Справа № 2о-234/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И.
03 грудня 2010 року Мар*їнський районний суд Донецької області в складі головуючого судді Ступіна І.М.
при секретарі Готовщикової Т.О.
з участю позивачів
відповідача
третя особа
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення фактів родинних стосунків та визнання права власності на земельний пай, суд -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом у якому вказує, що після смерті бабусі по лінії батька ОСОБА_3, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1, до спадкування відкрився земельний пай. На момент смерті бабусі позивач мешкав з нею разом та прийняв спадок шляхом постійного мешкання з бабусею, батько позивача ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Для отримання спадку позивачу необхідно встановити факт родинних стосунків між його бабусею ОСОБА_3 та її сином, батьком позивача ОСОБА_4.
Позивач просить суд встановити факт родинних стосунків та визнати права власності.
Позивач до суду не явився, але надіслав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав, просить суд їх задовольнити.
Відповідача до суду не явилась, також надіслала заяву, в якій просить суд розглянути справу без її участі, позов визнає в повному обсязі та просить його задовольнити.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню так як він знайшов своє підтвердження в судовому засіданні заявами сторін, згодою відповідача, третьої особи, наданими документами: копії свідоцтв про народження, копії свідоцтв про смерть, копія технічного паспорту, копії державних актів на землю, копії паспортів та ідентифікаційних номерів, копія свідоцтва на транспортний засіб, довідки про вартість землі, свідоцтво про право на спадок, довідки селищної ради.
Згідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюєтся або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який посвідчує його право власності.
Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом чи за заповітом має право прийняти спадщину, або не прийняти її.
На підставі ст. 392,1261, 1268 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,60, 209 ч 2,ст. 256-258, 212-215, ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення фактів родинних стосунків та визнання права власності на земельний пай – задовольнити.
Встановити факт родинних стосунків між ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що вони є між собою син та мати.
Визнати за ОСОБА_1 права власності на земельний пай виданий на ім*я ОСОБА_3 на підставі сертифікату на земельний пай серії ДН № 0121141 від 15 травня 1997 року за розпорядженням Мар*їнської районної державної адміністрації від 12 березня 1997 року № 55-р, який перебуває в колективній власності КСП «Дружба» розміром 7,55 умовних кадастрових одиниць на території Дачненської сільської ради Мар*їнського району Донецької області – в повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Мар»їнський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя -