Справа № 2-3789/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2010 року Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого – судді РУЖИЦЬКОЇ Т.В.
при секретарі – АВДЄЄНКО К.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Євпаторії позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
До Євпаторійського міського суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Свої вимоги мотивує тим, що з 06 червня 2009 року перебуває з відповідачем у шлюбі, який зареєстрований у Відділі реєстрації актів про шлюб Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 269. Від сумісного життя мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 . Сімейно-шлюбні відносини припинені, оскільки протягом тривалого часу виникають сварки з різних причин, внаслідок чого подальше спільне життя стало неможливим. Відповідач на утримання дитини матеріально не допомагає, не зважаючи на те, що він має реальну можливість виплачувати аліменти на утримання дітей. Дитина проживає разом з нею і знаходиться на її утриманні. Просить розірвати зареєстрований шлюб та після розірвання шлюбу залишити їй дошлюбне прізвище – Сімонова.Також просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина в розмірі ? частки його доходів щомісячно, до досягнення дитиною повноліття .
В судовому засіданні позивачка позов підтримала у повному обсязі, дала пояснення, аналогічні викладеному в позові, просила шлюб розірвати та після розірвання шлюбу залишити їй дошлюбне прізвище – ОСОБА_4, стягнути з відповідача аліменти на утримання сина у розмірі 1/4 частки всіх його доходів щомісячно, не менш 30% прожиткового мінімума для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з для подання позовної заяви до суду.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, з заявами та клопотаннями про відкладення розгляду справи не звертався. При таких обставинах, суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутність.
Вислухавши доводи позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим та підлягаючим задоволенню за наступними підставами.
Судом встановлено, що сторони з 06 червня 2009 року перебувають у шлюбі, який зареєстрований у Відділі реєстрації актів про шлюб Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 269, що підтверджується свідоцтвом про шлюб ( а.с.5). Від сумісного життя мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження, в якому сторони записані його батьками ( а.с. 6).
Шлюбно-сімейні відносини між сторонами припинені, оскільки протягом тривалого часу між ними виникають сварки з різних причин, внаслідок чого подальше спільне життя стало неможливиму. Примирення неможливо. Шлюб за таких умов носить чисто формальний характер.
З'ясувавши фактичні взаємостосунки подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу між ними неможливо і суперечить їх інтересам.
Спір про майно відсутній.
Питання про місце проживання дитини між сторонами вирішено і місце проживання сина визначено з матір'ю – ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб засновується на добровільній згоді жінки та чоловіка. Примусовість жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Керуючись ст. 112 Сімейного кодексу України, суд дійшов висновку, що шлюб між позивачем і відповідачем слід розірвати.
Згідно ст. 51 Конституції України і ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Проте, відповідач ухиляється від утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з матір’ю.
В силу ст. 181 Сімейного кодексу України у разі невиконання батьками свого обов'язку утримувати дітей аліменти присуджуються за рішенням суду в частці від доходу його матері, батька і (або) в твердій грошовій сумі.
Враховуючи, що батьки зобов'язані забезпечити дітям виховання, навчання, розвиток, житло, беручи до уваги матеріальний стан дітей і відповідача, а також вивчивши матеріальний стан кожного із сторін, суд вважає вимоги позивача про стягнення з відповідача аліментів на утримання дітей до досягнення ними повноліття обгрунтованими і підлягаючими задоволенню.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на користь позивачки на утримання малолітньої дитини в розмірі ? частки всіх доходів відповідача, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на утримання дітей необхідно стягнути з дня пред'явлення позову, тобто з 10 листопада 2010 року.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави необхідно стягнути державне мито у розмірі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.00 коп.
На підставі ст. ст.24, 112, 180-184, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57-60, 209, 212, 214, 215, 218,367 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 06 червня 2009 року у Відділі реєстрації актів про шлюб Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим, актовий запис № 269, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити позивачці дошлюбне прізвище – ОСОБА_4.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_4, яка проживає за адресою: АДРЕСА_2, – аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки заробітку ( доходів), щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10 листопада 2010 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнення аліментів на утримання дитини припустити до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито у розмірі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 15.12.2010 року.
СУДДЯ Т.В.РУЖИЦЬКА