Судове рішення #12541072

Справа № 2-6504/10

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 14 грудня 2010 р. Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого – судді Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання – Алманової І.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за заявою Житлово-будівельного кооперативу „Київський 4” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -    

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси звернувся представник Житлово-будівельного кооперативу „Київський 4” з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. В обгрунтування позовних вимог зазначив, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1. Згідно з актами звірки за квартирою АДРЕСА_3 станом на 01.03.2010 рік існує заборгованість по оплаті комунальних послуг у розмірі 5392, грн.. 45 коп.. ОСОБА_1 не звертався до житлово-будівельного кооперативу «Київський 4» з заявами про прийняття його в члени Кооперативу. Керівництво   кооперативу   неодноразово   зверталося   до   ОСОБА_1   з попередженням по погашенню заборгованості по сплаті комунальних платежів. Відповідач від погашення заборгованості ухиляється.

14.12.2010 р. житлово-будівельний кооператив надав суду останню редакцію уточнюючої позовної заяву, де зазначив, що згідно з Довідкою від 14.12.2010 року за квартирою АДРЕСА_3 станом на 14.12.2010 рік існує заборгованість по оплаті комунальних послуг у розмірі 4 724 грн. 02 коп., крім цього позивач просив стягнути з відповідача судові витрати в розмірі 54,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30,00 грн. (а.с.46) .

Суд у зв’язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, зі згоди позивачів ухвалив заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов Житлово-будівельного кооперативу „Київський 4” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1.

Згідно довідки про склад сім'ї та прописку, виданої ЖБК «Київський 4» від 23.03.2010 року в квартирі АДРЕСА_2 зареєстровані та проживають ОСОБА_1, ОСОБА_2 - зять, ОСОБА_3 - донька, ОСОБА_4 - онука, ОСОБА_5 – онука (а.с.21) .

Згідно з Довідкою від 14.12.2010 року за квартирою АДРЕСА_3 станом на 14.12.2010 рік існує заборгованість по оплаті комунальних послуг у розмірі 4 724 грн. 02 коп. (а.с.47) .

ОСОБА_1 не звертався до житлово-будівельного кооперативу «Київський 4» з заявами про прийняття його в члени Кооперативу.

Керівництво   кооперативу   неодноразово   зверталося   до   ОСОБА_1   з попередженням по погашенню заборгованості по сплаті комунальних платежів. Відповідач від погашення заборгованості ухиляється.

Відповідно до п. 3.5. Статуту житлово-будівельного кооперативу «Київський 4» якщо власник квартири жилого чи нежилого приміщення не є членом ЖБК, то з ним укладається договір на відшкодування витрат по утриманню будинку і прибудинкової території й оплату комунальних послуг. Від укладання договору на відшкодування витрат по утриманню будинку і прибудинкової території й оплату комунальних послуг, відповідач ухилився.

Пунктом 3.6. Статуту житлово-будівельного кооперативу «Київський 4» передбачено, що ухилення власника від укладання договору, не звільняє його віднесення витрат по утриманню будинку і прибудинкової території і оплати комунальних послуг.

Згідно з ч.1 ст.68 ЖК Української РСР, наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.

Відповідно до ч.1 ст. 151 ЖК Української РСР, громадяни, які мають в приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію.

Відповідно до ст. ст. 20, 32 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” власник квартири та повнолітні особи, які проживають в ній, зобов’язані своєчасно оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Плата за житлово-комунальні послуги вносяться щомісячно. В порушення п.п. 18, 20 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМ України від 21.07.05 р. № 630 відповідка не здійснювала оплату в повному обсязі за користування водою та утримання будинку і т.ін., що підтверджується випискою з особового рахунку. Постанова Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» встановлює, що розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк.

 Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу. Стаття 322 ЦК України встановлює, що власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином зібрані по справі докази, з врахуванням заочного розгляду справи дозволяють задовольнити позов в повному обсязі.  

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. До судових витрат згідно зі ст. 79 ЦПК України відносяться судовий збір та витрати, пов'язані з розглядом справи, зокрема, витрати на інформаційно-технічне забезпечення; витрати на правову допомогу; витрати сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду; витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів за місцем їх знаходження та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 68, ч.1 ст. 151 ЖК Української РСР, ст.ст. 322, 526  ЦК України,  ст. 1,3,10, 60, 169, 213-215, 224-225 ЦПК України, СУД,  –

В И Р І Ш И В :

Позов Житлово – будівельного кооперативу «Київський 4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг - задовольнити.      

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 на користь Житлово – будівельного кооперативу «Київський 4» заборгованість за комунальні послуги в розмірі 4 724 грн. 02 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 на користь Житлово – будівельного кооперативу «Київський 4» судові витри в розмірі 54 грн. та витрати на ІТЗ в розмірі 30 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, позивачем в загальному порядку, тобто рішення суду позивачем може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Відповідно до статей 231, 232 ЦПК України оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.


          ГОЛОВУЮЧИЙ                                                   А.І. ДРІШЛЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація