Судове рішення #12511257

Справа № 2-10594/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2009 p. Приморський районний суд м. Одеси

у складі: головуючого судді - Науменко А.В.,

при секретарі - Плешко К.В. розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Україна» про визнання недійсним протоколу № 21-08-08 від 21.08.2008 року,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Кредитної спілки «Україна» про визнання недійсним Протоколу засідання спостережної ради № 21-08-08 від 21.08.2008 року, посилаючись на те, що фактично засідання не було, члени спостережної ради рішень не приймали, тобто протокол складений з порушенням Положення про Спостережну раду Кредитної спілки «України», норм Закону України «Про кредитні спілки». Вказаним протоколом зачеплені майнові права спілки та позивача, який є членом спостережної ради з 2005 року.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судове засідання з’явилася, надала суду заяву про визнання позову в повному обсязі. Пояснила, що у Кредитної спілці «Україна» внутрішньою перевіркою встановлене, що 21.08.2008 року засідання спостережної ради не проводилося, члени спостережної ради в уповноваженому складі не збиралися, рішень не приймали.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання зі згоди позивача.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Розглянувши матеріали справи у їх сукупності, прийнявши до уваги обставини та пояснення сторін, дослідивши письмові докази суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно п. 2.1. Статуту КС «Україна» кредитна спілка, це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів.

Відповідно ст. 15 ч. 1 Закону України « Про кредитні спілки» та п. 9.1 Статуту КС «Україна», спостережна рада представляє інтереси членів спілки між загальними зборами.

Протоколом засідання Спостережної ради КС «Україна» від 21.08.2008 року за № 21-08-08 було оформлене рішення спостережної ради спілки щодо виступу поручителем по кредитним обов’язкам члена спілки ОСОБА_3 перед КС «Морське кредитне товариство» зі строком кредитування на 1 рік, сума кредиту 1650000 грн., процентна ставка 36 % на рік на залишок суми кредиту, та передачі в іпотеку нежитлового приміщення 1-го поверху № 504 по пров. Маяковського, 7 в м. Одесі, яке належить СК «Україна» на праві власності.

27.08.2008 року був укладений кредитний договір № 24-08-ПК на суму кредиту 1 650 000 грн. між Кредитною спілкою «Морське кредитне товариство» та ОСОБА_3

В забезпечення виконання вказаного кредитного договору за договором іпотеки від 27.08.2008 року предметом іпотеки зазначене нежиле приміщення, яке належить КС «Україна» на праві приватної власності.

Згідно протоколу № 29/05/2006 від 29 травня 2006 року пунктом 14, було обрано сім членів Спостережної ради у складі: ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_1, ОСОБА_8 терміном на три роки. Згідно п. 9.5 Статуту, п. 4.З. Положення «Про Спостережну раду кредитної спілки «Україна» та ст. 15 Закону України «Про кредитні спілки» - засідання Спостережної ради є правомочним, якщо на ньому є присутніми більш половини її членів. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш половини членів Спостережної ради, що беруть участь у засіданні. Враховуючи пояснення представника КС «Україна» та позивача, члени Спостережної ради на засідання не збиралися, вказаного рішення про поручительство та передачу майна спілки в іпотеку не приймали, тобто рішення викладене в оскарженому протоколі є не правомірним.

Згідно п. 9.6 Статуту п. 4.12 «Положення про Спостережну раду» та ст. 15 Закону України «Про кредитні спілки» голова Спостережної ради головує на її засіданнях і підписує протоколи засідань. Як вбачається з протоколу від 21 серпня 2008 року член спостережної ради КС «Україна» ОСОБА_3 не вказаний як присутній, а протокол підписаний ОСОБА_9, який не був членом Спостережної ради та її головою. Таким чином, протокол підписаний не уповноваженою особою.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його невизнання або оспорювання. Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого майнового права, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути зокрема визнання правочину недійсним.

Враховуючи вище викладене, позивач, як член спілки та спостережної ради КС «України» правомірно звернувся до суду з захистом своїх прав та інтересів, оскаржуючи вказаний протокол, яким зачіплюються майнові права та інтереси спілки, та відповідно його особисті.

З викладених обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки підтверджені матеріалами справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 209, 212-215 ЦПК України, Законом України «Про кредитні спілки», -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Україна» про визнання недійсним протоколу № 21-08-08 від 21.08.2008 року - задовольнити у повному обсязі.

Визнати недійсним Протокол засідання спостережної ради Кредитної спілки «Україна» № 21-08-08 від 21.08.2008 року

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 - днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація