Справа № 2-3876-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2010 року Солом”янський районний суд м.Києва в складі:
головуючого – судді КІЗЮН Л.І.
при секретарі: Рівному Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Відділ у справах громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Соломянського РУ ГУ МВС України в м. Києві, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2, у якому просила визнати відповідача таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
Обгрунтовуючи свої вимоги, позивач вказувала, що квартира АДРЕСА_1 належить їй на праві власності. Після укладення договору купівлі-продажу квартири відповідач не знявся з реєстрації за вказаною адресою. У звязку з цим позивач не може в повній мірі реалізувати своє право власника і розпоряджатися належною йому квартирою, що і змусило його звернутися до суду.
Представники позивача просили розглядати справу за їх відсутності.
Відповідач в судове засідання не з‘явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час і місце розгляду справи за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем його проживання, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надійшло. Тому суд, відповідно до ст. 224 ЦПК України вважає за можливе проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Від третьої особи до суду надійшла заява з проханням розглядати справу за відсутності її представника.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до даних договору купівлі-продажу квартири від 17 липня 2009 року, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності позивачу.
Відповідно до п. 10 зазначеного договору купівлі-продажу квартири продавець зобов‘язувався знятися з реєстраційного обліку після укладення та нотаріального посвідчення цього договору.
Згідно з даними довідки (форма 3) ВСП „Залізничний” Комунального підприємства „Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду” від 04 жовтня 2010 року особовий рахунок по спірній квартирі значиться за ОСОБА_1 Також в квартирі зареєстрований відповідач.
Відповідно до ст. 150 ЖК України, ст.ст. 319, 321 ЦК України позивач має право користуватися та розпоряджатися своєю власністю (квартирою) на свій розсуд.
Згідно зі ст. 156 ЖК України члени сім’ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
Відповідно до ст. 405 ч.1 ЦК України члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Згідно зі ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі відчуження власником свого майна.
Оскільки право власності відповідача на квартиру припинено, оскільки він продав квартиру, він не є членом сім’ї позивача, то він не вправі користуватися спірним жилим приміщенням.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням, підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача потрібно стягнути 45,50 грн. судових витрат (8,50 грн. судового збору та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи).
Керуючись ст.ст. 10, 27, 31, 213, 215, 224 ЦПК України, ст.ст. 317, 319, 321, 346, 405 ЦК України, ст.ст. 150, 156 ЖК України,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Відділ у справах громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Соломянського РУ ГУ МВС України в м. Києві, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 45 (сорок п’ять) 50 коп.
Заяву про перегляд судового рішення може бути подано відповідачем до районного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Л.І. Кізюн