Судове рішення #12504834

                               

Справа № 2а- 3360-2010 року

                      У  Х  В  А  Л  А

про   залишення позову без розгляду

01 грудня 2010 року Суддя Соснівського райсуду м. Черкаси – ПИРОЖЕНКО С.А., розглянувши матеріали розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни,    

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

    ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни, посилаючись на те, що відповідачем їй було безпідставно відмовлено в перерахунку та виплаті соціальної допомоги як дитині війни. Тому позивачем заявлено вимогу про визнання відмови відповідача щодо виплати їй щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком протиправною та про стягнення з відповідача на її користь недоплаченої щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період 2006-2009 роки в сумі 5132, 10 грн. Позивач в позовній заяві просить поновити пропущений строк звернення до суду, вказуючи, що зміни, внесені в КАС України та ЦПК України звузили її процесуальні права, що є порушенням Конституції України, тому позивач вважає, що її процесуальне становище при зверненні в порядку адміністративного судочинства не повинно бути гірше, ніж при зверненні в порядку цивільного судочинства, а також просила зобов»язати відповідача нараховувати їй щомісячну державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в подальшому при нарахуванні пенсії.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд вважає, що позов необхідно залишити без розгляду з наступних підстав.  

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.    

Позивач  04.11.2010 року звернулася до суду з позовом про здійснення нарахування допомоги дітям війни та забезпечення її виплати за 2006-2009 роки, з пропуском строку зверненням до суду, передбаченого ст. 99 КАС України.    

Як вбачається з матеріалів позову та самих позовних вимог позивачем не подано заяви про поновлення строку для звернення до суду.

      Таким чином, суд вважає за необхідне адміністративний позов залишити без розгляду на підставі вимог ч. 1 ст.100 КАС України.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 158, 160, 165, 185, 186 КАС України, суд, -  

У  Х  В  А  Л  И  В:

           Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни – залишити без розгляду.  

Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду, подавши разом з позовом та клопотанням про поновлення строків для звернення до суду, докази наявності поважності причин його пропуску.  

Копію ухвали надіслати позивачу, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

            Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.  

         

    Суддя  Соснівського

районного суду м. Черкаси                                                                            С.А. Пироженко                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація