Судове рішення #12522839

         

            Справа №2-2705/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

30 листопада 2010   року   Глобинський   районний   суд   Полтавської   області

                                    в складі : головуючого           - судді Прикіпєлової  Л.В.

                                                     при секретарі                      Таранець Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Фрунзівської сільської ради із залученням третіх осіб : комунального підприємства "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації", Глобинської районної державної адміністрації, Глобинської державної нотаріальної контори, відділу Держкомзему в Глобинському районі,  ОСОБА_3- про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, -

в с т а н о в и в :

    19.08.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеною позовною заявою до Обознівської сільської ради із залученням третіх осіб : комунального підприємства "Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації", Глобинської районної державної адміністрації, Глобинської державної нотаріальної контори, відділу Держкомзему в Глобинському районі, ОСОБА_3, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, яка станом на 15.04.1991 року, за життя, як  член колгоспного двору, мав у власності  жилий будинок з господарськими будівлями розташований за адресою: АДРЕСА_1.. Він, позивач по справі, є єдиним спадкоємцем майна померлої за заповітом. Інші спадкоємці за законом та за заповітом відсутні. На утриманні у спадкодавця на час смерті також нікого не перебувало. Однак в Глобинській держнотконторі  позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності в порядку спадкування  за законом на майно померлої з посиланням на відсутність правовстановлюючих документів спадкодавця  на спадкове нерухоме майно. Позивач прохала визнати за ним ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 на нерухоме майно: житловий будинок літ."А,а,", погрібник літ. "Б", сарай, літню кухню літ. "В", які розташовані на не приватизованій  земельній ділянці площею 0,25 га  за адресою: АДРЕСА_1..

    Заявою до суду позивач ОСОБА_1 прохав справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги підтримує. прохав позов задовольнити.

    Відповідач Фрунзівська сільська рада, треті особи : відділ Держкомзему в Глобинському районі Глобинська райдержадміністрація, КП "Кременчуцьке МБТІ", Глобинська держнотконтора в судове засідання не з"явились, надіслали до суду заяву про розгляд справи у відсутності їх представника, щодо задоволення позову заперечень не мають.

    Суд, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об»єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв»язок доказів у їх сукупності, надійшов до слідуючого..

    З свідоцтва про смерть, виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 Фрунзівською сільською радою Глобинського району Полтавської області, вбачається, що спадкодавець ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Фрунзівка, Глобинського району.

    Відповідно довідки від 12.08.2010р. Фрунзівської сільської ради, згідно записів в погосподарських книгах починаючи з 1948 року і  по час смерті ОСОБА_4 мала у приватній власності житловий будинок літ."А,а,", погрібник літ. "Б", сарай, літню кухню літ. "В", які розташовані на не приватизованій  земельній ділянці площею 0,25 га  за адресою: АДРЕСА_1 і станом на 15.04.1991 року тип двору був колгоспний.

    Дана довідка не має протиріч із технічним паспортом на домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1, власником якого значиться ОСОБА_4.

Згідно Закону УРСР "Про сільську Раду  народних депутатів трудящих УРСР" від 02.06.1968р. кожна сільська рада  вела погосподарські  книги. В заглавній частині особистого рахунку записувались прізвище, ім"я, побатькові глави сім"ї,  на  ім"я якого відкрито особовий рахунок, він і був власником будинку. Іншим чином  регістрація  власності в сільскій  місцевості на той час діючим законодавством передбачена не була за виключенням  договорів  дарування, міни, купівлі-продажу , пожиттєвого  утримування,  спадкування.

    З введенням  в дію Закону України "Про власність"  1991 року та ЦК України 2003 року будь-якого іншого порядку реєстрації збудованих до 15.04.1991 року в сільській місцевості домоволодінь або їх перереєстрації не передбачається, самовільно збудованими вони також не являються так як будувалися і реєструвались згідно діючого на той час законодавства. При таких обставинах на підставі записів в погосподарських книгах Фрунзівської сільської ради Глобинського району підтверджується  власність спадкодавця ОСОБА_4 на  жилий будинок з господарськими спорудами  за адресою: АДРЕСА_1.

    Згідно ст.ст. 1216, 1220, 1222, 1223,1261 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов"язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадщина відкривається внаслідок  смерті  особи або оголошення її померлою. Спадкоємцями можуть бути за заповітом і за законом. У разі відсутності заповіту, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини, право на спадщину законом одержують особи, визначені у ст.ст. 1261-1265 ЦК України. У першу чергу право на спадкування  за законом мають діти спадкодавця,  той з подружжя, який його пережив,  та батьки.

    З матеріалів спадкової справи №69/04 після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 вбачається, що спадщину після померлої ОСОБА_4 в установлений законом строк прийняв ОСОБА_1 за заповітом, який посвідчений Фрунзівською сільською радою Глобинського району Полтавської області за р.№33.

    При таких обставинах суд находить позовні вимоги правомірними і підлягаючими задоволенню, так як у  спадкодавця є єдиний спадкоємець за заповітом ОСОБА_1, а тому в порядку спадкування вона має право на жилий будинок з господарським спорудами, належний  при житті померлій ОСОБА_4

    Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 212-215, 218 ЦПК України, суд

                    в и р і ш и в :

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 на нерухоме майно: житловий будинок літ."А,а,", погрібник літ. "Б", сарай, літню кухню літ. "В", які розташовані на не приватизованій  земельній ділянці площею 0,25 га  за адресою: АДРЕСА_1..

 Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області через Глобинський районний суд. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

           СУДДЯ                                                                                  Л.В.ПРИКІПЄЛОВА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація