Судове рішення #12525609

Справа № 2-834/10

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ

(заочне)

15.11.2010 року Генічеський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого судді             Хоменко В.Г.

при секретарі                 Новиковій К.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи втратившою прав користування жилим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому посилається на те, що згідно договору купівлі-продажу від 26.08.1987 року він є власником будинку АДРЕСА_1. У вересні 1987 року він уклав шлюб із відповідачкою, 10.02.2010 року його шлюб з відповідачкою було розірвано. З 24.10.2007 року відповідачка зареєстрована на вказаній жилплощі, але фактично не проживає, оскільки після розірвання шлюбу разом із дітьми з листопада 2009 року проживає окремо по АДРЕСА_2. Ця обставина доставляє йому певні незручності, пов’язані з додатковими фінансовими витратами на комунальні послуги. На підставі викладеного просить суд постановити рішення, яким визнати відповідачку особою, що втратила право користування жилим приміщенням.

В судовому засіданні позивач вимоги позову не підтримав.

Відповідачка до суду не прибула, причини неявки суду не повідомила, про місце, час та дату розгляду справи була повідомлена належним чином через оголошення в газеті, що підтверджується копіями квитанцій в матеріалах справи.

За таких обставин та приймаючи до уваги, що про це не заперечує позивач, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідачки, на підставі наявних в ній доказів та постановити заочне рішення, відповідно до положень ст. 224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши позивача, свідків, суд встановив слідуючі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини.

Відповідно до договору купівлі-продажу від 26.08.1987 року, позивачу належить житловий будинок АДРЕСА_1

У вересні 1987 року позивач уклав шлюб із відповідачкою, після чого зареєстрував її в зазначеному будинку. Рішенням від 29.01.2010 року його з відповідачкою шлюб було розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу серія 1-КГ № НОМЕР_1, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Генічеського РУЮ 10.02.2010 року.

Відповідачка ОСОБА_2 зареєстрована на зазначеній жилплощі з 24.10.1987 року, що витікає з домової книги на домоволодіння АДРЕСА_1, але фактично там не проживає. В листопаді 2009 добровільно покинула спірну жилплощу року, проживає разом із дітьми по АДРЕСА_2, що підтверджується актом обстеження житлово-побутових умов за місцем проживання позивача по АДРЕСА_1, показами в судовому засіданні свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, пояснення яких є конкретними та правдивими, не довіряти поясненням цих свідків у суда підстав не має.

Факту перешкоджання відповідачці в проживанні на спірній жилплощі зі сторони позивача в процесі розгляду справи судом не встановлено. Відповідачка комунальні послуги за час своєї відсутності не сплачує, про технічний стан будинку та його збереження не дбає.

Згідно ст. ст. 71, 163 Житлового Кодексу України, при тимчасовій відсутності наймача, або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

За таких обставин суд приходить до висновку, що оскільки відповідачка є відсутньою на спірній жилплощі понад 6 місяців, без поважних причин, обов’язки наймача не виконує, суд приходить до висновку, що її слід визнати особою, що втратила право користування зазначеним жилим приміщенням.

Керуючись ст. ст. 71, 72, 163 Житлового Кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, -

ВИРИШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, особою, яка втратила право користування жилим приміщенням в будинку АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуто Генічеським районним судом за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суду шляхом подання в строк 10 днів апеляційної скарги.

Суддя Генічеського

районного суду                                     В.Г. Хоменко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація