статті 309 КК України та звільнення обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням за статтею 75 Кримінального кодексу України.

16.Суд враховує тяжкість кримінального правопорушення, вчиненого обвинуваченим, його особу, обставини справи та вважає, що він може виправитися без відбування покарання, тому суд звільняє обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням та встановлює іспитовий строк тривалістю в один рік та покладає на нього обов`язки за статтею 76 КК України.

17. Суд встановив, що ця угода відповідає вимогам закону, тому суд її затверджує.

V. Інші рішення щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку.

18.Суд вирішує питання речових доказів відповідно до статті 100 КПК України.

19. Процесуальними витратами є витрати на проведення експертиз у сумі 4118,88 гривень, які суд стягує з обвинуваченого на користь держави за статтею 124 КПК України.

20. На час ухвалення вироку запобіжний захід обвинуваченому не обирався.

З цих підстав суд ухвалив:

1.Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 16.11.2021 між прокурором Рубіжанського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Остапець Оленою Миколаївною та обвинуваченим ОСОБА_1 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України.

2. Громадянина України ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Красноярську Російської Федерації визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України та призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 16.11.2021 покарання у виді обмеження волі строком два роки шість місяців.

3.На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_1 від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку у один рік не вчинить нового кримінального правопорушення.

4.Покласти на ОСОБА_1 такі обов`язки:

1)періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2)повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

5.Початок іспитового строку рахувати з часу проголошення вироку.

6.Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави процесуальні витрати за проведення експертиз у сумі 4118,88 гривень (чотири тисячі сто вісімнадцять гривень 88 копійок).

7.Знищити речові докази:

7.1. особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - канабіс, загальною масою в перерахунку на суху речовину 17,23 грама, який зберігається за винятком зразків, використаних у ході проведення експертизи, у среціальному пакеті № 4093354 у камері зберігання речових доказів ВП № 1 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області;

7.2. особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - смола канабісу, масою в перерахунку на суху речовину 0,368 грама; особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс, масою в перерахунку на суху речовину 75,84 грама; особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - екстракт канабісу, загальною масою екстракту канабісу 0,094 грама, які зберігаються, за винятком зразків, використаних у ході проведення експертизи, у спеціальному пакеті № 5495938 у камері зберігання речових доказів ВП № 1 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області.

8.Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

9.Вирок на підставі угоди про визнання винуватості, може бути оскаржений в апеляційному порядку до Луганського апеляційного суду через Рубіжанський міський суд Луганської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення з урахуванням положень статей 469, 473, 474 КПК України.

10.Вирок, якщо інше не передбачено КПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.


Суддя Рубіжанського міського суду Луганської областіМирошникова О.Ш.








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація