Судове рішення #12505862

Справа №22ц-6085/2010 р.       Головуючий у 1-й інстанції – Парфененко О.Я

Категорія - цивільна                                        Доповідач – Страшний М.М.

У Х В А Л А

   І м е н е м   У к р а ї н и  

     

07 грудня 2010 року                                                                        місто  Чернігів

          Апеляційний   суд   Чернігівської  області  в  складі :

                головуючого  -  судді Хромець Н.С.,

                        суддів  -   Страшного М.М., Острянського В.І.,

                       при  секретарі – Зіньковець О.О.

                      за  участю – представника позивача Середи М.М.,

  представників відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

  представника третьої особи ОСОБА_5,  

          розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в  приміщенні  суду  апеляційну скаргу прокурора Менського району на рішення Менського районного суду від 13 жовтня 2010 року у справі за позовом прокурора Менського району в інтересах Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель Головного управління Держкомзему в Чернігівській області до ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, Лісківської сільської ради Менського району, відділу Держкомзему у Менському районі про скасування рішення 21 сесії 5 скликання Лісківської сільської ради від 16.12.2009 року, визнання недійсним державних актів на право власності на земельні ділянки та виключення їх із державного земельного кадастру,

 

В С Т А Н О В И В :

    Рішенням Менського районного суду від 13 жовтня 2010 року в задоволенні позовних вимог  прокурора Менського району по зазначеній вище справі відмовлено.

    В апеляційній скарзі прокурор Менського району просить скасувати зазначене рішення суду та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм матеріального права. Апелянт наполягає на тому, що спірні земельні ділянки були виділені відповідачам за рахунок прибережної захисної смуги р. Десна в с. Максаки Менського району. Вказує, що проекти землеустрою було розроблені ПП „Руслана” на підставі Генерального плану с. Максаки за 1972 рік, який втратив чинність у 1997 році, що свідчить про їх незаконність. В порушення положень Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 05.11.2004 р., у висновку Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області про погодження проектів із землеустрою відсутні будь-які дані щодо розташування спірних земельних ділянок у відношенні до навколишнього середовища, а саме до водних об’єктів, їх прибережних захисних смуг, що свідчить також про розроблення проектів із землеустрою з порушенням вимог чинного законодавства.

    В письмових поясненнях ОСОБА_7, ОСОБА_9, ОСОБА_6, ОСОБА_11 просять апеляційну скаргу відхилити, а рішення суду залишити без змін, вважаючи його законним і обгрунтованим

    В листі від 18.11.2010 року Відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури Менської РДА просить залишити рішення суду першої інстанції без змін.

    Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду залишенню без змін, враховуючи наступне.

    Розглядаючи справу та ухвалюючи рішення, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не надав доказів, які б свідчили про те, що земельні ділянки, які передані у приватну власність ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_12, ОСОБА_9, ОСОБА_10 знаходяться в межах прибережної захисної смуги річки Десна, а тому заявлені позовні вимоги є передчасними і задоволенню не підлягають.

Суд повно й усебічно встановив обставини, що мають значення для справи, перевірив доводи і заперечення сторін, дав належну оцінку доказам в їх сукупності.   Постановлене   судове   рішення   відповідає   матеріалам   справи   і вимогам закону.

      Судом встановлено, що рішенням 6 сесії 5 скликання Лісківської сільської ради від 31.05.2007 року, з урахуванням змін, внесених рішенням цієї ради від 23.04.2009 року, відповідачам ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_12, ОСОБА_9, ОСОБА_10 надано дозволи на виготовлення проектів відведення земельних ділянок на території населеного пункту с. Максаки по вул. Осипенка.

    Рішенням 21 сесії 5 скликання Лісківської сільської ради від 16.12.2009 року виготовлені відповідачами проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку були затверджені. На підставі зазначеного рішення сільської ради відповідачам були видані державні акти на право власності на земельну ділянку.

    Звертаючись до суду з позовом, прокурор посилався на те, що зазначені вище спірні земельні ділянки є землями водного фонду, оскільки знаходяться на відстані 50 метрів від річки Десна, тобто в прибережній захисній смузі, а тому державні акти отримані відповідачами незаконно.  

    Відповідно до ст. 10 ЦПК України кожна сторона зобов?язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

    Суд першої інстанції обгрунтовано, з посиланням на відповідні норми закону, зазначив, що межі та розміри  прибережної захисної смуги річки Десна на території с. Максаки Менського району належним чином не визначені, проект землеустрою щодо встановлення меж прибережної смуги, розроблення якого передбачено чинним законодавством, не розроблявся, в натурі прибережна смуга не виносилась.

    Апеляційний суд погоджується з висновком місцевого суду про те, що позивач не надав жодного належного доказу того, що на даний час спірні земельні ділянки входять до земель водного фонду, що свідчить про неможливість їх перебування у приватній власної громадян.

    Рішення суду є законним і обгрунтованим, постановленим з дотриманням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків місцевого суду не спростовують.    

          Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 313-315, 317, 324 ЦПК України, апеляційний  суд

  У Х В А Л И В:

 Апеляційну скаргу   прокурора Менського району відхилити.

 Рішення Менського районного суду від 13 жовтня 2010 року залишити без змін.

          Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення  і  може бути оскаржена  в  касаційному  порядку  до  Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

              Головуючий:                                                Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація